WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Лікування загрози переривання вагітності у жінок з лейоміомою матки (автореферат) - Реферат

Лікування загрози переривання вагітності у жінок з лейоміомою матки (автореферат) - Реферат

Перинатальні втрати до 28 тижнів вагітності однакові в обох групах ( по 3 випадки). В групі вагітних, які отримували розроблену терапію, був тільки один випадок завмерлої вагітності в І триместрі, а в групі порівняння – 3 (2 в ранньому терміні, 1 – пізній), один викидень в ІІ триместрі у жінки, яка отримувала розроблену терапію, стався через механічну травму в терміні 20 тижнів, а 1 вагітність була перервана за медичними показаннями.

Також був кращим і перебіг пологів в групі жінок, які отримували розроблену терапію. В цій групі були тільки 1 передчасні роди, в групі порівняння – 3. Слабкість родової діяльності була частіше в групі порівняння (10,2% проти 7,3%) і в ній же частіше родорозродження шляхом кесаревого розтину (40,7 проти 38,2% відповідно).

Перинатальна смертність становила 18‰ у жінок основної групи і 34‰ в групі порівняння (р<0,05). В основній групі відмічена інтранатальна загибель одного плода у зв'язку з відшаруванням нормально розташованої плаценти; в другій групі, на загальноприйнятій терапії, загинуло 2 новонароджених (один у зв'язку із внутрішньоутробним інфікуванням та один у зв'язку із недоношеністю, пневмопатією, дихальною недостатністю ІІ ступеню. При оцінці новонароджених за шкалою Апгар встановлено, що 34(62,9%) новонароджених у жінок з лейоміомою матки першої групи (розроблена терапія) на першій хвилині мали достатньо високу оцінку (8-10), в той час як тільки 32(52,4%) новонароджених жінок другої групи (група порівняння) мали таку ж оцінку, в той же час у здорових жінок оцінку (8-10) балів мали 23(76,7%) новонароджених. Оцінку 5-7 балів мали 18(33,3%) новонароджених першої групи та 22(37,3%) новонароджених ІІ групи, 6(20,0%) новонароджених здорових жінок.

Стан новонароджених від матерів з лейоміомою матки при призначенні розробленої терапії також був кращим: рідше спостерігались порушення мозкового кровообігу (14,9% проти 20,3% в групі порівняння), внутрішньоутробне інфікування (3,7% проти 5,1%), жовтяниця (5,6 проти 8,5%), гіпотрофія (11,1% проти 13,6%), дихальні розлади (9,3% проти 11,9%), неврологічні порушення (16,7% проти 18,8%), гіпотрофія (11,1% проти 13,6% в групі порівняння).

ВИСНОВКИ

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання сучасного акушерства щодо зниження частоти загрози переривання вагітності і невиношування у жінок з лейоміомою матки шляхом вивчення частоти цієї патології, деяких особливостей її патогенезу з визначенням гормональних змін в організмі вагітних, їх психоемоційного стану та удосконалення методів терапії.

1. Частота загрози переривання вагітності у жінок з лейоміомою матки, за даними клінік ІПАГ становить 64,1%. Перинатальні втрати в анамнезі І і ІІ триместрах вагітності – 29,3%, перинатальні втрати при даній вагітності в І та ІІ триместрах – 6,6%, перинатальна смертність – 35,1‰.

2. У жінок з лейоміомою матки і загрозою переривання вагітності в минулому було багато інфекційних, соматичних захворювань (у 60% дитячі вірусні інфекції, у 64,2% ангіни, у 22% - хронічні холецистити); гінекологічних захворювань у 45%, штучних абортів - у 45,8%, самовільних абортів - у 31,7%, з них 25% - до 12 тижнів і 6,7% - в пізньому терміні.

3. Встановлено прямий кореляційний зв'язок ступеню прояву загрози переривання вагітності при наявності лейоміоми матки з кількістю та величиною лейоматозних вузлів на матці, їх розташуванням в матці та по відношенню до плаценти.

4. Перебіг вагітності і пологів у жінок з лейоміомою матки і загрозою переривання вагітності супроводжується зростанням і інших ускладнень (ранні гестози у 18,3%, анемії – у 35%, гіпоксія плода при вагітності - 34,2%, в пологах – у 25%, прееклампсія – у 17,5%, плацентарна недостатність – у 42,5%, аномалії пологової діяльності – у 6,1%, кесарів розтин – у 39,5%).

5. У жінок з лейоміомою матки і загрозою переривання вагітності існують гормональні зміни в організмі, причому, більш виражені при множинній лейоміомі: зниження в крові концентрації прогестерону в ІІ триместрі до (81,16,6) нмоль/л, при нормі – (104,16,3) нмоль/л і хоріонічного гонадотропіну в І триместрі до (9634,31008,6) МО/л, при нормі – (25549,91115,8) МО/л, р<0,05, а в ІІ триместрі до (12309,0216,3) МО/л, при нормі (157351945,5) МО/л, р<0,05. Спостерігається збільшення пролактину в І триместрі у вагітних з одиничними вузлами до (113,729,2) нг/мл, з множинними – до (58,810,5) нг/мл, в нормі – (23,79,7) нг/мл, р<0,05; в ІІ триместрі – до (181,124,9) нг/мл у вагітних з одиничними вузлами, з множинними – до (196,534,7) нг/мл, при нормі (51,413,4) нг/мл, р<0,05.

