WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Стартерні акумуляторні батареї - Реферат

Стартерні акумуляторні батареї - Реферат

Реферат на тему:

Стартерні акумуляторні батареї

Рекомендації щодо придбання акумуляторної батареї

Перед придбанням акумуляторної батареї слід переконатися, що батарея відповідає конструктивним особливостям автотракторної техніки (ємність, місце і спосіб кріплення, форма та розмір виводів).

Спеціалізовані торгові фірми мають каталоги всього асортименту, в яких систематизовано інформацію про модифікації і технічні характеристики. Не рекомендується на автотракторну техніку із застарілим електрообладнанням встановлювати необслуговувані батареї, оскільки це призведе до скорочення їхнього терміну служби або відмови в роботі.

Ємність батареї не повинна істотно різнитися із вказаною заводом-виробником автотракторною технікою, позаяк невиконання цієї умови теж призводить до різкого скорочення терміну роботи як батареї, так і генератора.

Уважно прочитайте текст гарантійного талона, зверніть увагу на ті розділи, де перераховано випадки, які не підлягають гарантійному обслуговуванню, адреси гарантійних майстерень, умови експлуатації.

Маркування акумуляторної батареї повинно мати посилання на стандарт (DIN, SAE, EN або інші). Щоб уникнути підробки, слід купувати батареї у відомих фірм.

Більшість фірм-виробників кодують дату виготовлення батареї. Сучасні необслуговувані батареї можуть тривалий час зберігатися без істотної втрати своїх властивостей, тому дата виготовлення менш актуальна.

Слід надавати перевагу батареям, залитим заводським електролітом. Вони готові до роботи, легко піддаються перевірці. Сухозаряджені батареї потребують додаткових часу й затрат на підготовку до експлуатації.

При цьому бажано перевірити:

цілісність корпусу, звільнивши його від упаковки та нахиливши на 45°;

рівень електроліту, який повинен міститися між мітками min і max у батарей з корпусом з напівпрозорого пластику. В акумуляторних батарей із непрозорим корпусом електроліт повинен бути на 20 мм вище верхнього рівня пластин;

крутість електроліту за 25°С у залитої і зарядженої акумуляторної батареї має бути 1,27–1,28 г/см3. Якщо густина менша, батарея частково розряджена. До того ж, електроліт повинен бути прозорим; якщо є індикатор зарядженості на кришці, то він має бути зеленим; напруга на виводах батареї без електричного навантаження повинна бути не менше 12,5 В;

за імітації стартерного розрядження навантажувальною вилкою напруга батареї протягом 5–8 с має бути в межах 10,5–11,0 В;

наявність інструкції й гарантійного талона із зазначеними умовами гарантії. Заміряні показники продавець зобов'язаний записати в гарантійний талон. Вони знадобляться, якщо пункт гарантійного обслуговування висуне претензії до якості акумуляторної батареї.

Якщо вам відмовляють у перевірці батареї, не можуть підтвердити якості товару сертифікатом і гарантійним талоном, то краще відмовитися від придбання.

Гарантійний термін

Гарантійний термін експлуатації сухозаряджених батарей рахується від дня продажу, а для батарей, заряджених і залитих електролітом, — з дня виготовлення.

Протягом гарантійного терміну фірма надає обслуговування, а саме: консультації з питань експлуатації й зарядження батареї, контроль її стану, коригування рівня електроліту й контроль напруги заряду на автомобілі. Гарантійний термін експлуатації батарей залежить від виробника й типу батареї, перебуває в межах 18–24 місяці.

У разі несправності батареї протягом гарантійного терміну рекламації висувають продавцеві або надсилають на завод-виробник разом із гарантійним талоном і заявою про суть претензії.

