WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Нейропсихологічні розлади в динаміці струсу головного мозку та їх корекція (автореферат) - Реферат

Нейропсихологічні розлади в динаміці струсу головного мозку та їх корекція (автореферат) - Реферат

В хлопчиків у більшості випадків показники поздовжніх розмірів тіла з показниками центральної гемодинаміки мають прямі достовірні (r=0,20-57) (за винятком загального периферичного опору (r=-0,23-0,24)) зв'язки переважно середньої сили. У дівчаток переважають прямі (r=0,20-39) переважно слабкі кореляційні зв'язки (за винятком загального периферичного опору (r=0,21-0,29)) і вони зустрічаються значно рідше, ніж у хлопчиків. У хлопчиків переважають достовірні слабкі та середньої сили зворотні (r=-0,20-0,35) кореляційні зв'язки поздовжніх розмірів тіла з амплітудними показниками та відношень амплітудних показників до часових; з часовими – поодинокі (тривалістю серцевого циклу та часом низхідної частини реограми) достовірні прямі слабкі (r=0,25-0,27) кореляції. У дівчаток: з амплітудними показниками взагалі достовірних зв'язків немає; з часовими – поодинокі (часом висхідної частини та швидкого кровонаповнення) достовірні прямі слабкі та середньої сили (r=0,21-0,37); з переважною більшістю відношень амплітудних до часових показників – достовірні прямі (r=0,21-0,27) та зворотні (r=-0,20-29) слабкі кореляційні зв'язки.

У хлопчиків встановлені прямі (r=0,23-54), переважно середньої сили, кореляційні зв'язки ширини дистальних епіфізів плеча та передпліччя з показниками центральної гемодинаміки, та прямі (r=0,20-0,34), переважно слабкі, кореляційні зв'язки для ширини дистальних епіфізів стегна та гомілки. У дівчаток – достовірні прямі (r=0,20-0,34), переважно слабкої сили зв'язки, що зустрічаються рідше, ніж у хлопчиків. У хлопчиків ширина дистальних епіфізів плеча та передпліччя мають зворотні (r=-0,22-0,52) переважно середньої сили кореляційні зв'язки з більшістю амплітудних показників отриманих методом тетраполярної реокардіографії та показниками середньої швидкості швидкого та повільного кровонаповнення; а показники ширини дистальних епіфізів стегна та гомілки – прямі (r=0,20-0,33) переважно слабкі зв'язки з більшістю часових показників грудної реограми. У дівчаток встановлені, у більшості випадків, достовірні прямі (r=0,20-0,34) переважно слабкі зв'язки ширини епіфізів з часовими показниками грудної реограми (за винятком ширини дистального епіфізу гомілки) та переважно слабкі, як прямі (r=0,20-0,28), так і зворотні (r=-0,24-0,37) зв'язки з більшістю відношень амплітудних до часових показників.

У хлопчиків в більшості випадків встановлені прямі (r=0,22-0,65) переважно середньої сили кореляційні зв'язки показників центральної гемодинаміки з охватними розмірами тіла. Привертає увагу повна відсутність кореляційних зв'язків ударного, серцевого індексів і загального периферичного опору та часто сильні прямі (r=0,61-0,65) кореляційні зв'язки потужності лівого шлуночка з охватними розмірами тіла у хлопчиків. У дівчаток переважають слабкі (r=0,20-0,29) та середньої сили (r=0,30-0,47) (близькі до слабких), прямі кореляційні зв'язки більшості показників центральної гемодинаміки з охватними розмірами тіла. Як і у хлопчиків, так і у дівчаток, практично не встановлено достовірного зв'язку між ударним і серцевим індексами та встановлені рідкі слабкі зворотні кореляційні зв'язки (r=-0,20-0,22) загального периферичного опору з охватними розмірами тіла. У хлопчиків, практично в усіх випадках, встановлені зворотні слабкі (r=-0,20-0,29) та зворотні середньої сили (r=-0,42-0,57) зв'язки амплітудних показників з охватними розмірами тіла. Практично не встановлено достовірних кореляційних зв'язків амплітудних показників з охватними розмірами тіла в дівчаток. Як у хлопчиків, так і в дівчаток часові показники, у більшості випадків, мають слабкі прямі (r=0,20-0,29) або середньої сили (r=0,30-0,49) кореляційні зв'язки з охватними розмірами тіла. У підлітків різної статі, практично в усіх випадках, встановлено достовірні зворотні (r=-0,21-0,52) кореляційні зв'язки середньої швидкості швидкого й повільного кровонаповнення з охватними розмірами тіла (у хлопчиків практично всі середньої сили, у дівчаток – середньої сили та слабкі). Крім того, у дівчаток в інших випадках встановлені слабкі (r=0,20-0,29) та середньої сили (r=0,32-0,49) прямі кореляційні зв'язки охватних розмірів тіла з більшістю відношень амплітудних до часових показників грудної реограми.