6. У жінок з лейоміомою матки і загрозою переривання вагітності має місце порушення психоемоційного стану (у 76,2% низький рівень стресостійкості, у 63,8% превалювання "неадаптивних" осіб за тестом Люшера) і нейроендокринної адаптації (підвищення рівня стреслімітуючого гормону серотоніну в крові і стрес реалізуючого гормону кортизолу.

7. Для зниження частоти загрози переривання вагітності і несприятливого її закінчення для плода розроблено метод прогнозування цього ускладнення, який може використовуватись при плануванні вагітності, а також при нагляді за жінкою з лейоміомою матки з ранніх термінів вагітності.

8. Розроблена комплексна терапія загрози переривання вагітності для жінок з лейоміомою матки, яка поряд із застосуванням препаратів прогестерону, спазмолітиків, Магне В6, вітамін Е і полівітамінів, включала гомеопатичні засоби, які мають прогестероноподібну, седативну і спазмолітичну дію (агнус кастус, магніум муріатікум і вібурнум опулюс), а також седативні препарати (новопасит, персен, валеріана). Метод лікування ефективний, безпечний, економічний. Гомеопатичні препарати не мають побічних дій і дають змогу зменшити дози гормональних препаратів, тривалість і кількість їх курсів.

9. Застосування розробленої терапії сприяє нормалізації показників вмісту гормонів в крові (прогестерону, естрадіолу, хоріонічного гонадотропіну, пролактину), покращенню психоемоційного стану вагітних (підвищення стресостійкості) і нейроендокринної системи (зниження вмісту кортизолу і серотоніну), а також зменшенню частоти ускладнень при вагітності і в пологах (прееклампсії, гіпоксії плода, плацентарної недостатності, передчасних пологів). Перинатальна смертність становила 18‰ у жінок основної групи і 34‰ в групі порівняння.

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

1. Вагітні з лейоміомою матки є групою ризику за розвитком загрози переривання вагітності, невиношування, плацентарної недостатності і гіпоксії плода.

2. Для зниження перинатальних втрат у вагітних з лейоміомою матки необхідно при плануванні сім'ї, або з ранніх термінів вагітності проводити прогнозування розвитку загрози переривання. В першому триместрі вагітності прогностичним щодо розвитку загрози переривання і невиношування при наявності лейоміоми матки є рівень серотоніну вище 1,85 мкмоль/л, естрадіолу нижче 3 і вище 10 нмоль/л, естріолу вище 7,9, хоріонічного гонадотропіну нижче 21000 МО/л, співвідношення адреналін/естріол менше 0,6.

Якщо при обчисленні виразів:

у - 0,2 х – 0,3, де х – естріол в нмоль/л, у – серотонін в мкмоль/л, f(x,y)≥0;

у -7 х + 5, де х – естрадіол в нмоль/л, у – об'єм вузлів в см 3, f(x,y)≥0;

у + 0,00045 ∙ х – 23, х - де ХГ в МО/л, у – адреналін в нмоль/доб, f(x,y<0;

у +1,98 ∙ х -241, де х - пролактин в нг/мл, у – норадреналін в нмоль/доб, f(x,y≤0,

дана вагітна з лейоміомою матки є групою ризику за виникненням важкого перебігу загрози переривання і потребує декількох курсів зберігаючої терапії із застосуванням препаратів прогестеронової дії та гомеопатичних препаратів в неперервному режимі до 36 тижнів.

3. Вагітні з лейоміомою матки потребують нагляду психолога або його консультації.

4. З метою удосконалення терапії загрози переривання вагітності в загальноприйнятому комплексі лікування (препарати прогестерону, спазмолітики, Магне В6, вітамін Е, полівітаміни) можливо призначати гомеопатичні препарати прогестероноподібної, седативної і спазмолітичної дії: агнус кастус по 5 гранул 2-3 рази на добу, магніум муріатікум по 6 гранул 3 рази на добу, вібурнум опулюс по 5 гранул 2-3 рази на добу. Гомеопатичні препарати не мають побічної дії і можуть використовуватись за необхідністю протягом всієї вагітності до 36 тижнів.

СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ

1. Застосування утрожестану в комплексній терапії звичного невиношування вагітності // ПАГ.- 2001.- №4.- С.144-146 ( співавт.: Коломійцева А.Г., Писарєва С.П., Яремко Г.Є., Лісакова І.В.) – набір біологічного матеріалу, аналіз, підготовка статті до друку.

2. Застосування утрожестану при лікуванні загрози переривання вагітності у жінок з лейоміомою матки // Репродуктивное здоровье женщины.- 2004.- № 2(18).- С.42-44 (співавт.: Коломійцева А.Г., Скрипченко Н.Я., Лисакова І.В., Черненко Т.С.) – набір матеріалу, його обробка.


 
 

Цікаве

Загрузка...