WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Зарубіжний досвід попередження шахрайств з використанням пластикових платіжних карток - Реферат

Зарубіжний досвід попередження шахрайств з використанням пластикових платіжних карток - Реферат

концепція довічної картки. Ця картка буде видаватися при народженні і зберігатися все життя. На карті може зберігатися інформація про історію хвороби, ліки, що приймаються, рецепти, алергічні реакції, страховки тощо. Різні рівні захисту дозволять доступ до конфіденційної інформації тільки тим, хто має на це право. Наприклад, аптекар зможе переглядати інформацію про рецепти і призначення, але не буде мати доступ до конфіденційної інформації про здоров'я клієнта. Організація даних на смарт-картки дозволить легко простежити історію хвороби пацієнта і швидко та точно вибрати метод лікування. Декілька робочих і експериментальних версій таких систем вже застосовуються в США, Європі і Японії. Результати їх використання показують, що кошти, затрачені на виготовлення самих карт, повністю окупаються за рахунок економії на управлінні і паперовій роботі. Крім того, скорочення часу і зусиль, які витрачаються на ведення історій хвороби, дозволить лікарям більше уваги приділяти лікуванню хворих. Використання смарт-карток в охороні здоров'я вельми перспективне. Так, в Німеччині обговорюється питання щодо видачі інтелектуальні картки здоров'я всім 80 мільйонам громадян. Це буде перша загальнонаціональна картка здоров'я в світі.
Картки гарантії і супроводу будуть видаватися при покупці автомобіля його власнику. На них будуть фіксуватися всі випадки звертання в технічний центр з приводу ремонту або стандартного супроводу, що дозволить скоротити час і поліпшити якість діагностики технічного стану автомобіля при наступних звертаннях. Подібні проекти вже розробляються деякими американськими, європейськими і японськими фірмами-виробниками автомобілів. Крім цього, такі картки можуть використовуватися для відкривання дверей автомобіля і як ключі запалювання. Ще одна область потенційного застосування смарт-карток - зберігання даних посвідчення водія. Такі прикладні системи вже розробляються. У деяких університетах вже використовуються смарт-картки студентів.
Фінансові картки використовуються для здійснення платежів. Використання смарт-технологій в фінансовій сфері дуже перспективне, оскільки значна кількість фінансових завдань безпосередньо пов'язана з проблемами зберігання інформації і управління доступом до неї.
Отже, перед смарт-технологіями розкриваються широкі перспективи. Вже сьогодні в обігу знаходяться 2 мільярди магнітних карт. З виходом на світовий ринок країн колишнього СНД, Східної Європи і Китаю їх кількість значно зросте. Однак нестачі конструкції і проблеми використання інтерактивних магнітних карт, а також шахрайства, пов'язані з ними, заставляють шукати нові, більш надійні рішення. Наприклад, в США збиток від шахрайства з кредитними картками тільки в 1992 р. значно перевищив $1.000.000.000,00. Введення смарт-технологій для безготівкових розрахунків дозволить істотно підвищити рівень безпеки.
Загальний обсяг всіх платежів, що проводяться на світовому ринку фінансовими установами за допомогою кредитних карток, за даними міжнародної статистики, складає щорічно біля 7 трильйонів доларів США. У контрасті з цією цифрою річний збиток від злочинних дій з кредитними картками в сумі біля 1,3 мільярда доларів США ледве досягає менше за половину одного процента від загального грошового обороту. Незважаючи на те, що збитки, які наносяться даним видом злочину, досить мізерні в порівнянні із загальним об'ємом кредитних платежів, все ж їх сума вражає. Постійне її збільшення свідчить про виникнення підпільної індустрії, пов'язаної з незаконним оборотом кредитних карток.
Відомо, що такі випускають дві найбільші компанії - Vіsa Іnternatіonal і Master Card Іnternatіonal. Перша охоплює основну частину існуючого ринку. Фінансові установи, що є філіалами цих двох компаній, тільки в одній Канаді випустили біля 25 мільйонів кредитних карток. Як встановлено правоохоронними органами, з них 55475 штук використовувалися виключно обманним шляхом.
Найбільшу загрозу для системи платежів представляють злочини з підробленими пластиковими картками. Злочинці проводять фіктивні операції, використовуючи справжні номери справжніх карток, а їх власники і компанії-виробники про це навіть не здогадуються. Згідно з інформацією служби безпеки фірми Master Card Іnternatіonal, біля 90% всіх підроблених кредитних карток використовуються або підозрюється, що вони були використані, організованими злочинними групами, переважно пов'язаними з азіатськими кланами. Основним постачальником підроблених карток була гонконгівська злочинна структура. У 1990 році Королівська поліція Гонконгу завдала серйозного удару по діяльності кримінальних формувань, що займалися шахрайством з використанням кредитних карток, що змусило їх шукати нові території для розвитку підпільної індустрії і перемістити її частину в інші регіони.
Останнім часом помітно посилився вплив азіатського клану в Канаді, США, країнах Європи. Спочатку при підробці кредитних карток в основному користувалися інформацією, отриманою з Азії. Згодом злочинці стали добувати її з Європи, США, Канади. За оперативними даними, на базі злочинних угрупувать азіатського походження, що орудують в Північній Америці, в даний час склалася добре організована злочинна мережа, пов'язана з підробкою і незаконним використанням кредитних карток. Так, діючі на території Канади злочинні угруповання мають у своєму розпорядженні як мінімум шість комплектів спеціального обладнання для підробки і виготовлення кредитних карток.
Вид шахрайства, що розглядається, отримав досить широке поширення в наші дні. Однак у ході розв'язання цієї гострої проблеми правоохоронні органи багатьох країн стикаються з серйозними юридичними перешкодами, що значно ускладняють їх роботу. Наприклад, інформація про власників карток, стан їх рахунків, номери діючих карток тощо може бути зібрана злочинцями в Канаді, а потім направлена в Європу або на інший континент для подальшого використання. Одночасно така ж інформація може бути зібрана в Гонконзі, Австралії, США або Японії, а потім використана в Канаді. Аналогічно підроблені картки, виготовлені або вже бувші "в ходу" в Канаді, можуть потім швидко переправлятися в інші регіони.
Такий стан справ значно ускладняє роботу поліції, оскільки в ході розслідування з'ясовується, що в злочинну діяльність залучено декілька злочинних угруповань, що базуються в різних країнах і на різних континентах.
Злочинці виявляють велику винахідливість і зухвалість у використанні системи розрахунків за допомогою кредитних карток. Останні можуть бути викрадені у законного власника злочинцем або організованою злочинною групою в результаті скоєння нападу, грабежу або крадіжки. Компанії - виготовлювачі мають цілодобово працюючу службу для повідомлення про втрату картки. При отриманні повідомлення фінансова установа блокує рахунок свого клієнта - власника викраденої або загубленої картки, і всяке подальше її використання викличе проведеннярозслідування. Іноді незвичайна кількість трансакцій може викликати тривогу комп'ютерної системи сигналізації ще до того, як стане відомо про крадіжку

 
 

Цікаве

Загрузка...