WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Сучасний ринок засобів роздавання кормів рогатій худобі - Реферат

Сучасний ринок засобів роздавання кормів рогатій худобі - Реферат

Реферат на тему:

Сучасний ринок засобів роздавання кормів рогатій худобі

Прогресивні високопродуктивні технології відгодівлі та утримання молочної худоби висувають свої вимоги до засобів механізації, в тому числі й до машин та обладнання для обслуговування тварин під час годівлі. На нинішньому етапі розвитку цим вимогам відповідають мобільні транспортно-технологічні агрегати. Сучасний світовий ринок має понад 25 фірм, які спеціалізуються на виробництві цих машин. Деякі з них представлено й на ринку України.

Тваринництво — це доволі перспективна галузь, проте її розвиток в Україні нині стикається зі значними проблемами. Фермерські господарства намагаються знайти шляхи вирішення цих проблем, ураховуючи сучасні вимоги та умови ринку. Серед проблем, що потребують вирішення, не останньою є забезпечення господарств сучасними засобами механізації, які відповідали б вимогам конкретних господарств і були ресурсоощадними.

Одним із найбільш трудомістких і визначальних процесів для ефективного розвитку тваринництва є приготування й роздавання кормів. Це відомо як фермерами, так і виробникам сільськогосподарських машин. Пошук раціональних технічних рішень триває протягом багатьох років. Було запропоновано різні варіанти кормороздавачів. Найдосконалішим рішенням на сьогодні є використання мобільних транспортно-технологічних комбінованих агрегатів (МТТКА). Вони дають змогу:

- застосовувати один і той самий агрегат для приготування, доставки та роздавання корму;

- зменшити ресурсозатрати (енергетичні, трудові, матеріальні) та втрати кормів;

- підвищити ефективність ведення господарства;

- готувати збалансовані повнораціонні однорідні суміші з можливістю широкої варіації раціонів;

- унеможливити вибіркове поїдання корму тваринами.

Нині понад 25 фірм спеціалізуються на виробництві МТТКА та мають визнання на міжнародному рівні. Різні фірми пропонують свої варіанти машин, які різняться за типорозміром, видом і кількістю робочих органів, деякими іншими технологічними та конструктивними особливостями. Проте всі вони призначені для підвищення ефективності галузі тваринництва, зокрема молочного й м'ясного скотарства. Останні розробки та досягнення фірми демонструють на багатьох міжнародних виставках, у тому числі й на тих, що проходять в Україні.

Комбіновані транспортно-технологічні агрегати для приготування та роздавання кормів рогатій худобі представлено в експозиціях багатьох фірм. Доволі широку номенклатуру таких агрегатів виробляють фірми BvL, Siloking, Strautmann (Німеччина), Seko, Unifast S.p.A., Faresin (Італія), Trioliet (Нідерланди), "БелМикс" (Білорусь), "Хозяин" (Росія), Patz (США), MetalTech (Польща).

Постачальником техніки виробництва фірми Bernard van Lengerich GmbH (BvL — Німеччина) в Україні є ТОВ "Агротехніка". Фірму засновано 1860 року як фабрику для виробництва сільськогосподарських машин. Останні 45 років вона спеціалізується на виробництві кормової техніки. Майже 30 років концентрує свою увагу на виробництві вертикальних кормозмішувачів і на сьогодні розробила понад 900 моделей. Сучасні моделі змішувачів-кормороздавачів фірми BvL різняться з однотипним обладнанням інших фірм низкою ознак:

- використано посаджений на ланцюг запатентований варіо-обід, який унеможливлює заклинювання тюків;

- запатентована система точного дозування гарантує рівномірність розвантаження корму крізь асиметрично розміщені бічні розвантажувальні отвори;

- розроблені на фірмі кононусоподібний змішувальний шнек та бункер, форма якого не має кутів, гарантують якісне й легке змішування;

- шнек і бункер виготовлено з високоякісної сталі ST.52-3, що гарантує їхню довговічність;

- можна регулювати ножі змішувального шнека залежно від складу й стану кормових компонентів.

Серед представлених фірмою моделей слід виокремити агрегат V-Mix eco, який є дещо спрощеною моделлю кормозмішувача, проте оснащений він усіма основними функціями, що полегшують роздавання корму, та й за ціною доступний. Агрегати цієї серії випускають ємністю від 6,5 до 12 м3. Агрегат V-Mix plus T — найнижча модель у своєму класі, він має об'єм від 8 до 12 м3. Для великих господарств є моделі V-Mix plus 2S і V-Mix plus 3S, які, відповідно, мають два та три шнеки, а об'єми бункера — 13–30 м3 та 30–36 м3. Самозавантажувальні моделі V-Mix plus L та V-Mix plus LS оснащені, відповідно, ковшем для забирання корму та ковшем і різальним пристроєм для силосу, об'єм бункера від 8 до 24 метрів кубічних.

