WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Обгрунтування комплексної терапії вугрової хвороби у жінок репродуктивного віку з урахуванням рівня статевих гормонів та стану мікроциркуляції шкіри ( - Реферат

Обгрунтування комплексної терапії вугрової хвороби у жінок репродуктивного віку з урахуванням рівня статевих гормонів та стану мікроциркуляції шкіри ( - Реферат

2. Виявлено, що при ВХ у жінок репродуктивного віку концентрації в плазмі крові пролактину і тестостерону (переважно при середньому ступені тяжкості ВХ) вірогідно перевищують такі в практично здорових осіб (відповідно 18,530,44 нг/мл проти 12,800,56 нг/мл, p<0,001; відповідно 2,740,11 нг/мл проти 0,910,05 нг/мл, p<0,001), тоді як плазмовий рівень естрадіолу виявляється у 2,5 раза меншим за контрольні показники (відповідно 0,290,01 нмоль/л та 0,720,11 нмоль/л, p<0,001).

3. Результати дослідження бульбарної кон'юнктиви свідчать, що в жінок репродуктивного віку, хворих на ВХ, системні порушення мікроциркуляції характеризуються зменшенням діаметра артеріол (у 19,2% випадків), нерівномірністю калібру артеріол (у 46,2%), збільшенням діаметра венул (у 50,0%), нерівномірністю калібру венул (у 23,1%), помірною звивистістю артеріол (у 61,5%), наявністю сладж-синдрому І ступеня (у 30,8%) та спастико-атонічного синдрому.

4. За результатами дослідження стану мікроциркуляції шкіри шляхом капіляроскопії нігтьового ложа встановлено, що порушення мікро- циркуляції при ВХ характеризуються: зменшенням діаметра (у 57,7%), нерівномірністю калібру (у 65,4%), помірною звивистістю капілярів (у 96,2%), наявністю мікроаневризм та мікротромбозів окремих капілярів нігтьового ложа (у 38,5%), внутрішньосудинних порушень мікроциркуляції у вигляді утворення монетних стовпчиків (у 42,3%), наявністю в капілярах нігтьового ложа сладж-синдрому ІІ ступеня (у 30,8%), помірно вираженого перикапілярного набряку (у 50,0%).

5. Встановлено, що в жінок репродуктивного віку хворих на ВХ, у плазмі крові вірогідно (p<0,001) підвищений вміст IL-1β, TNF-α ςа TGF-1 (переважно при середньому ступені тяжкості ВХ). У вмісті пустул концентрації цитокінів є вірогідно більшими (p <0,001), ніж у плазмі крові.

6. Відзначено, що в разі включення препарату Ів-Кер у терапевтичний комплекс після лікування вміст у крові ЛГ, пролактину є вірогідно меншим (відповідно р<0,01 та p<0,001), ФСГ є вірогідно (p<0,001) більшим, рівень у крові естрадіолу – у 2,2 раза вищим, плазмовий вміст тестостерону, навпаки, у 2,2 раза меншим, ніж у хворих на ВХ, які отримували стандартну терапію.

7. Розроблено новий оригінальний патогенетично обгрунтований метод комплексного лікування хворих на вугрову хворобу жінок репродуктивного віку з використанням фітоестрогенного препарату Ів-Кер та антиагреганту Курантил, що підвищує ефективність лікування на 19,7%. Виражений терапевтичний ефект (клінічна ремісія та значне покращання) після комплексного лікування з використанням препаратів Ів-Кер та Курантил був досягнутий у 48 (94,2%) з 51 хворої, покращання було відмічено у 2 (3,9%), без ефекту – у 1 (1,9%), тоді як результат лікування за стандартною схемою показав, що клінічна ремісія спостерігалася у 29 (56,8%) з 51 хворої, значне покращання – у 17 (33,4%), покращання – у 3 (5,9%) і без ефекту – у 2 (3,9%) пацієнток.

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

З метою оптимізації лікування та профілактики вугрової хвороби в жінок репродуктивного віку у комплексному лікуванні рекомендується застосовувати фітоестрогенний препарат Ів-Кер та антиагрегант Курантил. Лікування треба призначати після комплексного клініко-лабораторного обстеження та оцінки гормональних показників і дослідження стану мікроциркуляції шкіри. Препарат Ів-Кер призначають відповідно до консультативних рекомендацій гінеколога-ендокринолога. При призначенні лікування слід враховувати ступінь тяжкості вугрової хвороби. При легкому ступені тяжкості застосовують лосьйон "Зинерит", який два рази на день наносять на уражені ділянки шкіри. При середньому ступені тяжкості призначають доксицикліну гідрохлорид по 0,1 г два рази на добу всередину протягом 14 днів та місцево застосовують лосьйон "Зинерит" двічі на день після очищення шкіри. Пацієнткам призначають "Аевіт" по 1 драже два рази на день протягом одного місяця.

Якщо виявляють порушення гормонального гомеостазу, то доцільно призначити фітоестрогенний препарат Ів-Кер по 1 капсулі 2 рази на добу протягом трьох місяців.

