WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом Х (діагностика, клініка, профілактика, лікування) (автореферат) - Реферат

Психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом Х (діагностика, клініка, профілактика, лікування) (автореферат) - Реферат

АНОТАЦІЯ

Хаустова О.О. Психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом Х (діагностика, клініка, профілактика, терапія). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.16 – психіатрія. – Український науково-дослідний інститут соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України. – Київ, 2007.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню психічних та психосоматичних розладів у пацієнтів з МСХ, систематизації етіопатогенетичних закономірностей їх формування, визначенню клініко-феноменологічних особливості цих розладів, розробленню та впровадженню ефективних комплексних методів діагностики та терапії психічних та психосоматичних розладів у пацієнтів з МСХ.

Було досліджено 136 пацієнтів з неповним метаболічним синдромом Х, 128 пацієнтів з повним синдромом Х та 52 особи без ознак МСХ (контрольна група). В ходу дослідження на тлі клінічного експерименту було запропоновано альтернативну теоретичну модель патогенезу МСХ та доведено необхідність визначення психосоціальних чинників його формування.

Проведено комплексний клініко-феноменологічний аналіз психічних та психосоматичних розладів у пацієнтів з МСХ та системний аналіз виробничої та родинної дезадаптації та особистісних девіацій. Науково обґрунтовано, розроблено та впроваджено комплексну програму біопсихосоціальної корекції психічних та психосоматичних розладів у пацієнтів з МСХ, яка базується на зміні актуальних життєвих стратегій пацієнтів з підвищенням якості життя.

Ключові слова: метаболічний синдром Х, психічні розлади, психосоматичні розлади, комплексна діагностика, терапія, біопсихосоціальна корекція.

АННОТАЦИЯ

Хаустова О.О. Психические и психосоматические расстройства у пациентов с метаболическим синдромом Х (диагностика, клиника, профилактика, терапия). – Рукопись.

Диссертация на соискание ученой степени доктора медицинских наук по специальности 14.01.16 – психиатрия. – Украинский научно-исследовательский институт социальной и судебной психиатрии и наркологии МЗ Украины. – Киев, 2007.

Диссертация посвящена комплексному исследованию психических и психосоматических расстройств у пациентов с метаболическим синдромом Х (МСХ), систематизации этиопатогенетических закономерностей их формирования, определению клинико-феноменологических особенностей этих расстройств, разработке и внедрению эффективных комплексных методов диагностики и терапии психических и психосоматических расстройств у пациентов с МСХ.


 
 

Цікаве

Загрузка...