WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Сучасний ринок засобів роздавання кормів рогатій худобі - Реферат

Сучасний ринок засобів роздавання кормів рогатій худобі - Реферат

Фірма Trioliet, яку 1950 р. заснували три (Trio) брати (Liet) в Пармеренді, спеціалізується на виробництві машин для тваринництва, зокрема пневматичних транспортерів сіна, силосорізок тощо. У 2005 р. фірма виготовила самохідний бункерний кормороздавач-змішувач Solomix, а в 2006 р. — автоматизовану систему годівлі. В Україні продукцію фірми представляє ТОВ "АгроІнМаш". Серед особливостей змішувачів-кормороздавачів цього типу слід виокремити надійну конструкцію з опорою шнеків на рамі, що зменшує навантаження на стінки змішувальної камери та привод. Вертикально розміщений загальноперемішуючий шнек із потужним планетарним механізмом приводу забезпечує якісне подрібнення та перемішування вихідних компонентів за низького споживання енергії. Розподільчий клапан і стрічка поперечного транспортера дають можливість швидко роздавати готовий корм одночасно на два чи один бік. Якість змішування кормової суміші сягає 98% за коефіцієнта заповнення змішувальної камери — 90%. МТТКА фірми Trioliet оснащені електронними вагами та завантажувальною фрезою або механізмом зрізання силосу. Причіпні одношнекові кормороздавачі мають бункери з робочим об'ємом від 5 до 12 м3 (моделі Gigant, Vertiffed, Triomix 1/S1, Solomix 1), двошнекові — від 32 м3 (Triomix 2/S2, Solomix 2) і тришнекові — від 30 до 46 м3 (Solomix 3).

Постійним учасником міжнародних виставок є французька фірма KUHN, яка спеціалізується не лише на сільськогосподарських машинах для рослинництва, а й має напрацювання в галузі тваринництва. Зокрема, ця фірма експонує змішувачі-кормороздавачі з вертикальним шнеком Vertical Maxx 5100. Агрегат різниться порівняно невеликою габаритною шириною, що дає змогу використовувати його в приміщеннях із вузьким кормовим проходом. Euromix I серії 70 та Euromix ІІ серії 80 мають один чи два вертикальні змішувальні шнеки та об'єм бункера від 8 до 27 м3 і від 8 до 27 м3. У моделі Vertical Maxx 5000 з двома вертикальними шнеками й робочим об'ємом до 28,6 м3 широка варіація з розміщенням вивантажувального вікна: праворуч і ліворуч, ззаду і спереду. Змішувачі-кормороздавачі з горизонтальними шнеками мають моделі Euromix ІІ (два шнеки) та Botec 4-Auger (чотири шнеки). Змішувачі подрібнених кормів барабанного типу з можливістю роздачі приготовлених ними сумішок представлені в моделях Reel Auggie 3100 Series (з робочим об'ємом бункера в межах 4,2–11,9 м3) Commercial reel 3100 (14,2–26,9 м3). Самохідний змішувач-завантажувач-кормороздавач SPV з вертикальним шнеком придатний для господарств, у яких ферми містяться на значній відстані.

Серія кормороздавачів-змішувачів "Хозяин", які виготовляють за ліцензією італійських фірм Marmix S.r.I та OS Group, представлена на українському ринку підприємством "Украгропостач". До її складу входять три основні моделі: ИСРК-12 — з двома горизонтальними шнеками та робочим об'ємом бункера 12 м3; СРК-11В — з вертикальним шнеком, об'ємом — 11 м3, ИСРК-12Ф та ИСРК-12Г, які мають два вертикальні шнеки й оснащені, відповідно, завантажувальною фрезою та грейферним навантажувачем. Агрегатуються із тракторами МТЗ-80 і МТЗ-82 та адаптовані до експлуатації в умовах бездоріжжя, що є основною їхньою перевагою.

РКС-12 та ПРСК-12 — кормороздавач-змішувач і навантажувач-змішувач-кормороздавач представляє фірма "БелМикс". Вони орієнтовані на використання в умовах країн СНД, оснащені широкопрофільними шинами та агрегатуються з тракторами класу 1,4 (МТЗ-80/82).