Компанія ТОВ "Фем Технолоджі" постачає техніку італійської фірми SEKO. Засновано її 1973 року. Особливістю будови кормороздавачів SEKO є розбірна конструкція бункера, що дає можливість замінити будь-який його елемент (днище, бічні стінки тощо). Фірма виготовляє дві серії МТКА: горизонтальні двошнекові (серія Samurai 5), вертикальні одно- та двошнекові (серія Tiger 5) трьох типорозмірів:

- малий клас — роздавачі кормів із корисним об'ємом бункера 5 м3, завширшки — 1556 м і заввишки — 2063 м, що є раціональним рішенням для тваринницьких приміщень із вузькими кормовими проходами;

- середній клас — мають робочий об'єм 7, 9 та 11 м3, ширину — 1905 мм і висоту — 2265 мм;

- великий клас — робочий обсяг бункера — 13, 15, 17, 20 та 30 м3, які доцільно застосовувати на фермах із поголів'ям від 600 тварин.

Серія агрегатів Samurai різниться великою подрібнювальною здатністю, приготування суміші займає 10–15 хв. Агрегати серії Tiger менш чутливі в разі потрапляння в бункер сторонніх предметів, невибагливі до структури корму.

Майже на всіх моделях кормороздавачів SEKO можна встановлювати завантажувальну фрезу, транспортер-роздавач, електрогідравлічну систему керування транспортером, систему зважування з програмним забезпеченням на 100 раціонів.

Вагоме місце на ринку засобів роздавання кормів займає німецька фірма Mayer, що виробляє кормороздавачі Siloking, які на українському ринку представляє фірма "Успіх Східна Україна". Розмірний ряд моделей змішувачів-кормороздавачів перебуває в межах від 3 до 45 м3. Вони можуть бути як причіпними, так і самохідними, оснащеними завантажувальною фрезою. В агрегатах серійного виробництва вивантажувальний конвеєр установлено спереду, а заслінку для регулювання видачі корму — праворуч; але, на прохання замовника, їхнє розміщення можна змінити.

Основною особливістю будови кормороздавачів фірми Siloking є ребристий бункер, виготовлений з високоякісної тисейської сталі марки Ст 52, товщина стінок — 8 мм. Ребрування гальмує корм, що дає змогу краще його розрізати та змішувати. Завдяки цьому зменшуються ресурсозатрати й спрацювання робочих органів, підвищується продуктивність. Днище завтовшки 20 мм (у деяких моделях — 25 мм) і бункер зварені зсередини та зовні. Верхня частина бункера укріплена додатковими кільцями, а також кільцем, яке запобігає розсипанню кормів. Вивантажувальна заслінка додатково укріплена ребрами жорсткості завтовшки 12 мм. Наявність шкребка з тісненої сталі Ст. 70 забезпечує повне очищення днища та дає можливість, у разі потреби, завантажувати комбікорми на початку процесу змішування. Завдяки програмованим вагам можна готувати близько 99 раціонів кормосумішок із додаванням майже 24 компонентів. Ножі, якими оснащено турбошнек, виготовлено з багатошарового матеріалу, що робить їх довговічними, забезпечує самозагострення та зменшує енергозатрати на подрібнення кормів.

TOB "Євротехіннов-ЕТІ" представляє МТТКА Agm італійської фірми Unifast S.p.A. Кормороздавачі з оцинковою рамою за сучасних умов у наших господарствах, надійніші та довговічніші. МТТКА, оснащені системою зважування, вертикальними шнековими змішувачами з прикріпленими на витках ножами, забезпечують подрібнення інгредієнтів до 4–8 см і рівномірність змішування — 97%. Кількість шнеків залежить від робочого об'єму бункера. Модельний ряд представлений як причіпними агрегатами з розміром бункера від 8 до 30 м3, так і самохідними — від 11 до 27 м3. Самохідні змішувачі-кормороздавачі оснащено двигунами фірм John Deere (потужність —129 кВ або 173 к. с.) і Mercedes (129 кВ (173 к. с.), вони теж мають завантажувальну фрезу.


 
 

Цікаве

Загрузка...