WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Співпраця в галузі землеробства вивільняє тваринників - Реферат

Співпраця в галузі землеробства вивільняє тваринників - Реферат

Співпраця з підрядними підприємствами вносить суттєвий вклад до зниження витрат уже під час збирання врожаю. Занадто малим є позавиробниче застосування у проведенні весняних польових робіт. Оскільки такі роботи здійснюють з допомогою великої техніки, що потребує витрат, то можливості економії значні.

Господарський договір

З економічного погляду, за такої форми співпраці господарі ще не вивільняються повністю, оскільки чимало виробничих процесів виконують самі, тобто роботи ще потрібно скоординувати.

Водночас із зниженням коштів господарський договір дає єдину можливість повністю звільнитися від виконання робіт у зовнішньому господарюванні. З огляду на оподаткування угіддя належать господарству.

За господарським договором додатково з виконанням певних робіт передаються й окремі моменти менеджменту: вибір термінів для внесення добрив, обприскування та збирання врожаю. Господарство, що передає роботи, за можливості звільняє весь свій капітал для техніки. Найчастіше керівники господарств зважуються на такі кроки, якщо наявна техніка зношена і потребує великих нових інвестицій.

І навпаки, господар, якому передають частину робіт, може краще завантажити свою техніку та вільні робочі потужності, в більшості випадків не потребуючи додаткових інвестицій. Для таких підрядних господарств годяться, як правило, великі землероби або свинарі, які мають у своєму розпорядженні значні сільськогосподарські угіддя, ті господарі, які володіють добрими ноу-хау-технологіями в землеробстві.

Щоб не порушувати податкові вимоги, рекомендуємо укладати трудовий договір. Розраховуватися належить як із підрядним підприємством. Можлива участь у прибутках господарства. Їх виплачують як так звану тант'єму. Це означає, що від певної, заздалегідь встановленої, межі виплачують процентну надбавку. Тим самим заохочують високоякісне виконання робіт.

Товариство із сільськогосподарською технікою

Таке товариство з с.-г. технікою є найчастіше використовуваною формою кооперації між фермерами. Кожен учасник господарює на своїх власних угіддях, але використовує техніку, що її придбали спільно з товариством. Спільні інвестиції — або як власність із певними частками, або як товариство зі спільним майном.

Якщо із частковою власністю самостійне підприємство не утворюється й витрати, що з'являються, розподіляють між підприємствами, з урахуванням наявності угідь, то заснування товариства потребує ведення власної бухгалтерії. Це зобов'язує до регульованого оподаткування, податку з обороту і часто має певні обмеження як промислове підприємство.

Для самостійних товариств умови дещо гнучкіші. Але витрати на бухгалтерський облік та контроль є значно вищими, ніж у разі часткової власності. Додатково під час створення такого товариства можуть виявитися приховані резерви, що потребуватимуть більшої сплати податку з доходу за умови, якщо засновники хочуть передати в товариство наявні в них машини.

Ризик під час збирання врожаю та одержання прибутків залишається в обох випадках — за часткової власності та товариства з технікою — в колишніх окремих господарствах.

Землеробське товариство

"Найвужчою" формою співпраці є землеробське товариство, оскільки в цьому разу учасники співпрацюють в одній галузі. Сільськогосподарські угіддя разом із технікою складають частку кооперації. Але водночас угіддя стають не власністю товариства, як техніка, а ними можна тільки користуватися. Виникають орендні відносини.

Господарюють згідно з рішеннями, прийнятими спільно, а також з рішеннями керуючого. Ризик збирання врожаю та прибутків учасники розподіляють відповідно до своїх вкладень у вигляді угідь, капіталу та праці. Оскільки розрахунків між учасниками товариства немає, а спільні закупівлі та продаж здійснює товариство, то це дуже спрощує справу. Але готовність до кооперації повинна бути в усіх учасників дуже високою.

За існування такого землеробського товариства потенціал заощаджених коштів на основі сильної інтеграції є найбільшим. Економічні переваги виникають через організацію загально-виробничих робочих процесів, таких як планування посівів, сівозміни та застосування техніки.

На жаль, ця форма співпраці на практиці можлива тільки в господарствах, що не мають ВРХ, оскільки у тваринника дроблення угідь призводить до кустарництва в утриманні ВРХ.

Але на фоні подальших змін в оподаткуванні сільського господарства та все інтенсивнішого зближення сільського господарства з промисловістю цієї перешкоди вже через кілька років не буде. Тим самим для підприємств із переробки продукції відкриються шляхи до оптимальної організації землеробства.

Але передбачити зміни в аграрному господарстві нині важко. Компенсаційні виплати, що залежать від площі сільськогосподарських угідь, суттєво зменшували б привабливість землеробського товариства. Але ж і прив'язаність до угідь господарств з ВРХ може також ускладнити введення угідь у товариство. Інші форми кооперації в землеробстві залишаються альтернативою.

Вільно кооперуватися чи об'єднатися?

Той, хто хоче воднораз із економією коштів звільнитися від землеробства і з економічного погляду, мусить вибирати варіанти з додатковими робочими потужностями ззовні. На першому місці в цьому разі слід розглядати господарський договір. Але і в землеробському та машинному товариствах можливі вирівнювання різноманітних робочих потужностей.

Виявлено такі тенденції: молочні тваринники та інтенсивні виробники поросят, які володіють невеликими угіддями і вже нині через дефіцит часу не можуть займатися обробітком землі, найкраще обходяться господарським договором. Разом із зниженням коштів та економією робочого часу вони можуть передавати також і вирішення питань менеджменту.

У великих виробників свиней усе ще залишається час на польові роботи. В цьому випадку машинне товариство — найкращий варіант. Той, хто не готовий поступитися та віддати уповноваження для прийняття рішень, залишає собі тільки одну можливість: віддавати окремі робочі процеси підрядному підприємству або машинному парку. Але в такому разі він не зможе скористатися загальним потенціалом зниження коштів.

Однак заснувати землеробське товариство (в зв'язку з іншою формою оподаткування) можуть тільки землеробські господарства. Де це можливо, відкривається максимальний потенціал зниження коштів.

Передумовою для кожного кроку в напрямі кооперації є розуміння того, що оцінка господарства не визначається потужністю тягача. Емоціональне мислення мусить поступитися раціональному діянню. Ціни на зернові, що становлять менше 20 марок за так званий подвійний центнер, та високе робоче навантаження в тваринництві мусять спонукати до переосмислення ситуації. Інакше виникає небезпека того, що фермерів очікує така сама доля, що й американських ковбоїв.


 
 

Цікаве

Загрузка...