WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Опоряджувальні роботи в будівництві - Курсова робота

Опоряджувальні роботи в будівництві - Курсова робота

орзглинозмішувачі, а другий на розглинонаносі; він ще слідить за тим, щоб бригада безперебійно поствляла розчин. В випадку необхідності один машиніст може замінити другого. Робочі підходять і просіюють матеріали, загружають їх в бункер.
Друга ланка складається з двох штукатурів 5-го і 6-го розрядів. Вони провішують вертикальні і горизонтальні поверхні, забивають цвяхи, влаштовують гіпсові або розчинні марки і кріплять по них дерев'яні або металеві маяки. На стінах маяки кріплять горизонтально, но так, щоб верхнє правило могло служити одночасно і для розрівнювання по ньому розчину малкою, і для витягування карнизів. Для цього крайні правила на стелях і верхні на стінах установлюють по шаблоні. Це благодійність економить час на навішування правил для витягування теч.
Третя ланка складається з чотирьох чоловік: одного машиніста 5-го розряду, його помічника 4-го розряду і двох штукатурів 5-го розряду. В обов'язки ланки входить нанесення оббризку і грунту пооштукатерених поверхні, розрівнювання розчину і його збирання з підлоги.
Роботу починають з того, що в першу половину дня наносять оббризк на стелі і стіни колони. Два штукатури розрівнюють розчин на стелях і стінах, якщо він місцями нанесений вище півня маяків, в також очищають маяки від розчину, збирають з підлоги, розчин і вручну наносять його в потрібні місця. в другу половину дня або на другий день, що залежить від температурних вимог, машиніст з помічником вертаються в те приміщення, де перше всього був нанесений оббризк, і наносять на нього розчин грунту. Штукатури повторно розрівнюють нанесений розчин грунту, збирають упавший і наносять його вручну на поверхню, очищаючи при цьому маяки від розчину. Ці операції повторяють до тих пір, доки розчин не буде нанесений до рівня мачків. Інколи в одне і те ж приміщення приходиться вертатися декілька раз.
Четверта Данка складається з п'яти чоловік: двох штукатурів 6-го розряду і одного робочого нижчого розряду. Ланка витягує карнизи простим шаблоном, кути розділяють кутовим з ручкою підправкою
Витягування виконують вапняно-гіпсовим розчином, який наносять лопатками вручну. Інколи йогонаносять совками або ковшами. Робочий нижчого розряду забезпечує штукатурів розчином, гіпсом, водою, переставляє столики і влаштовує на них настил. Закінчивши втягування і розділивши кути, столики не забирають, так як вони будуть потрібні наступним ланкам.
П'ята ланка складається з восьми чоловік: двох штукатурів 6-го розряду, чотирьох штукатурів 4-го розряду і двох робочих нижчих розрядів. Ця ланка знімає правила з стін і стель, заробляє решту від них місця, оштукатурюють відкоси і заглушки, потирають лузки, усенки, фаски, оштукатурює санітарні вузли, коридори і влаштовані шафки. Робочі нижчих розрядів забезпечують штукатурів розчином, очищують і переносять правила в другі приміщення, переставляють столики.
Шоста ланка складається з п'яти чоловік: Трьох штукатурів 5-го розряду і двох робочих нижчих розрядів. Ланка займається приготування розчину для безпіщоної накривки і нанесенням її на стіни і стелі. Нанесену накривки і нанесенням її на стіни і стелі. Нанесену накривку розрівнюють і загладжують гладилками. Приготовлення розчину з підноскою необхідних матеріалів виконують робочі нижчих розрядів. Послідовність зроблених робіт показана на малюнку.
Виробництво штукатурних робіт при зведенні житлових і культурно-побутових цегляних будників з перекриттями і другими елементами з збірних залізобетонних (гіпсобетонних) виробів заводського виробництва рекомендується виконати бригадою з 20 чоловік. Кваліфікаційний і професійний склад бригади: виконуючі ними трудові процеси приведені в таблиці.
Бригада повинна бути обладнана технологічним комплектом (нормо комплектом) будівельних машин, енергетичного обладнання. Оснащення, ручного інструменту, засобів виміру і контролю для виконання штукатурних робіт.
Комплексні бригади складаються з робочих різних професій, учасників в створенні певної продукції. Комплексна бригада просто ділиться на спеціальні ланки.
При виконуванні робіт комплексними бригадами завершальної продукції продукцією може бути готовий будинок. Ця форма організації забезпечує можливість найбільш повного суміщення будівельних процесів, освоєння робочими суміжних професій, що в результаті приводить до економії підвищенню якості робіт.
Приймання та обмір опоряджувальних робіт
Показник Відмінно Добре Задовільно
Нерівності штукатурки (не більш6е двох глибиною або висотою) мм, не більше :
високоякісної
поліпшеної
1
1,5
1,5
2
2
3
Відхилення поверхні штукатурки вертикалі, мм, не більше:
Високоякісної;
На 1 м висоти
На всю висоту приміщення поліпшеної
На 1 м висоти
На всю висоті приміщення
0,5
3
1
6
0,5
4
1,5
8
1
5
2
10
Відхилення пілястр, стовпів і т.п. від вертикалі або горизонталі для штукатурки, мм
Не більше:
Високоякісної:
На 1 м довжини елементу
На всю довжину елементі поліпшеної
На 1 м висоти елементу
На всю довжину елементу
0,5
1
1
3
0,5
2
1,5
4
1
3
2
5
Середня товщина штукатурного шару для штукатурки, мм, не більше;
Високоякісної
Поліпшеної
18
15
20
18
20
20
Товщина шару накривки після його вирівнювання і затирання, мм, не більше:
Внутрішніх приміщеннях
Зовнішніх декоративних штукатурок
1
4
2
5
3
7
Заходи по охороні праці.
При виготовленні шаблонів приходиться робити гостро рішучими інструментами: пилкою: стамескою, рубанком, ножем, ножицями.
Перед вирізанням профільну дошку ліпше всього закріпити на верстаті, що створює удобства для роботи і максимально захищає руки від порізів ножиком бо стамескою. Вирішаючи сталевий профіль з допомогою ножиць, приймають міри до того, щоб гострими заусинками, залишеними ножицями на металі, не порізати руки. Перш ніж вирубати профіль зубилом, штукатур повинен надіти захисні окуляри, які захищають очі від кусків металу.
Навішувати правила потрібно двом. Навішування правила міцно закріплюють. При закріпленні цвяхами загинають кінці цвяхів, так як до них частіше всього травмують руки.
Настил на помостах в тих місцях, де ходять штукатури в час роботи, повинен бути перевірений, всі виступаючі цвяхи забиті або зігнуті; кінці дощок повинні бути стиковіні в притул, а не навхрест.
Не рекомендується стряхувати розчин з шаблонів в ящик, бо він може попасти в очі. Розчин з шаблону зчищають інструментом.

 
 

Цікаве

Загрузка...