WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Клініко-патогенетичне обґрунтування лікування та профілактики легеневих кровохаркань і кровотеч у хворих на туберкульоз (автореферат) - Реферат

Клініко-патогенетичне обґрунтування лікування та профілактики легеневих кровохаркань і кровотеч у хворих на туберкульоз (автореферат) - Реферат

13. При прогнозуванні рецидивів легеневих геморагій у хворих на туберкульоз легень доцільним є визначененя ШОЕ в постійному магнітному полі. Прогностичною ознакою ймовірності виникнення рецидиву легеневих кровохаркань і кровотеч слід вважати інтенсивний (понад 45 %) зсув рівня ШОЕ в постійному магнітному полі.

14. Використання алгоритму лікування та профілактики геморагічних ускладнень у хворих на туберкульоз легень підвищує ефективність лікування (з 55,5 % до 68,2 %); частота припинення бактеріовиділення збільшилась на 8,5 %, загоєння порожнин розпаду – на 8,7 %; летальні наслідки зменшились з 9,0 % до 4,5 %, термін стаціонарного лікування скоротився в середньому на 12 днів, а серед вперше діагностованих хворих – на 26 днів.

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

1. В умовах протитуберкульозного стаціонару з метою прогнозування легеневих кровохаркань і кровотеч у хворих на туберкульоз легень пропонується визначення прогностичних коефіцієнтів факторів ризику виникнення геморагічних ускладнень з подальшою комплексною профілактикою.

2. У хворих на туберкульоз легень з геморагічними ускладненнями необхідно проводити дослідження процесів гемокоагуляції і фібринолізу. Визначення часу згортання крові, часу рекальцифікації плазми, толерантності плазми до гепарину, протромбінового індексу крові, концентрації фібриногену, наявності фібриногену В, визначення фібринолітичної активності крові досить інформативно характеризує стан згортальної та протизгортальної системи крові та дозволяє оптимізувати патогенетичну гемостатичну терапію.

3. Доцільно дотримуватись розробленого алгоритму лікування кровохаркань і легеневих кровотеч у хворих на туберкульоз легень, що передбачає комплексність терапевтичних заходів.

4. З метою попередження рецидивуючих кровохаркань та кровотеч хворим на туберкульоз легень необхідно проводити комплексне обстеження печінки (ультразвукове дослідження; біохімічний аналіз крові, зокрема білірубін, трансамінази, лужна фосфатаза, тимолова проба, загальний білок, рівень кальцію). При виявленні клінічно значимих порушень функції печінки застосовують гепатопротектор тіотриазолін, спочатку внутрішньом'язово по 2,0 мл 2,5 % розчину (10 днів) 1 раз на день, в подальшому по 1 таблетці (0,1 г) 3 рази на день, курс лікування до 30 днів.

5. При підозрі на наявність такого фактору ризику, як порушення мінеральної щільності кісткової тканини, хворим на туберкульоз легень, зокрема з легеневими геморагіями, показане денситометричне обстеження. У випадку зменшення рівня мінеральної щільності кісткової тканини комплексну антимікобактеріальну терапію доцільно доповнювати кальційвмісним препаратом із вітаміном D3 (добова доза елементарного кальцію – 1000 мг, вітаміну D3 – 400 МО) протягом 3–6 місяців.

6. З метою профілактики легеневих геморагій у хворих на туберкульоз легень в дні несприятливих погодних умов пропонується проведення комплексних заходів, які включають призначення гемостатичної терапії, зокрема із застосуванням фітогемостатиків (глуха кропива біла, деревій звичайний), проведення індивідуальної психотерапевтичної допомоги. В цей період хворі повинні дотримуватись щадного режиму і уникати фізичних навантажень.

7. В протитуберкульозних стаціонарах з метою прогнозування ймовірності рецидиву кровохаркань та кровотеч у хворих на туберкульоз легень рекомендується визначення ШОЕ в постійному магнітному полі. При показниках магнітного зсуву ШОЕ понад 45 % доцільно проводити гемостатичну терапію, зокрема із використанням препаратів кальцію, вікасолу, фітогемостатиків, аскорбінової кислоти.

8.Фтизіатрам необхідно дотримуватись алгоритму профілактики легеневих кровохаркань і кровотеч у хворих на туберкульоз легень, при цьому велику увагу надаючи проведенню раціональної хіміотерапії у повному об'ємі.

