WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Опоряджувальні роботи в будівництві - Курсова робота

Опоряджувальні роботи в будівництві - Курсова робота

відбивають лінію рівне канелюр навколо колони. За допомогою штукатурної лопатки вибирають гашений розчин і розділяють бокові сторони лінійкою, загинають півтерками, а затирають тампоном з тканини, цупкого волика, паралону.
На звужених колонах канелюри витягують інакше. Спочатку колону провіщують і на її гранях визначають осі. П об'єму сторонам осі на рівних відстанях внизу: верху навіщують правила.
Для витягування канелюр необхідно шаблон, що коливають. Профільну дошку й шаблону виготовляють по розміру самої широкої частини колони з припуском на 100 мм з кожної сторони для влаштування вушок. Профільну дошку оббивають сталлю в вушках просвердлюють отвори. Санчата 2 роблять довжиною 300-400 мм з тонких дощок або з брусків перерізом 50х50мм. В середині санчат прорізують наскрізні дирки довжино 100...150 мм і шириною 20...30 мм, в гранях санчат перпендикулярно одержаним отворам просвердлюють діаметром 5...7 мм для осі.
При збирання шаблону на вушка профільно дошки укладають санчата і закріплюють великими цвяхами або тонкими болтами. В правильно зібраному шаблоні санчата повинні вільно ходити і змівнювати своє положення по відношенню до профільної дошки не менше ніж на 30о. Для цього вушка профільної дошки вставляють в отвір санчат не в притик, а з зазором 5...10 мм (інколи і більше, що залежить від конусності колони).
Шаблон установлюють на правила так як при витягуванні рівних колон (з кріпленням повзунків 3 до санчат). Між правилами накидають розчин, встановлюють шаблон і починають пересувати його у верх, притискаючи санчата до правил. Так як колона звужується, то одна сторона шаблону іде вперед, в наслідок цього профільна дошка перекошується, змінюючи ширину канелюр і поясків. При витягуванні канелюр одна сторона шаблону завждиповинна іти вперед, тому, що канелюри отримуватимуться як би розгорнутими в різні сторони.
Витягування багатогранних гладких колон і колон з канелюрами.
Щоб витягнути багатогранні колони, їх провішують, на низ влаштовують марки і маяки і навішують правила, потім витягують простим способом.
Рівні та гладкі колони в залежності від товщини можна витягувати двома способами. По осі колони на двох протилежних гранях навішують правила. Виготовляють шаблон для витягування половини окружності колони. Якщо колона пряма, но з конелюрами, то виготовляють простий шаблон з канелюрами на профільній дошці, якщо колона звужується, то для витягування канелюр використовують шаблон, що обвивається. В цьому випадку кожну грань витягують окремо.
При витягуванні канелюр, що звужуються багатогранних колонах можна виготовити шаблон для витягування зразу двох перших граней. При цьому потрібно тільки точно навісити правила і пересунути шаблон (це виконують два штукатури таким чином, щоб шаблон не відривався від правил інакше канелюри будуть спотворені).
Після витягування колони правила знімають, рівні зароблять різним, а потім затирають або дороблюють канелюри.
Витягування на круглих колонах канелюр, баз і капітелей.
Для витягування канелюр спочатку оприділюють їх профіль і розмір. Канелюри розмічають на кресленні.
Спочатку визначають із якої кількості захваток можна витягнути канелюри. Для рівних колон і особливо для тих, що звужуються це дуже важливо, так як при витягуванні звужуються кругла колона получається правильніше, якщо вона розбита на більшу кількість захваток. Шаблон виготовляють так, що його санчата ходили по правилах, навішаним в центрах канелюр, а профільна дошка витягувала по її краям смуги або усенки, так як середину канелюри обробити від руки набагато легше, як пояски. Рівну колону можна витягувати, двома способами, звужуючись - в шість.
Профільні дошки виготовляють як завжди.
На кінцях профільних дощок вирізають цілу канелюру, а частину, меншу, ніж половина, так як необхідно лишити місце для правила.
Шаблон для витягування рівних колон з канелюрами можна виготовити на 1/3 або ? колони. Що коливається шаблон для витягування круглих звужуючи колон роблять такий же, як і для витягування чотиригранних, різниця лиш в формі профільної дошки. Завершальне розташування шаблону виробляється по установленим правилам.
Правила навішують по маяках в такій же послідовності, як на гладких звужуючи колонах. Правила повинні проходити по центру канелюр. В правила встановляють шаблон і справляють його розташування.
При розбивці звужуючи круглих колон на захватки необхідно враховувати кількість канелюр. Колону потрібно ділити на захватки так, щоб не залишилось залишку, а якщо це неможливо, потрібно окремо дотягнути решту канелюр. Після уточнення розташування шаблону між правилами наносять розчин, в правила встановляють шаблон і витягують канелюри.
Витягнувши канелюри на всіх захватах, правила знімають, заповнюють залишені смуги в канелюрах розчином і доробляють канелюри з допомогою пів терки від руки або витягують шаблоном - малкою. Шаблон-малка по мірі звуження канелюри повертається.
Шаблон при витягуванні канелюр на колонах повинен весь час рухатись одною стороною вперед.
Капітелі і бази витягують за допомогою шаблону. Замість верхнього і нижнього правил. По яким будуть рухатись санчата і повзунок 4 шаблони, укріплюють грубий шнур 5, зав'язавши її в одному місці і приладивши навколо гіпсовим розчином. Витягують капітелі, так само як прямолінійні тяги.
Організація праці при виконанні опоряджувальних робіт.
При виконанні механізованих штукатурних робіт зберігаються деякі ручні операції: розрівнювання розчину, оштукатурення відкосів і заглушин, невеликих по розміру приміщень, натирання лузг, усенків і фасок, розшивка швів, загладжування гладилками або натирання простими терками, провішування, влаштування маяків.
Приступаючи до роботи, всі члени ланки повинні знати, який вид операцій вони будуть виконувати, який об'єкт і другі відомості про послідуючі роботи. Спочатку вся бригада займається підготовчими роботами. По мірі підготовки фронту робіт ланки поступово переходять на свою основну роботу.
Організація робіт, залежить також від їх складу: оштукатурюють тільки стіни або стіни і стелі, натирають при цьому лузги або витягують карнизи, або виконують від руки падуги.
Розглянем можливості варіанти комплектування спеціальних бригад, виконуючих тільки опорядкувальні роботи і складаються з робітників однієї професії.
Організація робіт бригадою з 28 чоловік. Для виготовлення високоякісної штукатурки з витягуванням карнізів бригада ділиться на шість ланок.
Перша ланка складається з чотирьох чоловік: двох машиністів 4-го розряду і двох робітників 4-го розряду. Один машиніст робить на

 
 

Цікаве

Загрузка...