WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Вплив статеворольових стереотипів на кар’єрні домагання молоді (автореферат) - Реферат

Вплив статеворольових стереотипів на кар’єрні домагання молоді (автореферат) - Реферат

Рис. 2. Методика усунення деформації крила носа, що супроводжує односторонні розщілини верхньої губи. Патент України № 23822 А від 16.06.98 р.

Найбільшу групу склали 30 чоловік (57,7%) з деформацією крила і кінчика носа. У цих хворих були наступні зміни в області носа: ребро шкірної перегородки носа з "хворої" сторони було вкорочено в порівнянні зі "здоровою" від 2-4 мм до 5-6 мм. Кінчик носа був опущений униз, зміщений у бік деформації, роздвоєний. Ободок крила носа нависав над носовим ходом. Шкірна перегородка займала похиле положення. Її основа була зміщена в здорову сторону. Чотирикутний хрящ був S-подібно вигнутий. Передньонижній його край вистояв у здоровий носовий хід. Передня носова ость також зміщена в здорову сторону. Основа носового ходу з боку пороку була ширше аналогічного антропометричного показника протилежної сторони від 2-4 мм до 6-7 мм. Відстань від центра верхньої губи до основи крила носа з "хворої" сторони на 2-4 мм більше, ніж зі "здорової". Відстань від кута рота до основи крила носа відповідно на 2-4 мм менше, ніж зі "здорової" сторони. Основа крила носа у цих хворих була зміщена медіально вниз і назад. Латеральна ніжка крильного хряща була деформована і у середньому відділі виступала в носовий хід. Основа латеральної ніжки крильного хряща з боку пороку була ввернута усередину і також виступала в нижньому відділі носового ходу у вигляді гребеня. Ніздря займала похиле або горизонтальне положення.

Зміни, які стосувалися тільки кінчика і крила носа, виявлені у 12 (23,10%) хворих. У 18 хворих (34,60%), крім змін в області кінчика і крила носа, були виявлені і зміни в області верхньої губи. Це виявлялося в зменшенні вертикального і горизонтального розміру верхньої губи. Висота валика фільтра з боку пороку була на 2-5 мм менше, ніж зі "здорової" сторони. Була деформована червона кайма і дуга Купідона. У всіх хворих на верхній губі був Z-подібний післяопераційний рубець, що перетинає в середньому відділі валик фільтра з боку пороку. Відзначали вклинювання шкіри в червону кайму і червону кайму в шкіру. З боку слизової оболонки верхньої губи відзначався лінійний рубець, що також викликав помітне зменшення вертикального розміру верхньої губи, обмежував її рухливість і деформував передсінок порожнини рота з "хворої" сторони.

У всіх цих 30 хворих з деформацією крила і кінчика носа, незалежно від того, була наявна або відсутня деформація верхньої губи, було відзначено більш виражене порушення носового дихання у порівнянні з попередніми групами. З "хворої" сторони відзначалося зниження рівня всіх показників. Показник ПОШ був у межах 17,2% - 35,4%, СОШ - 22,0% - 35,9%, МОШ 75% - 17,2% - 35,4%, МОШ 50% - 20,0% - 34,8%, МОШ 25% - 33,4% - 36,1%. Через носовий хід "здорової" сторони також зафіксоване зменшення обсягу проходження повітряного потоку. Показники ПОШ були в межах від 37,5% до 51,1%, СОШ - 64,0% - 66,3%, МОШ 75% - 50,0% - 53,7%, МОШ 50% - 70,7% - 79,1%, МОШ 25% був змінений менше і складав 92,6% - 104,7%.

При такому ступені виразності деформації ми проводили за запропонованою нами методикою усунення деформації кінчика і крила носа у 12 хворих і у 18 хворих здійснено усунення деформації кінчика носа, крила носа і верхньої губи. При значному недорозвиненні верхньої щелепи в ділянці нижньо-зовнішнього краю грушовидного отвору проводилася його контурна пластика алотрансплантатом з реберного хряща (у 8 хворих).

Техніка оперативного втручання поєднувала техніку описаних раніше методик для усунення деформаціі крила і кінчика носа (рис.3).

Рис. 3. Усунення деформації кінчика і крила носа.

Для усунення деформації верхньої губи, що поєднувалась з деформаціями кінчика і крила носа, проводилася хейлопластика (модифікація Millard) одночасно з операцією усунення деформації носа (рис.4).

Рис. 4. Схема усунення деформації носа і верхньої губи.

Найбільші зміни функції дихання були виявлені в 3-х хворих зі звуженням носових ходів. Всі визначені нами показники були різко знижені при диханні через носовий хід з боку пороку, через носовий хід протилежної сторони і при диханні через обоє носових ходів.

