WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Реконструктивна хірургія післяопераційних гриж черевної стінки (автореферат) - Реферат

Реконструктивна хірургія післяопераційних гриж черевної стінки (автореферат) - Реферат

АНОТАЦІЯ

Iльченко Ф.М. Реконструктивна хірургія післяопераційних гриж черевної стінки– Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.03 – хірургія. Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, Сімферополь, 2006.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі – клініко-експериментальній розробці та впровадженню у практику оптимальної тактики хірургічного лікування різноманітних форм післяопераційних гриж

Робота включає клінічний (756 хворих) та експериментальний розділи дослідження (32 кроля). Розроблено диференційований підхід до вибору тактики реконструктивної операції при даній патології. Встановлені достовірні критерії оцінки стану тканин у області грижового дефекту із застосуванням УЗД, комп'ютерної термографії та комп'ютерної томографії. Відокремлені три найбільш частіше зустрічающихся варіанта порушення її топографії та запропоновані 4 класифікаційних типа післяопераційних гриж. У експерименті з'ясовано, що утворення грижі супроводжується місцевими порушеннями кровообігу, набряком тканин, тканинною гіпоксією. Запропонована методика іх усунення до операції. Обґрунтовано відокремлення радикальних та паліативних способів реконструктивних операцій при післяопераційних грижах в залежності від ступеня відновлення м'язово-апоневротичних структур в області грижового дефекту. Запропонована класифікація реконструктивних операцій при післяопераційних грижах. Вперше розроблено алгоритм реабілітації та забезпечення достатнього рівня "якості життя" у хворих с "інвалідізуючими" формами захворювання. Застосування розробленої у клініці тактики реконструктивних операцій при післяопераційних грижах дозволило знизити число рецидивів у різних клінічних групах от 6,1 до 0% та в цілому по групі до 4,6%.


 
 

Цікаве

Загрузка...