Претензії не приймають, якщо:

- немає документів, потрібних для висування претензії;

- маркування батареї не відповідає відомостям, зазначеним у гарантійному талоні;

- батарея механічно пошкоджена й потребує ремонту;

- крутість у зарядженому стані вища за 1,32 г/см3;

- батарея розряджена, крутість електроліту нижча за 1,2 г/см3 у трьох і більше акумуляторах батареї;

- вентиляційні отвори пробок мають темно-коричневий наліт, що свідчить про систематичне перезарядження батареї;

- під час експлуатації забилися вентиляційні отвори;

- несправний зарядний пристрій на автомобілі;

- неправильно вибрано батарею для цього типу автотранспортного засобу.

Характеристика розрядження батарей у різних режимах

Батарею слід перевірити на віддачу електроенергії в різних режимах, які тією чи іншою мірою можуть бути в процесі експлуатації. Віддача енергії здійснюється за фіксованими (заданими) показниками струму й напруги, яким нові батареї повинні відповідати. Величину струму розрядження встановлює виробник, а показник напруги регламентується нормативним документом (стандартом) для всіх типів батарей цього призначення, в нашому разі — стартерного.

Режими оцінюють електричні показники батареї. Режим випробування за п.4, крім електричних показників, оцінює надійність з'єднання між акумуляторами та полюсних виводів батареї.

Найважчий режим роботи для батареї — стартерне розрядження під час пуску двигуна. Пуск двигуна за різних умов здійснюють у режимі, за якого сила струму розрядження не залишається стабільною, а змінюється в деякому діапазоні. Він залежить від багатьох умов пуску, включаючи температуру двигуна та електроліту. Існує кілька методик визначення стартерних характеристик батарей, які регламентуються стандартами.

Найпоширеніший стандарт Міжнародної Електротехнічної Комісії — (МЕК (ІЕС) 60095-1. Відповідно до нього стартерне розрядження здійснюється за температури мінус 18°С протягом 60 с струмом, вказаним виробником. При цьому в кінці 60 с розрядження напруга на батареї не повинна бути нижчою 8,6 В. Параметри стартерного розрядження за МЕК відбивають середні показники досягнутого в світі технічного рівня у сфері стартерних батарей.

Згідно із чинним ГОСТом 959–91 і німецьким промисловим стандартом DIN 43539, частина 2, розрядження здійснюється за температури мінус 18°С до кінцевої напруги на батареї 6 В. При цьому напруга на 30 с розрядження має бути не нижчою за 9 В, а час розрядження до 6 В — не менше 150 с.

У США — Товариство Автомобільних Інженерів (SAE), відповідно до SAE J537, розрядження здійснюється за температури мінус 18°С (0°F), але струм розрядження вибирають такий, щоб час розрядження батареї до напруги 7,2 В становив не менше 30 с.

У країнах Європейської економічної співдружності та у новому ДСТУ 959–2002 використовують стандарт ЕN 60095–1. Під час розробки цього стандарту зроблена спроба створити методику випробувань, яка давала б змогу порівнювати характеристики батарей, що випробовувалися за SAE та EN, без проведення додаткових випробувань або розрахунків.

Водночас методика, що використана в цьому стандарті, дає змогу дати найповнішу, якщо порівняти з SAE, оцінку енергоємності батареї за стартерного розрядження. Розрядження здійснюється за температури мінус 18°С у дві стадії. На першій стадії розрядження здійснюється струмом, вказаним виробником, протягом 10 с. При цьому напруга в кінці 10 с має бути не нижчою за 7,5 В. Після 10 с перерви розрядження продовжують струмом 0,6 величини струму, вказаного виробником, до кінцевої напруги 6,0 В. Сумарний час розрядження батареї до кінцевої напруги 6,0 В повинен бути не менше 90 с або 150 с залежно від вибраного виробником струму розрядження.

Зберігання сухозаряджених батарей

Нові сухозаряджені батареї можуть зберігатися в будь-якому неопалюваному приміщенні. При цьому на них не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Батареї у моноблоках із термопластичної пластмаси (поліпропілен і його сополімери) треба зберігати в приміщеннях із мінімальною освітленістю, оскільки світло прискорює процеси старіння полімерних матеріалів. Стійкіші до дії світла моноблоки та кришки з полімерних матеріалів чорного кольору.


 
 

Цікаве

Загрузка...