Кількісні дані показників носового дихання через "хворий" носовий хід були наступними: ПОШ - 8,9% - 10,4%, СОШ - 10,4% - 18,3%, МОШ 75% - 9,4% - 10,2%, МОШ 50% - 9,6% - 11,9%, МОШ 25% - 12,5% - 20,7%. Зі "здорової" сторони аналогічні показники були такими: ПОШ - 8,9% - 25,6%, СОШ - 12,1% - 35,4%, МОШ 75% - 9,9% - 27,2%, МОШ 50% - 10,7% - 36,4%, МОШ 25% - 15,8% - 55,9%. При проходженні повітряного потоку через обоє носових ходів одержані такі дані: ПОШ - 42,4% - 44,6%, СОШ - 33,1% - 65,4%, МОШ 75% - 25,1% - 44,6%, МОШ 50% - 30,7% - 57,8%, МОШ 25% - 38,9% - 78,8%.

Зміни показників носового дихання були обумовлені анатомічними змінами носа у хворих після хейлопластики з приводу односторонньої розщілини верхньої губи. Ширина основи носового ходу з боку деформації на 3-4 мм менше, ніж з протилежної сторони. Основа крила носа зміщена медіально. Крило носа деформоване. У середньому відділі латеральна ніжка крильного хряща виступає в носовий хід. Основа латеральної ніжки крильного хряща також виступає в носовий хід у вигляді гребеня. Розмір ноздрі з "хворої" сторони набагато менше, ніж зі "здорової". Шкірна перегородка носа з боку розщілини на 3 мм менше, ніж зі "здорової" сторони. Ободок крила носа нависає над носовим ходом. Відзначався зсув хрящів в області кінчика носа. Перегородка носа займала похиле положення. Чотирикутний хрящ був S-подібно деформований. Передньонижній край його виступав у носовий хід здорової сторони. Передня носова ость також була зміщена убік носового ходу "здорової" сторони. Все це приводило до звуження носового ходу "здорової" сторони

Для усунення звуження носового ходу, усунення деформації крила носа, усунення деформації чотирикутного хряща була запропонована операція усунення звуження носового ходу (рис. 5).

Рис. 5. Схема усунення деформації при звуженні носового ходу.

Методика операції полягала в проведенні розрізу, що окаймляє основу крила носа, і проходить уздовж основи носового ходу до основи ребра шкірної перегородки носа з боку деформації. Мобілізували основу крила носа. Відшаровували від шкіри латеральну ніжку крильного хряща, у нижньому відділі, основу латеральної ніжки відшаровували і від слизової оболонки носа для усунення деформації крила носа. Від передньої носової ості відтинали передньонижній край чотирикутного хряща і розташовували його по серединній лінії, усуваючи тим самим деформацію і вип'ячування його в здоровий носовий хід. При надмірному розвитку передньої носової ості і вип'ячуванні її в нижньому відділі носового ходу "здорової" сторони, проводилося часткове видалення цього утворення. По носогубній складці викраювали трикутний клапоть з основою, рівною різниці ширини основи носового ходу "здорової" і "хворої" сторони. Розсікали слизову оболонку в області дна носового ходу на довжину, рівну ребру клаптя, викроєного по носогубній складці. Клапоть мобілізували і переміщали їх відносно один одного за принципом пластики зустрічними трикутними клаптями. При цьому основа крила носа переміщалася латерально на відстань, що дорівнювала різниці ширини основи носового ходу "здорової" і "хворої" сторони і розташовувалася симетрично основі крила носа сторони, протилежної деформації. Введений у розріз слизової оболонки дна носового ходу клапоть перехідної складки заповнював дефект слизової оболонки в цій зоні, розширюючи носовий хід, і не давав можливості основі крильного хряща повернутися в положення, яке він займав раніше. Основу крила носа з боку пороку фіксували до чотирикутного хряща швом з вікрила, і таким чином стабілізували положення переміщених структур носа.

З 52 обстежених хворих в 4 при проведенні антропометричних досліджень виявлена значна різниця антропометричних показників з "хворої" і "здорової" сторін носа. При вимірі верхньої губи виявлялась різниця в 3-5 мм між висотою валика фільтра з боку пороку і протилежною стороною. Вертикальний розмір верхньої губи рідко був зменшений з боку деформації. Зсув висоти губи був більше виражений на бічному фрагменті. Червона кайма була ввернута в шкіру губи по рубцю. Відзначалося також сплощення верхньої губи. Деформація верхньої губи на функцію дихання не впливала.

З метою відновлення нормальних розмірів верхньої губи, відновлення дуги Купідона і червоної кайми верхньої губи, усували її деформацію за вдосконаленою нами методикою. Розріз починали у основи носового ходу на обох фрагментах, ощадливо висікали рубцеві тканини по всій висоті верхньої губи. На дузі Купідона розріз проводили через обмежуючі точки. Рубцеві тканини верхньої губи висікали у всю її товщу. У верхньому відділі медіального фрагмента губи викроювали клапоть основою у шкірної перегородки носа. Використовували модифіковану методику Міларда, створюючи симетричну дугу Купідона, червону кайму, відновлювали висоту верхньої губи симетрично здорової сторони.


 
 

Цікаве

Загрузка...