WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Організація приміщень житлової групи. - Реферат

Організація приміщень житлової групи. - Реферат

може становити 10-13% без додаткового збільшення (проти існуючих норм) площі цих приміщень.
Приміщення господарського і складського призначення
Приміщення господарського і складського призначення виконують функції матеріального забезпечення організації праці всіх приміщень і служб готельного господарства, а також необхідних ремонтних робіт.
До приміщень господарського і складського призначення належать приміщення і підприємства побутового обслуговування, група приміщень матеріального забезпечення і ремонтних робіт, група приміщень інженерного устаткування.
Приміщення і підприємства побутового обслуговування, як правило, відокремлені від блоку приміщень господарського і складського призначення, що пов'язано з виконанням функцій обслуговування мешканців готелю. До них належать перукарні, пункти прокату предметів культурно-побутового призначення, пункти дрібного ремонту, прийомні пункти хімчистки і прання білизни, фотолабораторія, пральня за методом самообслуговування, медичний пункт тощо.
Перукарні, як правило, розраховані на обслуговування мешканців готельного господарства і осіб, що мешкають в районі його розташування. Перукарні розміщуються біля вестибюля, мають із ним безпосередній зв'язок і передбачаються в готельних господарствах місткістю 50 місць і більше. До складу приміщень перукарні входять чоловічі та жіночі зали, зал очікування і підсобні приміщення. Основним обладнанням перукарських залів є туалетний столик майстра-перукаря і перукарське крісло, в якому вмонтовано поворотний пристрій і підйомний механізм.
У жіночих залах виділяються зони для виконання манікюрних робіт, що обладнано манікюрним столиком, стільцем для відвідувачів, робочим кріслом для манікюрші, зоною для сушіння волосся за допомогою електричних сушильних апаратів.
У перукарських салонах, які передбачаються у 5-, 4-зірочних готелях виділяються окремі приміщення для манікюрного, педікюрного, косметичного, масажного кабінетів, окрім чоловічого і жіночого залів.
До пунктів прокату предметів культурно-побутового призначення входять: приміщення прийому, видачі і підготовки прокатного фонду; приміщення для збереження предметів культурно-побутового призначення.
Пункти дрібного ремонту речей (шкіряно-галантерейних виробів, годинників, електротоварів, верхнього одягу) обладнано спеціальними і універсальними меблями відповідно тим функціям, які вони виконують. У приміщеннях пункту дрібного ремонту організовуються зони очікування, розрахунку за замовлення, примірювання, прийняття і видачі замовлення.
Прийомні пункти хімчистки і прання білизни організовуються у приміщеннях, що мають безпосередній зв'язок із ліфтом і господарчим входом у готельне господарство, аби запобігти перехрестю руху мешканців rqTeflio і замовлених речей під час транспортування.
Фотолабораторія розміщується у двох приміщеннях: одне з них призначено для обробки світлочутливих матеріалів, друге (прохідне) слугує для прийому і видачі замовлень.
Пральню за методом самообслуговування розраховано на виконання всіх операцій щодо прання білизни мешканцями готельного господарства. У приміщенні пральні передбачено пристрої для швидкого сушіння білизни, а в літніх турбазах, таборах тощо для цих цілей використовують відкриті майданчики або навіси. Пральні можуть бути обладнано малоємними машинами для прання і сушіння. Обов'язковою у приміщенні пральні є наявність кранів гарячої І холодної води, каналізаційних зливів чи трапів.
Медичний пункт призначено для обслуговування мешканців готелю і персоналу, і тому повинен бути легкодоступним для хворих. У великих медпунктах передбачено приміщення для лікувальних процедур. Хворі мешканці готелю, що потребують стаціонарного лікування, як правило, доставляються для лікування до місцевих медичних закладів. У разі розміщення готельного господарства у ненаселеній або малонаселеній місцевості (і за відсутності поблизу медичних закладів) до його складу включаються ізолятори на випадок травми, хвороби мешканця або працівника готелю, а також забезпечуються можливості евакуації хворого до медичного пункту (або ізолятора) із номеру або з робочих приміщень, а потім - транспортування його в машину "швидкої допомоги". Для цього один із службових ліфтів повинен мати габарити, де б розмістилися носилки і супроводжуюча особа.
Найкращим місцем для медичного пункту та ізолятора є перший поверх, коли евакуацію хворого легко забезпечити, минаючи потоки мешканців готелю.
До групи приміщень матеріального забезпечення і ремонтних робіт готельного господарства належать центральні приміщення чистої і брудної білизни. Вони повинні бути самостійними і ізольованими одне від одного. Ці приміщення обладнано стелажами. Центральне приміщення чистої білизни повинно мати зручний зв'язок, як правило через вантажний ліфт, з поверховими приміщеннями для чистої білизни. Поряд із цим передбачається приміщення для лагодження білизни, оснащене робочим столом, швейною машиною зі стільцями, засобами для прасування білизни.
Центральне приміщення для брудної білизни, зв'язане з поверховим білизнопроводом, може розміщуватись і в підвальних приміщеннях. Основне призначення цього приміщення - накопичення і сортирування білизни перед відправленням до пральні.
У складських приміщеннях зберігаються запаси меблів для номерного фонду різних приміщень, килимові вироби, постільні речі (подушка,покривало, ковдра, перина), малоцінний інвентар для оснащення номерів (щітки для одягу та взуття, попільнички, набір столового посуду і приборів, вішалки, вази для квітів), обладнання для санвузлів (дзеркала, гумові килимки, озонатори, гачки і утримувачі для одягу, рушників, туалетного паперу, мильниці, склянки тош,о),інвентар і речі санітарно-гігієнічного призначення (фен для сушіння волосся, банний халат і махрове простирадло, набір туалетних приладів у фірмовій упаковці тощо), мийні та фарбувальні речовини, електроприладдя і електролампи, запасні частини та саме сантехнічне устаткування - крани, санітарне приладдя і т.п.
Враховуючи різний характер речей, що зберігаються у готельних господарствах, передбачається щонайменше два-три приміщення: для збереження меблів і килимових виробів, для постійно витрачуваних штучних товарів і для запасного устаткування.
Для забезпечення ремонтних робіт, що виконуються безпосередньо у приміщеннях готельного господарства, передбачаються майстерні: столярна, слюсарно-сантехнічна, електротехнічна, механічна, оббивно ; драпірувальна, малярна, штукатурна та інші. Склад приміщення для виконання ремонтних робіт залежить від типу і місткості готельного господарства.
Приміщення господарського і складського призначення повинні мати окремий вхід (завантажувальну, забезпечену під'їздом для автомашин), обладнаний господарчий двір.
Група приміщень для збереження інженерного устаткування розміщується у підвальних, верхніх або проміжних технічних поверхах будинків, а також у тих частинах цокольного і першого поверху, що не мають природного освітлення і не можуть бути використані для приміщень іншого призначення.
Ця група складається із приміщень, в яких розміщуються кондиціонери, вентиляційні камери, холодильні машини, трансформаторні підстанції, бойлерні з камерами для кондиціювання повітря, акумуляторна, електрощитова та інше інженерне устаткування.
У готельних господарствах, розміщених у пунктах, що не мають комунальних інженерних мереж, до цієї групи належать власні водозабіїрні і очисні споруди, каналізаційні стічних вод, власні

 
 

Цікаве

Загрузка...