WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Методи інтенсифікації відтворної функції у ремонтних і основних свиноматок (автореферат) - Реферат

Методи інтенсифікації відтворної функції у ремонтних і основних свиноматок (автореферат) - Реферат

Інтенсифікація відтворної функції у ремонтних і основних свиноматок

В умовах фермерського господарства у зимово-весняну пору року у свинок, з ознаками анафродизії, після застосування біологічно активних препаратів всі 25 (100%) тварин проявили статевий цикл із середнім строком у групі 5 діб. Заплідненість від 1-го осіменіння склала 96% (24 свинки), а 4% свинки запліднилися у другий статевий цикл. У даній дослідній групі за опорос було отримано 10,15 поросят (в середньому) при 98,5% збереженості приплоду на час відлучення. Витрати на обробку однієї свинки даної групи склали 10 у.о. (60 грн.).

У контрольній групі свинок, яким препарати не вводили, за 10 діб проявили статевий цикл тільки 20 тварин, що складає 80%, тобто на 16% цей показник був нижчим, ніж у дослідній групі. Середній показник часу настання циклічності склав 7 діб, а заплідненість від 1-го осіменіння 90% (18 тварин) і 2 (10%) свинки запліднилися у другий статевий цикл. На опорос у контрольній групі свинок було отримано 9,7 поросят, при 95,5% збережності приплоду на час відлученні.

У літньо-осінню пору року після застосування аналогічної методики введення біологічно активних препаратів у дослідній групі усі свинки (100%) проявили статевий цикл протягом 10 діб (середній строк прояву 5 діб) і всі вони (100%) були запліднені від 1-го осіменіння, а витрати на обробку однієї тварини цієї групи також склали 10 у.о. (60 грн.). На один опорос було отримано 10,15 поросяти при 98,5% їх збереженості на час відлучення.

В умовах спецгоспу при застосуванні модифікованої схеми (без гоновету) у літньо-осінню пору року середні строки прояву охоти в дослідній групі склали 9 діб при 50%-му проявленні статевого циклу за 10 діб після введення препаратів. Запліднилося від першого осіменіння 60% свинок, від другого – 30%, отримано поросят на опорос 11, при збереженості приплоду на час відлучення – 75,4%. У контрольній групі аналогічні показники мали такий вигляд: 26,2 доби; 0%; 57,1% та 28,5%; 105 голів та 76,5%, відповідно.

В зимово-весняну пору року середні строки проявлення охоти в дослідній групі склали 7,8 доби при 50% прояву статевого циклу за 10 діб після введення препаратів. Запліднилося від 1-го осіменіння 60% свинок (аналогічно літньо-осінній порі року), від 2-го –20%, отримано поросят на опорос 10,3, при збереженості приплоду до відлучення – 86,7%, в той час як у контрольній групі аналогічні показники мали такий вигляд: 19,4 доби; 10%; 33,3% та 0%; 9,5 голів та 89,4%, відповідно. Витрати на обробку 1-ї тварини в дослідних групах склали 6 у.о. (40 грн.)

Гоновет в умовах фермерського господарства застосовували на фоні збалансованого рівня годівлі свинок, про що свідчать більшість показників відтворення, які переважали аналогічні у спецгоспі, за виключенням показників отримання приплоду, тобто даний препарат впливає на синхронність овуляції, але не впливає або майже не впливає на кількість овульованих фолікулів, а, відповідно, і на багатоплідність.

В умовах фермерського господарства у зимово-весняну пору року в групі ремонтних свинок (дослідна група), у яких проявлявся статевий цикл мінімум один раз, після застосування біологічно активних препаратів, за 10 діб проявили статеву циклічність 100% тварин при середніх строках прояву охоти у 6 діб та 100% заплідненості від 1-го осіменіння і витратах на обробку однієї тварини 30 у.о. (180 грн.). На один опорос у тварин цієї групи було отримано 10,68 поросят при 96,4% збереженості приплоду на час відлучення.

У контрольній групі цієї ж категорії ремонтних свинок у цей же період середні строки прояву статевого циклу також знаходилися у межах 6 діб, але тільки 92% свинок цієї групи прийшли в охоту за 10 діб, при 91,3% їх заплідненості від 1-го осіменіння, тобто менше, ніж у дослідній групі. Нижчими у контрольній групі виявилися також показники отримання поросят на опорос (9,75) та збереженості приплоду при відлученні (94,9%).

В літньо-осінню пору року усі без виключення показники відтворення у дослідній групі були аналогічними в зимово-весняній, а у контрольній групі – тільки показники прояву статевого циклу за 10 діб (96%) та заплідненості від 1-го осіменіння (100%) були помітно вищими за аналогічних інших показників відтворення.

