WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Сільськогосподарська техніка на виставці Агро 2004 - Реферат

Сільськогосподарська техніка на виставці Агро 2004 - Реферат

Установки для виробництва соєвого молока. Для виробництва соєвого молока технологічне обладнання експонувало кілька фірм, з яких насамперед заслуговує на увагу типорозмірний ряд таких установок ТЕК-СМ, який експонувало на "Агро'2004" ТОВ "Інженерно-технологічний центр "Текмаш" (Київ). Останній виробляє чотири таких установки продуктивністю 210, 300, 450 і 960 кг/год із потужністю приводного двигуна, відповідно, 11, 15, 22 і 45 кВт. Технологічний процес здійснюється без доступу кисню в спеціально спрофільованих насадках завдяки гідродинамічним явищам. Принцип роботи установки полягає в прямому перетворенні енергії з ККД не нижче 90%.Основними вузлами установки є бункер для завантаження, електро- або дизельний привод та спеціальні насадки, де здійснюється розмелення і підігрівання суміші. Тривалість циклу переробки — 60 хв, температура — 105...150°С. За даними фірми "Текмаш", вартість соєвого молока, отриманого за технологією "Текмаш", становить 80 грн/т, порівняно з 140–200 грн/т молока, виробленого установкою типу "Соєва корова".

Техніка для тваринництва

Доїльні установки і танки-охолоджувачі молока. Доїльне обладнання представляли на виставці ВАТ "Брацлав", фірма "Вестфалія Сьордж" (Німеччина), ТОВ "Агросистема", МП "Резон" тощо. Традиційно широко на виставці розгорнуло експозицію ВАТ "Брацлав", яке експонувло сучасні доїльні установки для молочних ферм різних розмірів: індивідуальні та стійлові доїльні установки, доїльні установки для доїльних залів. ТОВ "Агросистема" (Київ) експонувала основні вузли установок для доїння корів у стійлах у молокопровід і в доїльних залах фірми SAK (Данія). Найцікавішим елементом є маститоіндикатор, який, зі слів представника фірми, доволі точно визначає захворювання корів на мастити через електропровідність мо-лока. ПП "Ферммаш" (Харків) демонструвало гарячоцинковану секцію станків доїльної установки "Ялинка". Секція має окремі недоліки, але позитивним є те, що, крім ВАТ "Брацлав", в Україні з'явилося ще одне виробництво станків доїльної установки "Ялинка". Фірма "Артьєн" (Німеччина) демонструвала обладнання для корів: незамерзаючу групову автоматичну напувалку; системи "шторм" і світлові вентиляційні коньки для будівель, призначених для утримання ВРХ. Цікавим є те, що незамерзаючі напувалки працюють без використання електроенергії. Вода не замерзає завдяки спеціальному клапану, який забезпечує безперервний рух води в системі. "Агротехцентр" (Київ) демонстрував охолоджувачі молока закритого і відкритого типу польської фірми "WSKросно" з напівавтоматичними системами промивання і вузли доїльних апаратів фірми "Інтерпульс" (Італія). "Вестфалія Сьордж" демонструвала вузли високоавтоматизованого доїльного обладнання. Новинками є електронна система "Мегатрон ТМ" з АСУ ТП "Дайриплан". Система "Дайриплан" має значно більші можливості щодо збирання інформації та оперативного керування технологічними процесами на фермі.

Фермські комбайни. Фермські комбайни (кормоцехи на колесах) на виставці експонували фірми Seko (Італія) — через свого українського дистрибутора, "Запагромаш" (Білорусь) тощо. Особливістю конструкції зазначених фермських комбайнів є використання трапецієподібних бункерів з горизонтальними шнеками, наявність фрез для навантаження і подрібнення кормів, порівняно невелика висота машин, що дає змогу використовувати їх у вітчизняних корівниках з їхньою невеликою висотою.

Хатинки для технології холодного утримання тварин експонувало ТОВ "Лока" (м. Слав'янськ Донецької обл.). Вони виготовлені зі склопластику, зміцненого скловолокном. Конструкційною особливістю цих хатинок є закріплення огороджувальчих конструкцій шарнірно до корпусу хатинки, що дає змогу швидко підняти огорожу у верхнє положення і забезпечити доступ до хатинки й теляти.

