WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Епізоотологічний моніторинг та розробка серологічної діагностики ієрсиніозу тварин (автореферат) - Реферат

Епізоотологічний моніторинг та розробка серологічної діагностики ієрсиніозу тварин (автореферат) - Реферат

Результати вивчення перехресних серологічних реакцій між бактеріями YersiniaenterocoliticaiBrucellaabortus. Враховуючи те, що виявлення при планових дослідженнях на бруцельоз поодиноких тварин, що позитивно реагують з бруцельозними діагностикумами, може бути пов'язане з наявністю ієрсиніозних антитіл, ми провели дослідженняперехресних серологічних реакцій між Y.enterocolitica сероварів 03, 06.30 і 09 і бруцелами.Для цього використовували виготовлені нами антигени з трьох референтних штамів Y.enterocolitica 03, 06.30 і 09. У дослідах з нормальними (негативними) сироватками морських свинок і кролів у розведенні 1:10–1:20, а також в ізотонічному розчині натрію хлориду виготовлені антигени не мали аглютинуючих властивостей, що свідчило про їх специфічність. При дослідженні 52 сироваток крові корів, що реагували в РА і РЗК з бруцельозним антигеном, в 34,6% випадках встановлено позитивну реакцію в титрах 1:200–1:800 з антигеном Y.enterocolitica серовару 09, з антигеном 06.30 – в 38,5% в титрах 1:200-1:1600, з антигеном 03 – лише 7,7%. Сироватки крові від 117 телиць в 5,1% реагували як з антигеном 09, так і з антигеном 06.30; у сироватках від 65 телиць парувального віку відсоток позитивно реагуючих був більшим, він становив 9,2% і 7,7% випадків відповідно.

При дослідженні сироваток від овець позитивних реакцій з ієрсиніозними антигенами не спостерігали, а сироватки кіз реагували з усіма трьома антигенами в середньому титрі 1:200.

Дослідження сироваток крові від 92 коней показали, що позитивні реакції з бруцельозним діагностикумом переважно були пов'язані з присутністю антитіл до антигенів Y.enterocolitica різних сероварів. Найчастіше ці позитивні реакції були пов'язані з сероварами 06.30 (37%) і 09 (21,7%) і тільки в 7,6% випадків з сероваром 03. На підставі отриманих даних можна вважати, що позитивні реакції з бруцельозним діагностикумом у досліджуваних тварин були зумовлені анамнестичною реакцією, пов'язаною зі збудником Y.enterocolitica. Результати вивчення перехресних реакцій між Brucella abortus i Y.enterocolitica свідчать, що при внутрішньовенному введенні кролям живих культур ієрсиній сероварів 03, 06.30 і 09 в дозі 2 х 109 м.к. рівень антитіл до гомологічного штаму завжди був вищим, ніж до гетерологічного, в декілька разів і іноді сягав титрів 1:2560–1:5120. Виявлена висока ступінь споріднення між штамами Brucella abortus 19, з якого виготовляють антиген, і Y.enterocolitica серовару 09, а також серовару 03. Підшкірне зараження морських свинок ієрсиніями сероварів 09 і 06.30 і бруцелами викликало незначний підйом рівня антитіл до обох антигенів. При порівняльному дослідженні сироваток морських свинок через 30 днів після інокулювання культури ієрсиній (5 млрд.м.к.) або бруцел (2 млрд.м.к.) нами встановлено перехресну реакцію в РА.

Ізоляція й вивчення біологічних властивостей ієрсиній від сільсько-господарських і дрібних свійських тварин. За період досліджень бактеріологічними методами з різних субстратів (абортовані плоди, фекалії, сперма, вміст кишечнику, зіскрібки з сліпої кишки,тампони, що містили слиз із глотки, вагіни і прямої кишки та ін.) було виділено 48 культур ієрсиній з 272 проб матеріалу від корів, телиць, телят, дрібної рогатої худоби, поросят, свиней, кнурів і собак.