В хлопчиків, за винятком показників ударного та серцевого індексів, а також загального та питомого периферичного опору, у більшості випадків, спостерігаються достовірні слабкі прямі (r=0,20-0,29) кореляційні зв'язки показників центральної гемодинаміки з товщиною шкірно-жирових складок. У дівчаток ні один з показників центральної гемодинаміки достовірно не корелює з товщиною шкірно-жирових складок. У більшості хлопчиків встановлені достовірні, переважно середньої сили, зворотні (r=-0,30-0,43) зв'язки амплітудних показників отриманих методом тетраполярної реокардіографії з товщиною шкірно-жирових складок. У дівчаток, за винятком амплітуди швидкого кровонаповнення, амплітудні показники не корелюють з товщиною шкірно-жирових складок. І навпаки, у хлопчиків практично не встановлено достовірних кореляційних зв'язків часових показників з товщиною шкірно-жирових складок, а у дівчаток – достовірні зворотні, переважно середньої сили (r=0,30-0,57), кореляційні зв'язки з часом висхідної частини та швидкого кровонаповнення. У більшості випадків як у хлопчиків, так і у дівчаток, встановлені достовірні зворотні кореляційні зв'язки відношень амплітудних до часових показників з товщиною шкірно-жирових складок, однак, у хлопчиків ці зв'язки переважно слабкі (r=-0,20-0,29), а у дівчаток – переважають середньої сили (r=-0,30-0,59). Також визначені сильні зворотні (r=-0,60-0,62) та середньої сили зворотні (r=-0,31-0,56), переважно близькі до сильних, кореляційні зв'язки тонусу артерій великого калібру з товщиною шкірно-жирових складок у дівчаток.

При оцінці зв'язків показників центральної гемодинаміки з поперечними розмірами тіла встановлено, що як у хлопчиків (r=0,34-0,59), так і у дівчаток (r=0,30-0,52) переважають достовірні прямі кореляційні зв'язки середньої сили (більш виражені в хлопчиків). Привертає увагу відсутність достовірних зв'язків серцевого індексу і питомого периферичного опору в підлітків обох статей та ударного індексу в дівчаток з поперечними розмірами тіла. Між поперечними розмірами тіла і показниками гемодинаміки отриманими методом тетраполярної реокардіографії в хлопчиків переважають слабкі кореляційні зв'язки ((прямі – для часових (r=0,20-0,27) і зворотні (r=-0,20-0,29) – для амплітудних і відношень амплітудних до часових)). У дівчаток відповідно переважають середньої сили як прямі (r=0,32-0,54), так і зворотні (r=-0,31-0,43) зв'язки поперечних розмірів тіла з більшістю відношень амплітудних до часових показників, часом висхідної частини реограми та часом швидкого кровонаповнення.

І у хлопчиків й у дівчаток, у більшості випадків, спостерігаються достовірні прямі (r=0,20-0,68) переважно середньої сили кореляційні зв'язки між показниками центральної гемодинаміки та м'язовою й кістковою масою тіла за Матейко (значно більш виражені в хлопчиків). Крім того, за винятком ударного й серцевого індексів та загального й питомого периферичного опорів, у хлопчиків встановлені прямі кореляційні зв'язки (r=0,25-0,41), переважно середньої сили (близькі до слабких), показників центральної гемодинаміки з жировою масою тіла. Привертає увагу відсутність у дівчаток кореляційних зв'язків показників центральної гемодинаміки з ендоморфним компонентом соматотипу за Хіт-Картером і жировою масою за Матейко. Крім того, у дівчаток, у більшості випадків, встановлено зворотні слабкі (r=-0,22-0,28) та зворотні середньої сили (r=-0,30-0,40) кореляційні зв'язки більшості показників центральної гемодинаміки з ектоморфним компонентом соматотипу. Як у хлопчиків, так і в дівчаток, у більшості випадків, встановлені зворотні слабкі (r=-0,21-0,29) та зворотні середньої сили (r=-0,31-0,54) кореляційні зв'язки часових (крім хлопчиків), амплітудних показників та відношень амплітудних до часових показників отриманих методом тетраполярної реокардіографії з ендоморфним компонентом соматотипу та жировою масою тіла (більш виражені у хлопчиків). У хлопчиків встановлені достовірні прямі (r=0,22-0,32), переважно слабкі, зв'язки часових показників з мезоморфним компонентом соматотипу і м'язовою масою тіла та зворотні (r=-0,21-0,38) з ектоморфним компонентом соматотипу. У дівчаток встановлені прямі (r=0,22-0,49), переважно середньої сили, кореляційні зв'язки більшості часових показників з м'язовим та кістковим компонентами маси тіла, та зворотні (r=-0,34-0,34) з ектоморфним компонентом соматотипу. Як у дівчаток, так і в хлопчиків, у більшості випадків, встановлені зворотні (r=-0,21-0,42) та прямі (r=0,20-0,36) кореляційні зв'язки відношень амплітудних до часових показників з мезо- та ектоморфними компонентами соматотипу за Хіт-Картером та м'язовою і кістковою масою тіла за Матейко.


 
 

Цікаве

Загрузка...