WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Опоряджувальні роботи в будівництві - Курсова робота

Опоряджувальні роботи в будівництві - Курсова робота

розчину на різні поверхні і дозування матеріалів.
Сокіл - це щит з дерева, або листового алюмінію, товщиною 2 мм розміром 400х400мм 350х350 мм з ручкою в середині. З сокола розчин наносять на поверхню лопаткою або соколом намащують і розрівнюють поверхню.
Дерев'яний щит виготовляють з 3х-4х 10…15 мм дощок.
Півтерок - складається з полотна іручки. Їх виготовляють із несучкуватої деревини або пресованого алюмінієвого профілю, або пінопласту. В залежності від значення вони бувають з полотном довжиною 150...2000 мм, шириною 20...150 мм товщиною 5...30 мм. Дерев'яне полотно повинно бути рівно вистругане, а краще фуговано. Півтерки служать для розрівнювання, нагладування розчину, натирання архітектурних елементів.
Інструменти для порядкування штукатурки.
Терки - використовують для затирання штукатурного шару. Вони складаються із полотна і ручки. Ручку роблять такої висоти, щоб в неї свобідно проходили пальці рук. Но не доходили при цьому до полотна 3...5 мм, на величину крупного піску. Середні розміри полотна. Терки 1300х190 мм.
Гладилки - використовують також для загладжування штукатурки. Гладилки бувають стальні або дерев'яні. Дерев'яні гладилки - це півтерки, полотно яких обтягнуто гиною. Довжина і ширина полотен гладилок бувають різні.
Пензлик - використовується для змочування поверхні, миття інструментів і других цілях. Пензлики бувають різних розмірів і форми, з волосся, морської трави, мочала. В штукатурних роботах використовують макловиці, габаритні розміри яких 250х180х80 мм.
Бучарда - металевий молоток масою до 15.% кг. На торцових сторонах бугард насічки від 16 до 36 зубчиків пірамідальної форми.
Замість зубчиків може бути нарізка в вигляді преміх лез. При обробці бугордами поверхності на них залишаються від зубців ямки, від лез - полоси. Богари використовують але наковки декоративної штукатурки на цементному в'яжучому розчині і для підготовки кам'яних, цегельних, бетонних і подібних поверхонь.
Зубила - служать для вибирання швів в кам'яній кладці, насічки декоративної штукатурки, підготовки поверхні.
Троянка і зубчатка - призначені для тої цілі, що зубила. У троенки на лезі три зубчика, у зубчатки - декілька. Виготовляють зубила, зубчатки і троенки із сталі.
Правила - призначені для розрівнювання ґрунтового і накрив очних шарів штукатурки, пробірки вертикальності опоряджувальної поверхні.
Правила в залежності від призначення виготовляються: прямі - із алюмінієвого профілю довжиною 12000, 16000, 1800 мм, ручка з дерева;
Лузкові: довжина 804 мм.
Правила для перевірки точності виконаної штукатурки роняють з дощок шириною 100 мм з одним вирізом або двома для рук. Прості правила використовують теж при витягуванні карнизів і тяг, віконних і дверних укосів, розрівняння розчину на різних поверхнях по маякам.
Сталеві щітки - дерев'яні ручки, в яких встановлена сталевий дріт призначені для чищення різних поверхонь , чищення деяких видів декоративної штукатурки.
Циклі - стальні пластинки довжиною до 200 мм з зубчиками різної висоти і ширини, служають для циклювання декоративних штукатурок, особливо теразитових.
Цвяхова щітка - кусок дошки або терка з набитими в полотно цвяхами, кінці яких виступають із-за площини дошки на 3...10 мм, що залежить від того, якої крупнисті фактуру необхідно получити. Цвяхи набивають на відстані 5...10 мм рядами або в шахматному порядку. Щітки використовують для обробки таразитових штукатурок.
Штукатурка лінійка - служить для розділки кутів, зрізання розчину, нанесеного вище рівня тяги. Лінійки виготовляють з дерева. Довжина, товщина і ширина їх бувають різні. Довга лінійка легша для роботи, так як обезпечує більш точну зрізку розчину. Один або два кінця лінійки зрізають під кутом 45о і тривають сталевий різець на одному рівні з робочою площиною лінійки. Крошка лінійки може бути плоскою -для розділювання прямокутних архітектурних блоків або закругленої - для розділювання криволінійних обломів.
Ростівки - призначені для прорізки рустов при обробці швів між плитками перекриття. Виготовляють ростовки сталеві або дерев'яні довжиною 250..300 мм. Вони мають виріз на кінці і прикріплену сталеву полоску в вигляді півкруга, яка являється різцем і служить для розрізки розчину між плитками перекриття.
Інструменти для підготовки і перевірки поверхностей.
Штукатурний молоток - в одному кінці має обушок розміром 25х25 мм на другому - вигнуті рожки з прорізами для витягування цвяхів. Молоток насаджується на ручку довжиною 300 мм. Маса молотка 600 г і ручки розшита на то, щоб можна було за два удари забивати штукатурні цвяхи.
Молоток - кулачок - з широким обушком масою до 2 кг використовують при роботі з зубилом, троянкою.
Молоток штукатурний з металевою обрязиновою ручкою - масою 1 кг служить для нанесення ударів при насічці невеликих бетонних поверхнених.
Ніж - для опоряджувальних робіт служить для виготовлення ручок інструментів, розколення здранки, обрізки кромок рогожі, різання гіпсокартонних листів, вирізання профільної дошки. Що ножа має довжину до 150 ми і вузький кінець. Ручка не повинна бути круглою, інакше вона буде крутись в руках. Ніж тримають в дерев'яному футлярі.
Ручні ножиці - для різання металу використовують для вирізання сталевих профілів до шаблонів, розрізання сітки. Більш зручні і безпечні в роботі ножиці з загнутими ручками. При роботі такими ножицями руки завжди знаходяться вище відрізаних країв сітки, що зменшує небезпеки травм.
Будівельний висок - використовують для провівщування поверхонь і провірки їх горизонтальності. Він складається з грузила і шнурка. Груз-висок в вигляді циліндра з загостреним кінцем малою не менше 200 г. Діаметр грузика 10...20 мм, що позволяє повішувати поверхні під штукатурку товщиною від 5 мм і більше. Довжина шнура - 20 м.
Будівельний рівень - для перевірки вертикальних і горизонтальних поверхонь бувають різної довжини, дерев'яні і металічні з одним або двома візирами. Рівні слід берегти від падінь, так як вони можуть розколотись або зрушаться їх вирізу.
Ватерпас - простий дерев'яний рівень з двох рейок, проставлених під прямим кутом однак до другої. Короткі ватерпаси мають довжину 600..750 мм, середні 1000...1500 мм. Ветерласи бувають прості -тільки для провірки вертикальних поверхностей і комбіновані - для провірки вертикальних і горизонтальних поверхонь.
Простий ватерпас - фугована дошка, по середині якої проведена риска або забиті шпальки і закріплений висок. Комбіновані складаються з двох рейок: довгої і короткої, яка закріплюється до довгої під кутом 90о з допомогою мира і

 
 

Цікаве

Загрузка...