WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Холодильні уксановки на залізничному транспорті - Курсова робота

Холодильні уксановки на залізничному транспорті - Курсова робота

позначені двигун вентилятора і компресора. З конденсатора рідкийхладон знову надходить у ресивер 23, і процес повторюється. При цьому хладон практично не витрачається, за винятком його витоків, що можуть виникнути внаслідок нещільності системи.
Частини усмоктувального і нагнітального трубопроводів (на схемі зображені штриховими лініями) на вагоні змонтовані в безпосередній близькості і покриті загальним шаром ізоляції. Таке розташування трубопроводів, по одному з яких з ресивера в повітроохолоджувач направляється зріджений теплий хладон, а по іншому - назустріч холодні пари хладона, створює своєрідний переохолоджувач, що підвищує холодовиробничі установки.
Контроль за роботою установки здійснюється по манометрі усмоктування 15, манометру нагнітання 16 і манометру тиску олії 17, змонтованим на панелі 18, розташованої в службовому відділенні. На цій же панелі встановлені реле високого .тиску 13, запірні вентилі 14 манометрів і дистанційний термометр, що вимірює температуру повітря в нагнітальному каналі воздутягу.
При нормальній роботі установки манометр 15 повинний показувати тиск кипіння хладона 2,15-ЗД9 кгс/див2 (0,215- 0,319 МПа) і відповідно температуру кипіння від 0 до 9°С, манометр 16 - тиск конденсації хладона 6,6-12,9 кгс/див2 (0,66-1,29 МПа) і відповідно температуру конденсації від 30 до 55 °С, манометр 17 - тиск олії 3-4,5 кгс/смг (0,3- 0,45 МПа), але обов'язково на 0,8-1,3 кгс/див2 (0,08-0,13 МПа) більше, ніж показує манометр 15.
Реле високого тиску спрацьовує при тиску 1,7 МПа, а відновлюється вручну натисканням кнопки після усунення несправності і зниження тиску до 1,4 МПа.
2.Установка типу "Стоун"
Установка типу "Стоун" застосовується на вагонах "Мікст" будівлі ВНР.
Система вентиляції вагона складається з відцентрового здвоєного вентилятора з електродвигуном 0,7 квт, розташованого з котлової сторони вагона; нагнітального воздухотягу з вентиляційними ґратами; рециркуляційного воздухотягу з фільтрами і витяжними ґратами, розташованої на початку великого коридору, і ґрат для забору зовнішнього повітря. На відміну від інших вагонів вентиляційний агрегат розташований у воздухотязі після повітроохолоджувача і калориферів.
Вентиляційний агрегат, повітроохолоджувач, водяник і електричний калорифери конструктивно об'єднані в один загальний блок. У цьому ж блоці розміщені терморегулювальний вентиль і байпасна заслінка із сервоприводом, що регулює подачу рециркуляційного повітря. При відкритій заслінці частина рециркуляційного повітря надходить до вентилятора, минаючи повітроохолоджувач і калорифери. Вентилятор завжди працює з постійною частотою обертання, подача повітря складає 3200 м3/з, у тому числі біля 800 м3/ч.
Опалення вагона змішане: водяне обігрівальними трубами і калорифером від казана й електричне - електропечами і калорифером. Для посилення циркуляції води в обігрівальних трубах, і калорифері передбачені два циркуляційних насоси з електродвигунами по 0,5 квт, що включаються вручну при необхідності. Електричне опалення здійснюється десятьма електропечами потужністю по 0,5 квт, установленими під вікнами в купі, і електрокалорифером, потужністю 5 квт. У зимовий час року обидві системи опалення можуть працювати одночасно. Причому електричне опалення включається автоматично при температурі у вагоні нижче встановленої норми і тільки при працюючому генераторі. У перехідний час року при температурі зовнішнього повітря вище 10 °С включається тільки електричне опалення.
Холодовиробництво установки "Стоун" складає 24,4 квт при температурі випару хладона 2-3 °С, температурі зовнішнього повітря 35 °С и відносної вологості 50 %. Компресор 5Ф-40 приводиться в дію електродвигуном потужністю 11 квт.
Конденсатор з теплопередаючою поверхнею 100 м2 прохолоджується двома осьовими восьмилопастними вентиляторами, що приводяться в обертання від електродвигуна потужністю 1,4 квт через клиноременную передачу. На загальному каркасі з конденсатором знаходяться ресивер і фільтр-осушувач.
Повітроохолоджувач з теплопередаючою поверхнею 80 м2 має терморегулювальний вентиль і розподільник хладона. Унизу під повітроохолоджувачем змонтований піддон із трубкою для спуска конденсату. За повітроохолоджувачем установлений каплевідділювач, вловлюючий вологу, що не встигає стекти в піддон і захоплюючу у воздутяг.
Вентиляційний агрегат має обвідний канал з байпасною заслінкою. При підвищенні температури у вагоні весь свіжий і рециркуляційний повітря проходить через повітроохолоджувач, що одержує велике теплове навантаження. При цьому гідравлічний масляний регулятор холодопродуктивності компресора автоматично включає в роботу чотири чи три циліндри. При зниженні температури у вагоні автоматично відкривається байпасная заслінка і частина рециркуляційного повітря направляється в нагнітальний воздухотяг, минаючи повітроохолоджувач. При цьому теплове навантаження на повітроохолоджувач зменшується і регулятор холодопродуктивності відключає частину циліндрів, залишаючи в роботі два чи один циліндри. Таким чином, використання компресора з чотирма ступінями регулювання продуктивності в сполученні з байпасною заслінкою забезпечує плавне регулювання температури повітря у вагоні і дозволяє знизити до мінімуму число включень і відключень компресора.
У систему заправляється 20 кг хладона-12, а в компресор - 5,7 кг олії марки ХФ-12.
Автоматична робота установки здійснюється за допомогою трьох термостатів із РКТ, встановлених у рециркуляційному каналі, один із яких керує системою охолодження, другий - байпасною заслінкою і третій - системою електричного опалення. Кожен термостат має три ртутно-контактних термометри.
Проміжні реле і контактори системи керування розміщені на головному розподільному щиті.
При нормальній роботі системи охолодження манометр низького тиску повинний показувати тиск 2,2-2,5 кгс/див2 (0,22-0,25 МПа) і відповідно температуру випару 1,1-3,3°С, а манометр високого тиску - 6,75-15 кгс/див2 (0,675-1,5 МПа) і відповідно температуру конденсації 31-62 °С.
Тиск олії перевіряють тільки при відстоях у парках формування й обороту підключенням манометра до передбаченого для цієї мети штуцеру на компресорі. Тиск у системі змазування й у регулюючому пристрої компресора повинний перевищувати тиск пар хладона на стороні усмоктування на 0,316- 0,35 Мпа.
Реле високого і низького тиску встановлені на одній панелі з манометрами у входу в казанове відділення. Реле високого тиску спрацьовує при 1,69 МПа, а відновлюється вручну при тиску нижче цієї величини натисканням кнопки повторного включення. Реле низького тиску спрацьовує при тиску 0,007 МПа, а відновлюється автоматично при тиску 0,07 МПа.
3.Установка типу

 
 

Цікаве

Загрузка...