Використання впродовж одного статевого циклу у ремонтних свинок гестагену – регумату та аналогів естрогену ще раз підтвердив їх роль в регуляції функції розмноження самок, а, точніше, в корекції та інтенсифікації відтворної їх здатності.

В умовах спецгоспу протягом 15 діб гальмування статевого циклу гестагеном (регуматом), на відміну від фермерського господарства не проводилося, натомість було використано природній шлях, а на 16-ту добу після формування групи вводили інтергонан-6000, без введення на 4-ту добу гоновету для синхронізації овуляції (модифікована схема).

У зимово-весняну пору року в групі ремонтних свинок (дослідна група) за 10 діб після одноразового введення Інтергонану стадію збудження проявляли 100% (10) тварин, в середньому протягом 6,3 доби.

Результати виявилися аналогічними дослідній групі у фермерському господарстві. Від першого осіменіння запліднилося 70% свинок, а від другого – 10%, тобто за два цикли запліднилося 80% свинок, в той час, як у фермерському господарстві усі 100% дослідних тварин запліднилися від першого осіменіння. Але, якщо витрати у фермерському господарстві на обробку однієї свинки склали 180 грн (30 у.о.), то у спецгоспі цей показник не перевищував 13 грн. (2 у.о.). За один опорос від свинок цієї групи було отримано 10,3 поросяти при 87,8% їх збереженості на час відлучення, в той час як в аналогічній групі даної пори року у фермерському господарстві вищезгадані показники склали – 10,76 та 96,4%, відповідно.

У контрольній групі цієї ж категорії ремонтних свинок (спецгосп) і в цю ж пору року середній строк прояву статевого циклу склав 18,1 доби (6,3 доби у дослідній групі) проти 6 діб у фермерському господарстві, але тільки 30% свинок цієї групи проявили статеву охоту за 10 діб (у дослідній групі 100%) при 75% заплідненості від першого та 12,5% від другого осіменіння, в той час, як у фермерському господарстві показники мали такий вигляд – 90%, 91,3% та 0%.

В літньо-осінню пору року в групі ремонтних свинок (дослідна група) за 10 діб проявили стадію збудження статевого циклу 100% тварин (20% у контрольній групі), як і фермерському господарстві, при 80% заплідненості від першого та 20% від другого осіменіння (у контрольній групі 50% і 12,5%, відповідно), в той час, як у фермерському господарстві аналогічні показники склали 100% і 0%, відповідно (у контрольній групі 100% і 0%, відповідно).

Середні строки прояву охоти свиноматок в умовах спецгоспу становили 6,7 доби у дослідній та 19,8 доби у контрольній групі, а в умовах фермерського господарства – 6 діб у дослідній та 6 – у контрольній групі, відповідно.

Показник отримання приплоду за один опорос склав в умовах спецгоспу 11,3 поросяти в дослідній та 11,6 – у контрольній групі (фермерському господарстві 9,75 та 10,68, відповідно). Тобто, не дивлячись на використання спрощеної (модифікованої) методики обробки свинок, в умовах спецгоспу показники приплоду на опорос були вищими, ніж в умовах фермерського господарства, як у дослідній, так і контрольній групах.

Дослідження з інтенсифікації відтворної функції у основних свиноматок з урахуванням пори року, як у фермерському господарстві, так і в спецгоспі проводили за аналогічними схемами.

У фермерському господарстві усі показники відтворення як в 1-х, так і в 2-х групах за порами року було встановлено, що усі показники відтворної здатності, як в 1-х так і в 2-х дослідних групах були майже ідентичними і тільки незначно кращими були показники отриманого приплоду на опорос в перших дослідних групах 11,6 проти 11,46 та показників збереження поросят при відлученні в других дослідних групах – 97,7% проти 97,4%. Витрати на обробку однієї тварини в обох дослідних групах склали по 5 у.о. (30 грн.). Отримані результати свідчать про високу ефективність запропонованих схем і фармакологічних препаратів для інтенсифікації відтворної здатності основних свиноматок як в день відлучення приплоду, так і через 24 години після проведеної технологічної операції.

Дані, отримані у контрольних групах тварин, свідчать не тільки про високу економічну ефективність проведення біотехнологічних заходів, а й про їх економічну доцільність, незалежно від пори року.

В літньо-осінню пору року, у 1-й дослідній групі свині спецгоспу, де застосовували одноразово інтергонан, через 24 години після відлучення поросят середній строк прояву охоти по групі склав 6,2 доби, а за 10 діб після введення препарату статевий цикл проявили 100% тварин, з яких 80% запліднилися після 1-го осіменіння. За опорос по цій групі було отримано 11,5 поросяти при 76,1% збереженості приплоду на час відлучення.


 
 

Цікаве

Загрузка...