Машини для свинарства. Вони представлені переважно зарубіжними фірмами — Schaumann (Німеччина), Schаer (Австрія), Aqriсo (Чехія) та ін. Серед експонатів — станки для утримання свиноматок (зазвичай з діагональним розташуванням огорожі для свиноматки), годівницями в комплекті з автонапувалками тощо. Із вітчизняних експонатів слід відзначити станок для утримання свиноматок ВАТ "Фрегат" і УкрЦВТ, використання якого створює комфортні умови для утримування свиноматки з поросятами завдяки використанню полімерних щілинних блоків, килимків з електропідігрівачем тощо.

Машини для птахівництва. Обладнання для птахівництва експонували фірми "Техна", ВАТ "Ніжинсільмаш" та інші.

Поряд із сучасними багатоярусними етажерковими батареями для утримування промислового стада курей-несучок були представлені кліткові батареї ТБ "Народна" фірми "Техна" для утримування курей-несучок у фермерських і приватних господарствах, кліткова батарея для вирощування ремонтного молодняку у фермерських і приватних господарствах. У батареї ТБ "Народна" утримується 168 (3 яруси) або 224 (4 яруси) курки-несучки, у батареї ТБНЦ — 264 (3 яруси) або 352 (4 яруси) голови молодняку птиці.

Дезінфекаційні установки. Для дезінфекції тваринницьких ферм можуть бути ефективно використані дезінфекційні установки УД-100, УД-100Е, УД-320, УД-320Е виробництва ВАТ "Львівагромашпроект" (Львів). Місткість бака в таких установках становить 100–120 або 320–400 л, подача насоса — 23 л/хв, довжина рукава брандспойта — до 50 м.

Обладнання для переробки гною. Інститут механізації тваринництва експонував фермерську біогазову установку типу ПБУ (бетонна). Вона призначена для прискореної переробки гною, органічних відходів індивідуальних фермерських господарств в екологічно чисті добрива й отримання біогазу. Тип — бетонна, без обігрівання. Об'єм реактора, м3 — 4; 8; 12. Питомий вихід біогазу, м3/добу — 92–93.

Виробництво біопрепаратів. Інженерно-технологічний інститут експонував технологічний модуль промислового розведення трихограми. До складу входять кондиціонер зерна, зернові стелажі, бокси ситотрожні, очищувач і калібратор яєць, стелажі з імаго та віварій. Продуктивність за цикл, млн.особин — 180–200.

Теплогенератор ЗАТ "Макарагротехнік". Дає можливість в автоматичному режимі з використанням дров, соломи та інших відходів підігрівати та подавати у тваринницькі та інші приміщення підігріте повітря.

Обладнання для санітарно-ветеринарного обслуговування тварин. З-поміж цього обладнання слід відзначити:

- систему діагностики маститу в корів у потоці молока під час доїння фірми SAC (Данія);

- новий засіб для профілактичної обробки дійок корів після доїння T-Нexx Jode;

- сканер 100 S для трансректальних досліджень сільськогосподарських тварин;

- систему ідентифікації і реєстрації ВРХ в Україні.

Обладнання для переробки сільгосппродукції. На виставці обладнання для переробки експонували ВАТ "Полтавамаш", АК "Донецький завод "Продмаш", ВАТ "Черкаський машинобудівний завод "Темп", ВАТ "Карлівський машинобудівний завод", ВАТ "Бриг", "ПромАгро" (Харків), тощо. Заслуговує на увагу обладнання для переробки м'яса, молока, зерна та інших сільгосппродуктів.

Тваринницькі приміщення. Фірма Arntjen (Німеччина) експонувала широкогабаритні високі легкозбірні приміщення, які виготовляються з легкозбірних конструкцій, основою яких є металевий каркас і теплоізолюючі панелі. Привабливою особливістю конструкцій є виготовлення даху приміщення таким, який забезпечує максимальне проникнення сонячного проміння в корівник. Це забезпечується використанням окремих світлопроникних коньків даху.


 
 

Цікаве

Загрузка...