WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Порівняльна ефективність блокатора кальцієвих каналів дилтіазему та Β-адреноблокаторів з різними фармакологічними властивостями в лікуванні хвори - Реферат

Порівняльна ефективність блокатора кальцієвих каналів дилтіазему та Β-адреноблокаторів з різними фармакологічними властивостями в лікуванні хвори - Реферат

АНОТАЦІЯ

Ходаківська О.В. Порівняльна ефективність блокатора кальцієвих каналів дилтіазему та β-блокаторів з різними фармакологічними властивостями в лікуванні хворих, що перенесли гострий коронарний синдром без зубця Q. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11. – кардіологія. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, Київ, 2007.

Дисертація присвячена оптимізації лікування хворих з гострим коронарним синдромом (ГКС) без зубця Q шляхом вивчення порівняльної оцінки антиішемічної дії, впливу на толерантність до фізичного навантаження (ТФН), функціональний стан міокарда, вегетативне забезпечення серцевої діяльності та зміни функції ендотелію блокатора кальцієвих каналів дилтіазему таβ-адреноблокаторів з різними фармакологічними властивостями при довготривалому спостереженні. За результатами обстеження 121 хворих з ГКС без зубця Q і фракцією викиду (ФВ) лівого шлуночка (ЛШ)≥45% встановлено особливості змін діастолічної функції ЛШ у хворих з ГКС без зубця Q на тлі лікування порівнюваними препаратами в динаміці довготривалого спостереження, які показали, що зменшення вираженості діастолічної дисфункції ЛШ асоціюється із зворотнім розвитком гіпертрофії його міокарда. За допомогою ЕхоКГ проби із дозованим збільшенням післянавантаження шляхом внутрішньовенного введення мезатону вперше встановлений мінімальний негативний інотропний ефект блокатора кальцієвих каналів дилтіазему у хворих ГКС без зубця Q і ФВ ЛШ≥45%, який за своєю вираженістю поступається такому β-адреноблокатору атенололу. Доведено, що довготривала терапія таких хворих дилтіаземом іβ-адреноблокатором із ВСА целіпрололом чинить однаково виражений позитивний вплив на початково знижений інотропний резерв міокарда ЛШ. За даними аналізу ВСР та шляхом використання антиортостатичної проби показано, що терапія дилтіаземом чинить такий же виражений, як і лікування атенололом, коригуючий вплив на початково підвищену активність симпатичної нервової системи, котрий в обох випадках перевищує такий при лікуванні целіпрололом. За даними проби з реактивною гіперемією доведено, що терапія дилтіаземом та целіпрололом чинить однаково виражений нормалізуючий вплив на стан ендотеліальної функції, на відміну від атенололу, який не чинить такого ефекту.

Таким чином, патогенетично обґрунтовано і доведено більш високу ефективність тривалого лікування хворих з ГКС без зубця Q із збереженою систолічною функцією ЛШ антагоністами кальцію бензодіазепінового ряду, зокрема, дилтіазему гідрохлоридом, порівняно із β-адреноблокаторами – без ВСА атенололом та із ВСА целіпрололом у відношенні попередження ішемії міокарда, покращення ТФН, функції ендотелію та вегетативного забезпечення серцевої діяльності. Доведено ефективність і безпечність використання у цих хворих β-адреноблокатора із ВСА целіпрололу та обґрунтовані показання до його використання у даної категорії пацієнтів.

Ключові слова: гострий коронарний синдром без зубця Q, антагоністи кальцію, β-адреноблокатори, дилтіазем, атенолол, целіпролол.

АННОТАЦИЯ

Ходаковская Е.В. Сравнительная эффективность блокатора кальциевых каналов дилтиазема и β-блокаторов с различными фармакологическими свойствами в лечении больных, перенесших острый коронарный синдром без зубца Q. – Рукопись.

Диссертация на соискание ученой степени кандидата медицинских наук по специальности 14.01.11 – кардиология. – Национальный медицинский университет имени А.А. Богомольца МЗ Украины, г. Киев, 2007.


 
 

Цікаве

Загрузка...