WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Організація приміщень житлової групи. - Реферат

Організація приміщень житлової групи. - Реферат

приміщень будь-якого підприємства готельного господарства залежить від його типу і місткості.
Для підвищення ефективності організації приміщень підприємств готельного господарства у проектуванні їх об'єднують у групи за функціональними ознаками, що своєю чергою дає змогу організувати між ними чіткі технологічні взаємозв'язки, які відповідають санітарно-гігієнічним і протипожежним вимогам, сприяють підвищенню комфортності помешкання і культури обслуговування.
Групування приміщень підприємств готельного господарства розглядається у залежності від їх функціонального призначення такими авторами, як Байлик С.И.[4], Зубков А.А., Чибисов С.И.[6], які виділяють такі основні блоки приміщень готелів: приймальне-допоміжні приміщення, житлова група, харчування, адміністрація, підсобні і господарчі. Не виділяють як окремі блоки приміщення культурно-масового та спортивно-рекреаційного обслуговування, що у сучасних умовах, виходячи з практики діяльності підприємств готельного господарства, мають важливе значення для підвищення культури обслуговування
Важливою умовою в організації приміщень підприємств готельного господарства є те, що мешканці готелю не повинні бачити щоденну працю
всіх допоміжних служб, котрі не пов'язані безпосередньо з їхнім обслуговуванням.
Залежно від складності технологічних процесів обслуговування, що здійснюються у готельному господарстві, існують принципові схеми функціональної організації його приміщень залежно від їх місткості та типу.
На рис. 1 і 2 подано схеми функціональної організації приміщень готельного господарства різної місткості. Всі приміщення готельного господарства можна поділити на шість основних груп:
o приміщення житлової групи;
o приміщення адміністративної групи;
o приміщення вестибюльної групи;
o приміщення громадського харчування;
o приміщення господарського і складського призначення;
o приміщення культурно-масового та спортивно-рекреаційного обслуговування.
Склад приміщень залежить від типу і класу готельного господарства, що пов'язано з необхідністю створення високого рівня комфортності мешканців та поліпшення умов праці обслуговуючого персоналу. Наприклад, приміщення культурно-масового та спортивно-рекреаційного обслуговування є характерні для курортних і туристичних готельних господарств.
До приміщень житлової групи належать: номери всіх типів і категорій, коридори, холи, вітальні, приміщення для обслуговуючого персоналу, приміщення побутового обслуговування на поверсі.
До приміщень адміністративної групи належать: приміщення дирекції, відділ кадрів, бухгалтерія, каса, планово-економічний відділ і приміщення інженерно-технічного персоналу.
До приміщень вестибюльної групи належать: вестибюль, приміщення для прийому, оформлення і розміщення гостей, приміщення збереження і транспортування багажу, гардероб, туалетні кімнати, відділення зв'язку, транспортне агентство, бюро обслуговування, кіоски тощо.
До приміщень громадського харчування належить цілий комплекс приміщень: торговельні приміщення, виробничі цехи, складські приміщення, адміністративно-побутові тощо.
До приміщень господарського і складського призначення можна віднести приміщення і підприємства побутового обслуговування, що пов'язані з обслуговуванням мешканців готелю. Це - перукарні, пункти прокату, фотолабораторії, пральні, медичний пункт, господарчі і складські
Рис. 1. Схема функціональної організації приміщень готельного господарства малої місткості;
1. Приміщення служби прийому і обслуговування.
2. Торговельна група приміщень громадського харчування.
3. Виробнича група приміщень громадського харчування.
4. Приміщення господарського і складського призначення.
5. Приміщення персоналу.
6. Приміщення житлової групи.
Рис.2. Схема функціональної організації приміщень готельного господарства великої місткості:
1. Адміністрація.
2. Вестибюль.
3. Служба прийому, розміщення і обслуговування.
4. Приміщення збереження багажу.
5. Торговельна група громадського харчування.
6. Приміщення культурно-масового призначення.
7. Приміщення спортивно-рекреаційного обслуговування.
8.Приміщення персоналу.
9. Виробнича група приміщень громадського харчування.
10. Складська група.
11. Приміщення господарчогопризначення.
12. Підземний гараж.
13. Приміщення побутового обслуговування.
14. Приміщення житлової групи.
приміщення, призначені для матеріального забезпечення роботи всіх зон і виконання ремонтних робіт.
До приміщень культурно-масового та спортивно-рекреаційного обслуговування належать універсальні зали, конференц-зали, танцювальні і дискоклуби, бібліотеки, більярдні, кегельбани, казино тощо. До приміщень спортивно-рекреаційного обслуговування належать плавальний басейн, сауна, зал спортивних тренажерів, масажний зал, лікувально-оздоровчий комплекс тощо.
Функціональна організація приміщень готельного господарства деякою мірою залежить від специфіки технологічних процесів обслуговування мешканців готелю. Так, у великих сучасних готельних господарствах передбачаються приміщення ЕОМ, що пов'язано з автоматизацією процесів прийому, розміщення і бронювання місць. Для всіх типів готельних господарств є характерні такі однакові групи приміщень: житлової; адміністративної; вестибюльної групи; підприємств громадського харчування; господарського і складського призначення.
Структура приміщень готельного господарства залежить від його типу і крім основних груп приміщень доповнюється іншими приміщеннями, в організації яких проявляється специфіка готелю.
Готельне господарство ділового призначення обов'язково оснащено приміщеннями для проведення нарад, виставок, конференцій тощо. У житловій групі це - здебільше одномісні номери, де обов'язково передбачено робочу зону. У курортних готельних господарствах необхідно передбачити приміщення для профілактичного лікування, культурно-масового призначення і відпочинку. Номерний фонд складається здебільше з двомісних номерів із лоджіями для сну і відпочинку на повітрі та зоною відпочинку в номері.
Для мотелів передбачають приміщення технічного обслуговування автомобілів, а також криті стоянки для автомобілів. До житлової групи належать здебільше двомісні номери з можливою трансформацією спальних місць.
Готельне господарство для сімейного відпочинку оснащено такими приміщеннями, як: культурно-масового призначення і відпочинку для дітей і батьків, для обслуговування потреб дітей, а також приміщеннями і спорудами спортивно-оздоровчого призначення. Номери є здебільше тримісні з наявністю кухні-ніші або міні-кухні (для приготування і підігріву їжі), зон для сну і відпочинку, з лоджіями або балконами.
Туристично-екскурсійні готельні господарства оснащені приміщеннями культурно-масового призначення і відпочинку та туристичного обслуговування. Номерний фонд здебільше оснащений
двомісними номерами з можливою трансформацією додаткових спальних місць, з зонами відпочинку.
Туристично-спортивні готельні господарства передбачають такі додаткові приміщення: культурно-масового призначення і відпочинку, приміщень і споруд спортивно-оздоровчого призначення, туристичного обслуговування, туристично-спортивного обслуговування. Номерний фонд складається з двомісних номерів із можливістю трансформації додаткових спальних місць у два яруси та виділення зон для відпочинку як у номері, так і на лоджіях чи балконах.

 
 

Цікаве

Загрузка...