WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Біофізичні властивості іонних каналів мембран ядерної оболонки (автореферат) - Реферат

Біофізичні властивості іонних каналів мембран ядерної оболонки (автореферат) - Реферат

АНОТАЦІЇ

Лук'янець О.О. Роль кальцієвих каналів у функціонуванні нервових та нейроендокринних клітин в нормі та патології. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.02 – біофізика. Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України, Київ, 2005.

Дисертація присвячена дослідженню ролі Ca2+ каналів у функціонуванні нервових та нейроендокринних клітин в нормі та патології. У роботі були досліджені біофізичні та фармакологічні властивості Ca2+ потенціалозалежних каналів їх експресія в процесі клітинної диференціації. Особлива увага була приділена особливостям регуляції Ca2+ каналів шляхом їх фосфорилування та дефосфорилування. З одного боку, було досліджено механізм збільшення Ca2+ макроструму викликаного фосфорилуванням каналів. З іншого - вивчення дефосфорилування Ca2+ каналів за участю Ca2+-залежної протеїнфосфатази кальцинейрину (РР2В) показало, значне пригнічення їх функції Ca2+-залежним дефосфорилуванням. Дослідження ролі Ca2+ каналів в регуляції процесу вивільнення нейротрансмітерів (екзоцитозі) показало, що екзоцитоз не залежить від типу Ca2+ каналів через який Ca2+ входить в клітину і визначається загальною кількістю Ca2+ що входить і від базального [Ca2+]i передуючому стимулу. Був запропонований везикулярний механізм, що описує експериментальну двоступеневу залежність екзоцитозу від [Ca2+]i. Експерименти присвячені ролі Ca2+ каналів в розвитку паталогічних станів ЦНС – гіпоксії/ішемії та епілепсії на модельних системах нейронів щурів показали, що гіпоксія викликає істотне підвищення [Ca2+]i. Отримані дані дозволяють припустити, що Ca2+ канали можуть бути початковими структурами чутливими до гіпоксичної дії, зміни активності яких вторинно викликають інші порушення. Наші дослідження ролі Ca2+ каналів в розвитку епілепсії шляхом вивчення механізмів дії відомого анти-епілептичного препарату левотерацитаму (LEV) показали, що LEV селективно та не зворотно пригнічував HVA Ca2+ струм N-типу, та дозволили припустити існування підтипу N-типів Ca2+ каналів, чутливих до LEV, які можуть бути залучені в молекулярну основу його антиепілептичноі дії. Зроблено висновок, що Ca2+ канали відіграють суттєву роль в фуекціюванні нервових та нейроендокринних клітин в нормі та патології.


 
 

Цікаве

Загрузка...