Італійська фірма Faresin займається виробництвом засобів механізації для тваринництва протягом 35 років. Вона відома в Західній Європі, на українському ринку знана лише останніми роками. Нині фірма реалізує самохідні та причіпні кормороздавачі з різним виконанням робочого органу. Зокрема, це такі моделі: Magnum Tre (30–40 м3) та Magnum Double (12–30 м3), — відповідно, три та два вертикальні шнеки, Magnum (9–17 м3) і Remo (7–11 м3) — один вертикальний шнек; Leader і Leader Double з робочим об'ємом бункера в межах, відповідно, 9–20 і 18–28 м3 і оснащені завантажувальною фрезою. Новими розробками є моделі Pioneer — самохідний, оснащений двома горизонтальними шнеками та завантажувальною фрезою, з робочим об'ємом у межах 12–16 м3 і Master — причіпний, має чотири горизонтальні шнеки та завантажувальну фрезу, робочий об'єм — 7–19 метрів кубічних .

Німецька фірма "Штраутманн" постачає два види кормороздавачів-змішувачів: Verti-Mix з одним вертикальним змішувальним шнеком і робочим об'ємом бункера від 6 до 14,5 м3; Verti-Mix Double має два шнеки змішування, робочий об'єм — від 12 до 28 м3. Особливість будови кормороздавачів-змішувачів полягає в розробленій фірмою конструкції змішувального шнеку Vario — із серпоподібними ножами, положення яких можна регулювати. Додаткове протягування в нижній частині шнека забезпечує швидке й рівномірне роздаванняу корму. Крім транспортера, для вивантаження корму кормороздавачі можна оснащувати однією чи двома дозованими заслінками (без транспортера). У кормороздавачах серії Verti-Mix Double для далеких перевезень і для переміщення на високій швидкості можлива заміна серійної осі варіантом із підресореною здвоєною віссю.

На всіх типах вертикальних змішувачів-кормороздавачів додатково можна встановити пристрої для видування соломи. Так, вертикальна система змішування розділяє тюки соломи й подрібнює їх. Гідравлічний мотор надає руху ротору повітропотоку, який теж подрібнює, а потім видуває солому в приміщення. Поворот башти та кінцеве регулювання козирка сопла здійснюють уручну. Можливе й електричне регулювання. Отже, змішувач-кормороздавач можна використовувати для розкидання соломи на підстилку.

Фірма "Агросистема" експонувала три модельні серії причіпних змішувачів-роздавачів кормів: Dunker TVs (з робочим об'ємом 8, 10 і 12 м3 ), Dunker TW (16–25 м3) і Labrador MT (5–19 м3). МТКА, оснащені електронною системою зважування Happy Feeder Plus II з програмою на 10 раціонів із 12 компонентів, мають двобічне розвантаження корму та можливість подовження вивантажувальних конвеєрів. Здвоєні колеса забезпечують стійкість на бездоріжжі. Моделі Dunker TVs і Dunker TW оснащені, відповідно, одним та двома вертикальними змішувальними шнеками з регульованими на дві позиції ножами з довгим лезом і вольфрамовим напиленням. Labrador MT має два горизонтальні шнеки та один із додатковими ножами (ножі для змішувального шнеку — фальшножі), ряди подвійних контрножів, завантажувач силосу С 300 з грейфером або двома зубчастими вилами.

Ексклюзивний імпортер польської фірми MetalTech в Україні – фірма "Домекс" – представила змішувачі-роздавачі кормів WP 6, WP8-WP15, WPP17-WPP24, які для змішування використовують один (WP) та два (WPP) вертикальні шнеки. Агрегати оснащено електронними вагами з акустичним сигналом.

Детальнішу технічну характеристику конкретних моделей засобів приготування й роздавання кормів наведено в таблиці.

Пропонований огляд сучасних засобів механізації обслуговування рогатої худоби під час годівлі вказує на актуальність і перспективність використання комбінованих транспортно-технологічних агрегатів, які забезпечують приготування, доставку й дозоване роздавання кормів у годівниці чи на кормові столи. Широкий вибір таких засобів на світовому ринку дає можливість виконати конкретні вимоги та умови господарств різного типорозміру.


 
 

Цікаве

Загрузка...