Матеріал для досліджень був отриманий від сільськогосподарських тварин з господарств різних областей України, а саме: Харківської (з 7 районів), Сумської (з 2 районів), Луганської (з 2 районів), Донецької, Кіровоградської, Запорізької, Київської, Івано-Франківської.

Із 48 культур у 35 випадках (72,9%) були ізольовані Y.enterocolitica з сперми биків-плідників, абортованих плодів, патологічного матеріалу від корів, загиблих телят, лохій і навколоплідної рідини корів, фекалій телят, нетелів, собак. Інші види ієрсинії виділяли набагато рідше.

Вивчення культуральних, елективних та біохімічних властивостей.Усі культури ієрсиній виділяли після відповідного їх накопичення в фосфатно-буферному розчині в умовах холодильника (+4єС), схема 1.

При вивченні їх росту на живильних середовищах встановлено, що всі виділені культури ієрсиній мали типові для цього виду культурально-біохімічні властивості референтних штамів.

Для первинної ідентифікації виділених культур нами була розроблена схема (табл. 2), завдяки якій ідентифіковані більш ніж 50% культур ієрсиній.

Результати визначення чутливості культур Y.enterocolitica до основних антибіотиків. У роботі було використано набір з 38 дисків антибіотиків різних груп, до яких визначали чутливість у 35 виділених від різних видів сільськогосподарських тварин і з різних біологічних об'єктів господарств України культур Y.enterocolitica. Дослідження проводили за загальноприйнятою методикою.

Проведений аналіз показав, що всі культури Y.enterocolitica не чутливі до препаратів пеніцилінового ряду і високочутливі в 100% випадків до макролідів (офлоксацину, пефлоксацину, ципрофлоксацину, енрофлоксацину). Щодо цефало-

споринів, їх активність була не однаковою. Деякі з них (цефазолін, цефалотин, цефокситин, цефуроксим) практично не діяли на Y.enterocolitica, проте такі як цефотаксим, цефтриаксон, цефіксим, цефалексин і цефоперазон були високоактивними або активними по відношенню до ізольованих культур ієрсиній.

І ЕТАП

МАТЕРІАЛ

ДЛЯ СЕРЕДОВИЩЕ ЗБАГАЧЕННЯ

ДОСЛІДЖЕННЯ

40 С

3 – 15 ДІБ

ІІ ЕТАП

СЕРЕДОВИЩЕ

ЕНДО

220С, 24ГОДИНИ

ІІІ ЕТАП М П А

220С, 24 ГОДИНИ

ІУ ЕТАП

ВИВЧЕННЯ ВИВЧЕННЯ ВИВЧЕННЯ

МОРФОЛО- ФІЗІОЛОГІЧ- СЕРОЛОГІЧ-

ГІЧНИХ НИХ ВЛАСТИ- НИХ ВЛАСТИ-

ВЛАСТИВОС- ВОСТЕЙ ВОСТЕЙ

ТЕЙ

Схема 1. Етапи виділення і ідентифікації Y. еnterocolitica

Таблиця 2

Скорочена схема біохімічної диференціації ієрсиній

Тест

Y.entero-

colitica

Y.frederik-

senii

Y.interme-

dia

Y.kristen-

senii

Y.pseudo-

tuberculo-

sis

Гідроліз сечовини

+

+

+

+

+

Сірководень

-

-

-

-

-

Кислота з: сахарози

+

+

+

-

-

Рамнози

-

+

+

-

+

Рафінози

-

-

+

-

+

Сорбіту

+

+

+

+

-

Фенілаланіндезаміназа

-

-

-

-

-

Умовні позначення: + позитивна реакція

- негативна реакція

Більшість культур Y.enterocolitica були чутливими або високочутливими до антибіотиків групи аміноглікозидів. Цікаво, що такі антибіотики, як стрептоміцин і гентаміцин, протягом певного часу залишаються високоактивними проти ієрсиній. Це стосується також і тетрациклінів, хлорамфеніколу і поліміксину і налідиксової кислоти.


 
 

Цікаве

Загрузка...