WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Опоряджувальні роботи в будівництві - Курсова робота

Опоряджувальні роботи в будівництві - Курсова робота

забитим цвяхам натягують шнурок, забивають по ньому цвяхи, або роблять марки на всіх інших колонах.
Колони з ентазисом.
Провішують в такій послідовності: вимірюють верхній та нижній радіус колон. Припустимо верхній радіус 300, нижній 400 мм.
В низу колони забивають цвях або роблять марку товщиною 2 см. На цвях або марку опускають зверху колони висок таким чином, що шнур його торкався шапки цвяха або марки. Потім у верху від лінії шнурка відміряють по напрямку до колони 100 мм. Для цієї помітки у верху колони забивають цвях або влаштовують марку.
Для влаштування марок на колонах по місцю провішування накидають ліпки з гіпсового або вапняно-гіпсового розчину. По ліпкам збоку пропускають висок і по лінії шнурка зрізають лицьову поверхню ліпок.
Зрізавши ліпки зі всіх сторін, отримують точні марки. Марки влаштовують на відстані 1,5…5 м одна від другої, на відстані рівно довжині правила. На колонах висотою 5 м улаштовують по дві марки.
Пілестри і пів колони: провіщують так само як колони.
Влаштування маяків на колонах. Маяки влаштовують тільки на круглих і півкруглих колонах, а також пілестрах, маяки як би обхвачують колону паском.
Для приготування маяків виготовляють шаблон - кільце. Спочатку збивають з дощок товщиною 20...30 мм щит, на якому обводять циркулем круг потрібного діаметру. Потім щит роз'єднують на дві половини і пилкою або ножиком вирізають зкожної половини намальованих півкругів. Їх зачищають складають разом - отримаємо шаблон-кільце. Для колони з ентазисом виготовляють 3 кільця, а інколи і більше.
Кільце укладають на забиті в колону цвяхи або влаштовані марки. Щоб дерев'яні кільця гіпсові ліпки або забивають цвяхи.
В проміжності між кільцями і колоною накидають гіпсові або вапняно-гіпсовий розчин.
Коли розчин затужавів, кільце знімають. Щоб кільце відстало від розчину, по кільцю треба постукати молотком. Якщо на маяках утворюються порожнини, їх підмазують розчином і зачищають.
Є другий спосіб влаштування маяків. Кільце-маяки витягують з гіпсового розчину за допомогою шаблону, установленого на рівному щиті або листі фанери. Після витягування кільце розрізають на дві частини і улаштовують на колону в необхідному місці. Витягування кілець займає більше часу, ніж їх відливання. Ому. Якщо колон багато, роблять гіпсову форму з двох кілець - внутрішнього і зовнішнього. Форми-кільця покривають за 2 рази спиртовим лаком і мастильним матеріалом. Влаштовують на щиті і в них відливають гіпсові кільця-маяки. Після схвачування гіпсового розчину верхню форму кільце знімають, кільце-маяк розрізають на дві частини і також знімають. Перед повторною відливкою на форму-кільце наносять мастильний матеріал.
Маяки на півколонах влаштовують таким же способом, але тільки те, що використовується не кільце, а півкільце. Для багатогранних колон виготовляють кільце по формі колони. При витягуванні чотиригранних колон правила установлюють не по маяках, а по забитим по виску цвяхам або по виску. Щоб правила не прогинались при витягуванні, під них в декількох місцях накладають розчин.
Оштукатурення чотиригранних гладких колон.
Від руки на двох протилежних сторона колони закріплюють точно по виску правила 2 так, щоб їх ребра виступали із-за поверх ості колони на товщину штукатурки (15...2 мм). Між правилами послідовно наносять шар штукатурки - обрезк, грунт, накривку - і розрівнюють їх пів теркою або правилом. Після тужавлення розчину його затирають, а правила знімають і перевішують на другі сторони колони. Оштукатуривши таким чином всі 4 сторони колони, натирають усенки.
Штукатурний шар можна повністю витяг3вати шаблоном двома способами з одних і тих же самих правил. Для цього на двох протилежних сторонах колони точно по осі навішують правила і на них установлюють шаблон. Спочатку витягують одну сторону колони, а потім шаблон переносять на протилежну сторону і так сам витягують. Після витягування правила знімають, а рівці від них заробляють розчином і затирають.
Оштукатурення і витягування круглих гладких колон.
При отшукатуренні круглих гладких колон між маяками й наносять розчин 3, до маяків прикладають правило 2 і, пересувають його зверху вниз, зрізають лишній розчин, оформляючи поверхню колони. Після грунту наносять накривку, потім поверхню затирають пів теркою або тампоном.
Колони з енозистом обробляють так:
Влаштовують маяки, наносять на колону розчин і розрівнюють його. На рівних місцях прями правилом, не ентазисі - правило-лекалом.
Рівні і звужуючи круглі колони без капелюр часто обробляють в ручку. При більш якіснішій обробці штукатурний шар на низ витягують шаблоном. Для рівних колон використовують шаблон, профільна дошка якого витягують половину поверх колони. Правила навіщують на маяки точно одне проти другого.
Колони з ентазисом теж витягують катальним шаблоном з криволінійної профільною дошкою. Форма колони отримується точніше, якщо її розбивають на більше число захваток. Переважно такі колони витягують з шести захваток. Профільна дошка гойдаю чого шаблону відповідає 1/6...1/8 і т.д. частини колони,
Для навішування правил по маяках або по нанесеному грунту крупніють зверху колони ділять на прийняте число захваток (6,8) і ділять відмітки. З цих відміток опускають висок і по шнурку переносять відмітки в низу колони. По відмітках натягують шнурок і відбивають лінії, по яким будуть навішувати правила. Після витягування правила знімають, а місце під ними заробляють розчином, зачищають і затирають.
Витягування, обробка канелюр на чотиригранних колонах.
Профіль канелюр вирізають на дошці, яку оббивають листовою сталлю, і з двох сторін дошки прибивають сончата. На колону з двох сторін навіщують правила, налаштовують на них шаблон і прибивають до сангат повзунок. При навішуванні правил на уже витягнутих сторонах відстань між ними збільшують на подвійну товщину штукатурки.
Тому на шаблону набивають допоміжний брусок. Витягують канелюри простою послідовністю.
Зверху і з низу канелюри обробляють вручну. Верх канелюр повинен знаходитись на одному рівні. Такі ж вимоги пред'являють і низ канелюр. Для розділення верху канелюр використовують крім лінійки і штукатурної лопатки малки з дошки або фанери.
На недотягнуті місця накидають розчин, розрівнюють його і затирають по формі колони. По нанесеному розчинцу відбивають лінію рівня верху канелюра і по шаблону-масці вимальовують їх форму. Потім за допомогою лінійки, штукатурної лопатки і шалок вибирають лишній розчин і получають профіль канелюра.
Для розділення нижніх частин канелюр на колону накидають розчин, вирівнюють його, затирають і

 
 

Цікаве

Загрузка...