WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Удосконалення організації контролю якості лікарських засобів на ре-гіональному рівні (автореферат) - Реферат

Удосконалення організації контролю якості лікарських засобів на ре-гіональному рівні (автореферат) - Реферат

Таблиця 3

Кількість видів робіт зовнішньої частини діяльності регіональних державних інспекцій,що досліджувались

п/п

Типи суб'єктів контролю та види окремих напрямків їх діяльності, що перевіряються

Кількість

видів робіт

1.

Лікувально–профілактичні заклади

8

2.

Аптечні склади (бази)

8

3.

Аптеки (базові і підпорядковані)

8

4.

Аптечні пункти

8

5.

Аптечні кіоски

8

6.

Виробнича діяльність аптек, в тому числі з виготовленням асептичних і стерильних лікарських засобів

38

7.

Виробнича діяльність аптек без виготовлення асептичних і стерильних лікарських засобів

24

8.

Фармацевтичні підприємства з промисловим виробництвом лікарських засобів

37

9.

Вибіркова перевірка якості лікарських засобів

9

Всього:

148

Оптимізація діяльності регіональних державних інспекцій з контролюякості лікарських засобів

Попередні дослідження показали, що обсяг діяльності державних інспекцій з контролю якості ЛЗ має залежати від факторіальних ознак регіонів, наявності ОК, їх типу і розміщення, особливостей обігу ЛЗ тощо. Тому важливим є питання про регулювання такої діяльності за цими ознаками, в основу якого нами покладено визначення витрат часу на здійснення окремих видів робіт.

З метою встановлення усереднених витрат часу () на виконання одиниці кожної із досліджених видів робіт контролювались відхилення окремих значень хронометражних наглядів через коефіцієнт стійкості () за співвідношеннями між максимальним і мінімальним значенням в кожному хроноряді, за умови що Ку < Крр = 3). Для прикладу у табл. 4 наведено встановлені усереднені витрати часу на виконання одиниці роботи окремих видів робіт внутрішньої частини діяльності регіональних державних інспекцій.

Таблиця 4

Усереднені витрати часу на виконання одиниці робіт за її видами у складі внутрішньої частини діяльності регіональних державних інспекцій

Порядковий номер виду виконуваних робіт (див. табл. 2)

, хв.

Порядковий номер виду виконуваних робіт (див. табл. 2)

, хв.

45

60

60

960

30

60

120

30

120

45

4800

60

60

60

60

150

210

120

5

480

90

60

75

10

1920

Враховуючи коливання кількості одиниць виконуваних робіт того чи іншого їх виду протягом n – періоду, витрати часу () на виконання окремого виду робіт із виявлених необхідно розглядати як: , де: – кількість повторень одиниці роботи протягом n – періоду; – усереднені витрати часу на виконання одиниці виду роботи.

Загальні витрати часу на виконання внутрішньої частини діяльності регіональних державних інспекцій за усіма 25 видами робіт () розраховуються як:

, (1)

Стосовно визначення усереднених витрат часу на здійснення одиниць окремих видів робіт зовнішньої частини діяльності регіональних державних інспекцій, використовували диференційований підхід залежно від типу ОК та напрямків їх інспектування (табл. 3).

Для прикладу наводимо усереднені витрати часу на здійснення інспектування за усіма видами робіт із загальних питань у ОК (табл. 5).

Таблиця 5

Узагальнені витрати часу на здійснення інспектування загальних питань об'єктів контролю

№ п/п

Види ОК

Загальні витрати часу на інспектування ()

хв.

год.

Аптечні склади (бази)

960

16,00

Базові аптеки

960

16,00

Підпорядковані аптеки

300

5,00

Лікувально–профілактичні установи

220

3,67

Аптечні пункти

180

3,00

Аптечні кіоски

180

3,00

При визначенні витрат часу () на виконання зовнішньої частини діяльності регіональних державних інспекцій враховується кількість ОК за типами: , а також напрямки інспектування: , де: Crкількість ОК за типом; Hr – кількість напрямків інспектування; – усереднені витрати часу на здійснення інспектування.

Загальні усереднені витрати часу на виконання зовнішньої частини діяльності регіональних державних інспекцій () розраховують як:

, (2)

На підставі отриманих результатів з нормування діяльності регіональних державних інспекцій шляхом встановлення усереднених витрат часу на виконання окремих видів робіт обґрунтовані методичні підходи до її оптимізації, які базуються на послідовному виконанні певних модулів. В межах модулів розраховується кількість ОК за типами, які мають бути внесені до тих, діяльність яких перевіряється протягом n – періоду, та види інспектування, які мають бути застосовані до них. З метою спрощення розрахунків нами встановлені вірогідні варіанти інспектування ОК (табл.6).

Базуючись на вказаних вірогідних варіантах інспектування обґрунтована схема розрахунку загальних витрат часу на зовнішню частину діяльності регіональних державних інспекцій. Завдяки схемі існує можливість диференційованого застосування усереднених витрат часу () і вірогідних варіантів інспектування і тим самим досягнення поставленого завдання щодо оптимізації діяльності регіональних державних інспекцій (рис. 3).


 
 

Цікаве

Загрузка...