СПИСОК ПРАЦЬ, ОПУБЛІКОВАНИХ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ

1. Грищук Л.А. Частота і структура порушень гепатобіліарної системи у хворих на туберкульоз легень // Інфекційні хвороби. – 2002. – № 4. – С. 55–57.

2. Грищук Л.А. Стан мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на туберкульоз легень з супровідними захворюваннями печінки // Інфекційні хвороби. – 2003. – № 4. – С. 42–44.

3. Грищук Л.А. Стан мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на туберкульоз легень із геморагічними ускладненнями // Вісник наукових досліджень. – 2004. – № 2. – С. 32 –34.

4. Грищук Л.А. Зміни клініко-лабораторних показників у хворих на туберкульоз легень з геморагічними ускладненнями і супровідним ураженням гепатобіліарної системи // Медична хімія. – 2004. – № 2. – С. 48 –52.

5. Грищук Л.А. Куріння як фактор ризику виникнення геморагічних ускладнень у хворих на туберкульоз легень // Вісник соц. гігієни та орг. охорони здоров'я України. – 2004. – № 2. – С. 32 –34.

6. Грищук Л.А. Результати лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень з остеопенічним синдромом // Інфекційні хвороби. – 2004. – № 3. – С. 53–55.

7. Грищук Л.А. Ефективність фітогемостатиків у лікуванні хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень з кровохарканнями і легеневими кровотечами // Укр. хіміотерапевт. журн. – 2004. – № 1–2 (19).– С. 48–50.

8. П`ятночка І.Т., Грищук Л.А., Корнага С.І. Стан кісткової системи у жінок, хворих на туберкульоз легень в доменопаузальний та післяменопаузальний періоди // Вісник наукових досліджень. – 2002.– № 3. – С. 71–72. (Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).

9. П`ятночка І.Т., Грищук Л.А., Корнага С.І. Легеневі кровохаркання і кровотечі у хворих на туберкульоз легень // Міжвідомчий збірник "Гематологія і переливання крові". – 2002. – Вип. 31. – С. 282–285. (Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).

10. П`ятночка І.Т., Грищук Л.А., Корнага С.І. Метеорологічні фактори і геморагічні ускладнення у хворих на туберкульоз легень // Інфекційні хвороби. – 2002. – № 3. – С. 52–54. (Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).

11. П`ятночка І.Т., Грищук Л.А. Мінеральна щільність кісткової тканини у хворих на туберкульоз легень // Проблеми остеології. – 2002. – № 2-3. – С. 108–111. (Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).

12. Грищук Л.А., Корнага С.І. Стан мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на інфільтративний туберкульоз легень // Проблеми остеології. – 2003. –Т. 6, № 1-2. – С. 46–48. (Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).

13. П`ятночка І.Т., Корнага С.І., Грищук Л.А. Клінічні та електрокардіографічні показники у хворих на туберкульоз залежно від стану мінеральної щільності кісткової тканини // Інфекційні хвороби. – 2003. – № 1. – С. 20–22. (Автору належить участь у плануванні досліджень, математична обробка результатів, написання роботи).

14. П`ятночка І.Т., Грищук Л.А., Корнага С.І. Перебіг туберкульозу легень в залежності від стану мінеральної щільності кісткової тканини // Укр. мед. альманах. – 2003. – Том 6, № 2. – С. 124 –126. (Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).

15. Геморагічні ускладнення у жінок, хворих на туберкульоз в доменопаузальний та післяменопаузальний періоди / І.Т. П`ятночка, Л.А. Грищук, С.І. Корнага, С.О. Білик // Вісник наукових досліджень. – 2003 .– № 3. – С. 161–163. (Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).

16. Легеневі кровотечі у хворих на туберкульоз / І.Т. П`ятночка, Л.А. Грищук, С.І. Корнага, Н.Є. Зятковська // Інфекційні хвороби. – 2004.– № 1.– С. 78–80. (Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).

17. П`ятночка І.Т., Грищук Л.А., Корнага С.І. Легеневі геморагії у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень // Вісник наукових досліджень.– 2004.– № 1.– С. 22–24.(Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).

18. П'ятночка І.Т., Грищук Л.А., Корнага С.І. Легеневі геморагії у хворих на хронічні форми туберкульозу легень // Інфекційні хвороби.– 2004.– № 2.– С. 73–75. (Автору належить ідея і планування досліджень, участь у обстеженні хворих, аналіз та математична обробка результатів, написання роботи).


 
 

Цікаве

Загрузка...