WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Звіт про проходження практики з електроніки та схемотехніки спеціальності експлуатація систем обробки інформації та прийняття рішень - Реферат

Звіт про проходження практики з електроніки та схемотехніки спеціальності експлуатація систем обробки інформації та прийняття рішень - Реферат

печатної плати. Після цього з'єднувані провідники викреслюють рейсфедером або пером. В якості перехідника можна використовувати плату статора галетного переключателя. До внутрішніх кінців контактних ніжок плати припадають виводи мікросхеми, а до зовнішніх - деталі приладу. Для зручності монтажу виводи перехідники потрібно пронумерувати.
Правила техніки безпеки і охорона праці при виконанні електромонтажних робіт.
При виконанні електромонтажних робіт конструктору приходиться мати справу з високою напругою, і з розжареними предметами, і з гострими і швидко поражаючими інструментами або механізмами, і з агресивними хімічними речовинами.
Для застереження від пораження високою напругою забороняється виконувати електромонтажні роботи в працюючій апаратурі (особливо ламповій з високовольтними транзисторами і тиристорами). Зняття статистичного заряду (особливо небезпечного для польових транзисторів і багатьох мікросхем) забезпечується приєднання заземляю чого браслета. Можна використовувати звичайний металічний часовий барслет, з'єднаний з проводом заземлення через резистор протидію 1 Мом.
Необхідна акуратність і обережність при роботі з гарячим паяльником, слюсарними і столярними інструментами, клеями, лаками, кислотами і щелочами.
При робота з електричним паяльником потрібно додержуватись наступних правил.
1.Періодично провітрювати омметром відсутність замикання між корпусом паяльника і нагріваючим елементом. Таке замкнення може стати причиною пораження струмом і порчі припаюємих елементів. Тому рекомендується працювати з паяльником жадо якого заземлене.
2.Використовувати стійку підставку для паяльника, що застереже його від падіння, робочого від опіків, робоче місце від пропалень.
3.Ні в якому разі не виконувати пайку в робочому (особливо високовольтному) приладі, так, як випадкове замикання може вивести прилад із ладу і бути причиною травми.
При роботі з хімічнимиречовинами потрібно строго дотримуватись всіх рекомендацій по ростворенні, змішуванні, послідовності виконання операцій і температурному режиму. Працювати необхідно в халаті, а в окремих випадках - в перчатках і захисних окулярах. Перш за все необхідно оберігати очі, губи і слизисті оболочки носа і горла, які найбільш чутливі до дії хімічних речовин. На робочому місці в аптечці треба мати чисту вату і марлю (можна бинт), 5%-ний розчин соди, вазелін, 2%-ний розчин оцтової лимонної або борної кислоти, настойку йоду і лейкопластир (бажано бактерицидний).
На частині тіла, обпеченому паяльником або бризгами прирою, треба зробити содову примочку, а потім поражене місце змазати вазеліном. Місце опіків кислотами старанно промити водою і змочити содовим розчином. Місця опіків щепочками потрібно старанно промити розчином оцтової (лимонної або борної) кислоти. При порізах і царапинах ранку залити розчином йоду і заклеїти лейкопластирем.
Якщо ви наразились на короткий удар струму, необхідно закінчити роботу до встановлення нормального стану (зупинці головокружіння, зникнення видимих і звукових галюцинацій і т.д.). При сильному пораженні струмом, потерпілий як правило, не в стані відірватися від токоведучого проводу. В такому випадку потрібно як можна швидше, строго дотримуючись правил особистої безпеки, виключити струм, зробити потерпілому штучне дихання, розстібнути одіж, піднести до носу кусочок вати, змоченої нашатирним спиртом, або збризнути лице холодною водою і негайно викликати лікаря.
1.Календарний графік проходження практики.
№ п/п Зміст роботи Тижні Примітка
1 2 3
1 Інструктаж з техніки безпеки на базі практики. Знайомство з базою практика та її структурою. Отримання індивідуального завдання. Організація робочого місця елемонка згідно з його виробничим призначенням, загальні вимоги.
2 Знайомство з інструментами, матеріалами та приспосібленнями для виконання електромонтажних робіт. Електровимірювальні прилади, характеристика і призначення. Умовні позначення на схемах. Маркування радіодеталей, мікросхем, проводів.
3 Конструкторська документація (монтажна схема зовн. з'єднань). Основні вимоги до пайки електромонтажних робіт і ремонту електрообладнання. Вибір, технічні дані електронного паяльника. Вибір марки припою і флюсів. Підготовка деталей до пайки. Технологія пайки.
4 Захист радіодеталей і мікросхем в інтегральному виконанні /НП приладів від електростатичних зарядів. Одно-двох-багатошарові друковані плати. Способи! методика монтажу радіодеталей н/п приладів та інтегральних мікросхем.
5 Складання монтажної схеми. Вибір монтажного інструменту і електровимірювальних приладів. Підготовка робочого місця і радіодеталей до монтажу. Перевірка їх придатності. Компоновка схеми. Формування виводів радіодеталей, н/п приладів. мікросхем перед впаюванням у схему. Виконання монтажу внутрішніх і зовнішніх з'єднань. Перевірка монтажу згідно схеми.
6 Продзвонка жил силового та інтерфейсного кабелю. Виконання регулювальних робіт. Комплексна наладка. Методи виявлення несправності радіодеталей н/п приладів, мікросхем при монтажних роботах. Оформлення звіту щоденника практики.
Керівник практики від вузу: Никируй Р.І.
27 травня 2002 р.
2. Робочі записи студента під час проходження практики
Дата Зміст роботи Примітка
З 27 по 31.05 Інструктаж з техніки безпеки на базі практики. Знайомство з базою практики та її структурою, інструментами, допоміжними матеріалами та приспосібленнями до виконання електромонтажних робіт. Умовні позначення не схемах. Ознайомлення з призначенням електровимірювальних приладів. Отримання індивідуального завдання.
З 3 по 7.06 Вивчення конструкторської документації. Ознайомлення з вимогами до пайки електромонтажних робіт. Захист радіодеталей і мікросхем інтегральному виконанні п/п приладів від електростатичних зарядів. Знайомство друкованими платами. Способи і методика монтажу радіодеталей, н/п приладів та інтегральних мікросхем. Складання монтажної схеми.
З 10 по 14.06 Підготовка робочого місця і радіодеталей до монтажу. Вивчення перевірки монтажу згідно принципової схеми. Ознайомлення з методами виявлення непридатності радіодеталей, н/п приладів, мікросхем при монтажних роботах. Оформлення звіту і щоденника про проходження практики і здача їх на ліцензію від керівника практики.
Студент Харчук
3.Відгук і оцінка керівника від бази практики.
Під час проходження виробничої практики студентка Хавич Людмила Василівна проявила себе грамотним спеціалістом при роботі з

 
 

Цікаве

Загрузка...