WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Роль амізону та поляризованого світла в підвищенні ефективності комплексного лікування хворих на оперізувальний герпес в поліклінічних умовах (автореф - Реферат

Роль амізону та поляризованого світла в підвищенні ефективності комплексного лікування хворих на оперізувальний герпес в поліклінічних умовах (автореф - Реферат

ВИСНОВКИ

У дисертації наведено вирішення наукової задачі – підвищення ефективності комплексного лікування хворих на оперізувальний герпес з використанням амізону, 5% амізонової мазі і поляризованого світла апарату Біоптрон.

1. У хворих на оперізувальний герпес виявлено дисбаланс основних субпопуляцій лімфоцитів периферичної крові, що визначають клітинну ланку імунітету, який проявляється зниженням відносного вмісту CD3,- CD4,- CD8-лімфоцитів, підвищенням рівня ЦІК. На тлі симптоматичної терапії спостерігалось повільне згасання клінічних проявів захворювання і незначне відновлення показників імунологічної реактивності. У більшості таких хворих виникали ускладнення оперізувального герпесу ( постгерпетична невралгія – у 20,6%, нагноєння висипу – у 13,7%, порушення чутливості – у 27,5% ).

2. Призначення амізону в таблетках, поряд з позитивним впливом на клінічний перебіг оперізувального герпесу ( вираженість набряку, відпадіння кірочок, зникнення болю ), зменшувало частоту розвитку ускладнень ( постгерпетичної невралгії – до 13,0%, порушення чутливості – до 17,4% ) і сприяло нормалізації показників клітинної ланки імунітету.

3. При використанні поряд з амізоном у таблетках 5% амізонової мазі виявлено кращі показники клінічного перебігу ( вираженості набряку, еритеми, зменшення інтенсивності і зникнення больового синдрому, нормалізації температури тіла ), рідше спостерігалась ПГН , але дещо частіше відмічалось нагноєння висипу – у 16,6% хворих.

4. Призначення для лікування хворих на оперізувальний герпес аплікацій поляризованим світлом сприяло покращенню клінічного перебігу захворювання ( зменшення тривалості еритеми і зменшення інтенсивності больового синдрому ), рідшому розвитку ПГН ( у 16,6% ) і нагноєння висипу ( у 5,5% ), нормалізації основних показників клітинного імунітету і ЦІК.

5. Застосування комплексної терапії з використанням амізону в таблетках, 5% амізонової мазі і поляризованого світла апарату Біоптрон дозволило отримати найкращі результати стосовно регресу герпетичних висипань на шкірі ( була найменшою тривалість висипань, еритема і набряк, пришвидшилось формування і відпадіння кірочок), сприяло швидшому зменшенню та припиненню больового синдрому, найрідше розвивались ускладнення – ПГН – у 10%, нагноєння висипу – у 10%, порушення чутливості – у 20%. Внаслідок застосування комплексної терапії вдалося досягти нормалізації більшості досліджуваних показників імунної системи та усунути імуносупресію. Також використання розробленої комплексної терапії дозволяє зменшити „медикаментозне навантаження" на пацієнта, оптимізувати досягнення швидкого терапевтичного ефекту, скоротити тривалість і здешевити лікування

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПРАКТИЧНОЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

1. Амізон показаний для лікування хворих на оперізувальний герпес будь-якої клінічної форми та локалізації. Оптимальна доза складає по 0,25 г тричі на день при легких і середньої тяжкості формах і по 0,5 г тричі на день при важких формах.

2. З метою підвищення ефективності лікування хворих на оперізувальний герпес доцільно використовувати поряд з амізоном у таблетках 5% амізонову мазь, яка легко може бути виготовлена в аптечних умовах із порошку амізону на вазеліновій основі. До 5-го дня після появи висипу 5% амізонову мазь рекомендовано використовувати місцево навколо висипу, щоб обмежити його подальше розповсюдження і зменшити ризик виникнення нагноєння, а після 5-го дня - і на елементи висипу, змазуючи 4-5 разів на день.

3. При лікуванні хворих на ОГ позитивно зарекомендувало себе поляризоване світло апарату Біоптрон, аплікації яким можна проводити 1-2 рази на день протягом 4-х ( на ділянки висипу, де не виражений больовий синдром ) і 10-и хвилин ( на ділянки з вираженим больовим синдромом ), а також на ділянку тимусу для корекції імунодефіцитного стану протягом 4-х хвилин щоденно. Лікування поляризованим світлом апарату Біоптрон можна проводити як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах.

4. Застосування амізону в таблетках, 5% амізонової мазі і поляризованого світла в комплексній терапії оперізувального герпесу дозволяє зменшити тривалість основних клінічних симптомів, скоротити термін лікування. Розроблена схема комплексної терапії знижує відсоток ускладнень та прискорює одужання хворих.

СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ

 1. Жигарев Ю.А., Окружнов Н.В., Сидорова Ж.П., Карловский А.А., Чишкевич И.В. Использование низкоинтенсивного лазерного излучения в комплексной терапии заболеваний ЦНС герпетической этиологии // Імунологія та алергологія.-2001.-№4.- С.44.

 2. Муравська Л.В., Руденко А.О., Чишкевич І.В., Окружнов М.В. Тяжкі форми оперізувального герпесу з ураженням нервової системи // Тяжкі форми інфекційних хвороб і невідкладні стани: Матеріали науково-практичної конференції і пленуму Асоціації інфекціоністів України. Дніпропетровськ, 2002.- С.156-158.

 3. Руденко А.О., Муравська Л.В., Берестова Т.Г., Пархомець Б.А., Андреєва О.Г., Карловський О.А., Жигарєв Ю.О., Подопригора О.В., Чишкевич І.В. Сучасний перебіг уражень нервової системи вірусної етіології : Матеріали 6-го з'їзду інфекціоністів України. Одеса, 2002.- С.190-191.

 4. Руденко А.О., Муравська Л.В., Чишкевич І.В. Актуальні питання герпесвірусних уражень нервової системи // Проблеми епідеміології, діагностики, клініки, лікування та профілактики інфекційних хвороб: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої пам'яті Л.В. Громашевського. Київ, 2002.- С.290-294.

 5. Матяш В.І., Муравська Л.В., Руденко А.О., Боброва І.А., Чишкевич І.В. Клінічні особливості проявів і ускладнень оперізуючого герпесу (Herpes zoster) у хворих, які в анамнезі хворіли на вітряну віспу// Вітряна віспа: аналіз проблеми та шляхи вирішення.- Київ: Телеоптик, 2003.- С.30-34.

 6. Руденко А.О., Муравська Л.В., Берестова Т.Г., Пархомець Б.А., Жигарєв Ю.О., Андреєва О.Г., Карловський О.А., Чишкевич І.В. Сучасні особливості моногерпесвірусних уражень нервової системи за даними клініко-інструментальних досліджень// Сучасні інфекції.- 2003.-№2.-С.37-43. Автор брала участь в підборі та курації хворих, в написанні і оформленні роботи.

 7. Руденко А.О., Муравська Л.В., Берестова Т.Г., Пархомець Б.А., Жигарєв Ю.О., Андреєва О.Г., Карловський О.А., Піддубна О.В., Чишкевич І.В. Роль герпесвірусів як асоціантів в етіології уражень нервової системи// Вірусні хвороби. Токсоплазмоз. Хламідіоз: Матеріали науково-практичної конференції і пленуму Асоціації інфекціоністів України. Тернопіль, 2004.- С.176-178.

 8. Чишкевич І.В., Матяш В.І., Шевчук З.Д., Романюк О.І., Даниленко В.П., Шустик А.А. Значення індуктора ендогенного інтерферону амізону та поляризованого світла в комплексній терапії хворих на оперізувальний герпес// Сучасні інфекції.-2004.-№1.- С. 31-35. Автором проведена діагностика захворювання і лікування пацієнтів, статистична обробка результатів, написання та оформлення роботи.

 9. Чишкевич І.В., Медун Ю.Д., Семигайло В.О., Ридзак Л.А. Застосування амізону та 5% амізонової мазі для підвищення ефективності комплексної терапії хворих на оперізувальний герпес// Вірусні хвороби. Токсоплазмоз. Хламідіоз: Матеріали науково-практичної конференції і пленуму Асоціації інфекціоністів України. Тернопіль, 2004.- С. 240-242.

 10. Чишкевич І.В., Кректун О.В. Роль поляризованого світла апарату Біоптрон в підвищенні ефективності комплексної терапії хворих на оперізувальний герпес// Применение лазеров в медицине и биологии : Материалы ХХІІ Международной научно-практической конференции. Ялта, 2004.-С.92-93.

 11. Чишкевич І.В. Ефективність поляризованого світла в лікуванні хворих на оперізувальний герпес// Вестник физиотерапии и курортологии.- 2005.-№4.-С.53-55. Автором проведена курація хворих, статистична обробка результатів, написання та оформлення роботи.

 12. Руденко А.О., Муравська Л.В., Берестова Т.Г., Пархомець Б.А., Жигарєв Ю.О., Андреєва О.Г., Карловський О.А., Подопригора О.В., Чишкевич І.В. Клінічні особливості герпесвірусних уражень нервової системи, викликаних вірусно-вірусними та вірусно-бактерійними асоціаціями// Актуальні питання медичної науки та практики. Збірник наукових праць.- Випуск 68.- Книга 1.- Запоріжжя, 2005.- С. 344-349.

 13. Чишкевич І.В., Дорошенко С.В., Медун Ю.Д. Лечение Биоптрон-Пайлер-светом раневых и болевых синдромов, вызваных herpes zoster// БИОПТРОН-светотерапия-2005: Материалы ІІ Международной конференции. Киев, 2005.-С.21.


 
 

Цікаве

Загрузка...