Якщо будуть виявлені зміни з боку мікроциркуляторного русла шкіри, то в схему лікування потрібно включити препарат Курантил у дозі 75 мг 3 рази на день протягом трьох місяців.

Крім того, всім хворим потрібно рекомендувати виключити з харчового раціону шоколад, кола-напої, молочні продукти, йодиди. Бажаним було б виключити застосування косметики, яка містить масла та використовувати продукти догляду за шкірою й косметику на водній основі, уражені ділянки двічі на день промивати теплою водою із замінниками мила. Всім хворим лікування потрібно проводити впродовж трьох місяців.

ПЕРЕЛІК НАУКОВИХ ПУБЛІКАЦІЙ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ

1. Гулей Л.О. Сучасні уявлення про етіопатогенез вугрової хвороби // Буковинський медичний вісник. – 2006. − №1. – С. 98-105.

2. Гулей Л.О. Вплив комплексного лікування хворих на акне з використанням препарату Ів-Кер на вміст у крові імунорегуляторних цитокінів // Дерматовенерология, косметология, сексопатология. – 2005. – №3-4(8). − С. 76-80.

3. Гулей Л.О. Застосування препарату Ів-Кер в комплексному лікуванні жінок, хворих на акне: вплив на мікроциркуляцію та рівень у крові цитокінів // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л. Шупика. – Київ, 2006. – Випуск 15, книга 1. − С. 589-595.

4. Гулей Л.О. Вплив комплексного лікування хворих на акне з використанням препарату Ів-Кер на вміст у крові статевих гормонів // Журнал дерматовенерології та косметології ім. М.О.Торсуєва. – 2006. − №1-2(12). – С. 155-161.

5. Гулей Л.О. Вплив комплексного лікування хворих на акне з використанням препарату Ів-Кер на імунологічні показники крові та деякі параметри ліпідного обміну // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – 2006. − №3. − С. 33-36.

6. Калюжна Л.Д., Гулей Л.О. Зміни вмісту цитокінів у плазмі крові хворих на акне в залежності від ступеня тяжкості захворювання: вплив комплексного лікування з використанням препарату Ів-Кер // Дерматологія та венерологія. – 2006. – №3(33). – С. 66-70.

7. Гулей Л.О. Досвід застосування Ів-Кер в комплексній терапії вугрової хвороби у жінок репродуктивного віку // Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, факультет фундаментальної медицини / Тези міжнародної студентської наукової конференції "Актуальні питання в сучасній медицині". – Харків, 2006. – С. 11.

8. Гулей Л.О. Попередня оцінка ефективності застосування препарату Ів-Кер в комплексній терапії вугрової хвороби // Хист / Матеріали 3-ої міжнародної медико-фармацевтичної конференції студентів та молодих вчених, присвяченої 20-річчю Чорнобильської аварії. – Чернівці, 2006. − Вип. 8. − С. 68.

9. Гулей Л.О. Порушення мікроциркуляції у хворих на акне: вплив комплексного лікування з використанням препарату Ів-Кер // Матер. наук.-практ. конф. "Дерматовенерологія в проблемі сімейного лікаря". – Київ, 2006. – С. 25.

10. Гулей Л.О. Вміст цитокінів у крові хворих на акне з легким та середнім ступенем тяжкості захворювання // Матер. наук.-практ. конф. з міжнародною участю "Сучасні методи діагностики та лікування дерматозів й захворювань, що передаються статевим шляхом". – Чернівці, 2005. – С. 45-46.

11. Гулей Л.О. Мікроциркуляторні зміни у хворих на акне // Наукова конференція молодих вчених. – Київ, 2006. – С. 65-66.

12. Гулей Л.О. Вплив комплексного лікування на стан мікроциркуляції шкіри у хворих на вугрову хворобу // Матер. наук.-практ. конф. "Досягнення молодих вчених дерматовенерологів". – Київ, 2006. – С. 34-36.

13. Калюжна Л.Д., Гулей Л.О. Застосування фітоестрогенів у комплексній терапії вугрової хвороби // Тези допов. І (VІІІ) з'їзду Укр. ассоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів. − Київ, 2005. − Український журнал дерматології, венерології, косметології. − №3. – 2005. – С.169.

14. Калюжна Л.Д., Корольова Ж.В., Гулей Л.О. Обгрунтування комплексної терапії вугрової хвороби у жінок репродуктивного віку // Матер. наук.-практ. конф. "Вік та шкіра". – Київ, 2004. − С.58-59.

Анотація

Гулей Л.О. Обґрунтування комплексної терапії вугрової хвороби у жінок репродуктивного віку з урахуванням рівня статевих гормонів та стану мікроциркуляції шкіри. − Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби. − ДУ "Інститут дерматології та венерології АМН України", Харків, 2007.

Дисертація присвячена актуальній проблемі сучасної дерматології та косметології − удосконаленню лікування хворих на вугрову хворобу жінок репродуктивного віку шляхом розробки патогенетично обгрунтованого методу комплексної терапії на підставі вивчення рівня статевих гормонів та стану мікроциркуляції шкіри.


 
 

Цікаве

Загрузка...