WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Сільськогосподарська техніка на виставці Агро 2004 - Реферат

Сільськогосподарська техніка на виставці Агро 2004 - Реферат

Реферат на тему:

Сільськогосподарська техніка на виставці Агро2004

Міжнародна виставка "Агро'2004" була найбільшою виставкою сільгосптехніки з-поміж тих, що проходили останніми роками в Україні. У ній взяли участь понад 3000 фірм, 1000 з них — іноземні.

Трактори. На виставці широко експонувалися трактори. Серед них слід відзначити широкий типорозмірний ряд тракторів ВАТ ХТЗ; трактори МТЗ-80/82, зібрані на заводі "Ленінська кузня", типорозмірний ряд тракторів ПМЗ Південного машинобудівного заводу, трактор ТТЗ-60 ВАТ "Борекс", потужний колісний трактор фірми "Агро-Союз" тощо.

Найцікавішою новинкою серед тракторів був потужний колісний трактор Versatile, зібраний із канадських комплектуючих на заводі фірми "Агро-Союз" у Дніпропетровську. Потужність трактора становить від 290 до 425 к.с., він спирається на здвоєні колеса однакового діаметра, що забезпечує мінімальний тиск на грунт і максимальну тягову силу.

Велику зацікавленість відвідувачів виставки викликали трактори МТЗ, зібрані на заводі "Ленінська кузня". На заводі на сьогодні зібрано близько 3 тис. тракторів МТЗ-80/82. "Ленінська кузня" не лише здійснює збирання тракторів МТЗ-80/82, а й проводить їх дальше вдосконалення (встановлення пневмо- і додаткових сидінь, комплектація проставками для здвоювання коліс тощо).

Зернозбиральні комбайни. На виставці експонувалися зернозбиральні комбайни практично всіх комбайнобудівних фірм світу: "Джон Дір" та "Нью Холланд" (США); "Клаас" (Німеччина), "Ростсільмаш" (Росія); "Массей Фергюсон" (Бельгія), "Бізон" (Польща) тощо. Були представлені зернозбиральні комбайни "Єнісей" фірми "Агромаш-Холдинг", яка організувала складання комбайнів на механічному заводі в Лозовій.

Комбінований агрегат для обробітку грунту і сівби фірми "Агро-Союз". Складається з нового потужного колісного трактора, широкозахватного культиватора, пневматичної сівалки і машини для внесення добрив. Агрегат дає змогу за один прохід підготувати грунт до сівби і здійснити сівбу зернових, що забезпечує зменшення кількості проходів трактора по полю і зниження ущільнення грунту.

Машина для подрібнення рослинних решток і мульчування поверхневого шару грунту фірми "Kuhn" (Франція). Машина дає можливість подрібнити рослинні рештки в поверхневому шарі грунту (кущі, коріння кукурудзи, солома тощо) і підготувати грунт до сівби буряків, овочевих та інших культур.

Дискові борони. Цей тип обладнання був особливо широко представлений на виставці. Заслуговують на увагу широкозахватні борони заводу "Агромаш" (с. Красне Тиврівського р-ну Вінницької обл.; заводу "Галещинський машзавод" (смт Нова Галещина Полтавської обл.), ВАТ "Хмельниксільмаш" (м. Хмельник Хмельницької обл.) тощо.

Комбінований агрегат для догляду за пасовищами. Його експонували на виставці ВАТ "Хмельниксільмаш" та УкрЦВТ. Він складається з лункувача та апарату для підсівання трав. Під час роботи лункувач робить на пасовищі лунки, куди потрапляє насіння трав.

Машини для льонарства. Широкий набір машин для льонарства експонувало ВАТ "Ірпіньсільмаш".

Зрошувальні установки. Серед зрошувальних установок чи не вперше на виставці "Агро" експонувалася шлангова дощувальна установка фірми Bauer (Німеччина). Слід відзначити, що останнім часом такий тип установок набув поширення в Західній Європі й почав впроваджуватися в деяких господарствах України (наприклад, в агрофірмі "Шахтар", м. Слов'янськ Донецької обл.).

Бурякозбиральні комбайни. Здебільшого на "Агро'2004" експонувалися самохідні бурякозбиральні комбайни, у тому числі самохідний бурякозбиральний комбайн фірми Holmer (Німеччина), який останнім часом широко використовується в Україні.

Зерномет. Сьогодні у господарствах України відчувається гострий дефицит машин для навантаження і перевантаження зерна на токах великих аграрних господарств. З огляду на це заслуговує на увагу агрегат для навантаження і перевантаження зерна на токах аграрних господарств ЗМ-60А режимного підприємства м.Коростень (Коростенська виправна колонія №71). Його продуктивність становить 70 т/год, потужність приводного двигуна — 12 к.с.

Сховища для зерна. Для зберігання зерна на виставці широко експонувалися циліндричні металеві сховища зерна фірми КМЗ (Миколаїв), BIN (Польща) тощо. Зазвичай їх виробляють широкими типорозмірними рядами, збирають з профільованого металевого листа та обладнують системами вентиляції.

Машини для заготівлі кормів. Із них експонувалися косарки, граблі, прес-підбирачі, кормозбиральні комбайни тощо.

Косарки. На виставці цей тип машин був представлений здебільшого ротаційними косарками, хоча ВАТ "Сімферопольсільмаш" представив косарки з сегментним різальним апаратом. З ринку Європи практично зникли косарки із сегментним різальним апаратом, а на зміну їм прийшли ротаційні. Останні, порівняно із сегментними, надійніші в роботі, не потребують щозмінного загострення, не ламаються із потраплянням каменів і металу, ефективні на виляглих травостоях. Типовим представником таких косарок є косарка фірми SaMASZ (Польща).

Прес-підбирачі. Заслуговують на увагу прес-підбирачі з ланцюговим робочим органом ВАТ "Ірпіньмаш" та ВАТ "Трактородеталь" (Київ).

Обмотувальники рулонів поліетиленовою плівкою. Їх експонували кілька фірм, у тому числі Sipma (Польща), Clasik (Польща), Krone (Німеччина) та інші. На нинішньому етапі впровадження технології заготівлі пресованого сінажу або силажу в невеликих господарствах доцільно використовувати навісні або причіпні обмотувальники, яких найбільше виробляється в Європі. Вони привабливі за ціною і прості в обслуговуванні. Для машинно-технологічних станцій і великих агрофірм ефективнішими є комбіновані агрегати Вig Х фірми Krone (Німеччина), де на одній рамі змонтовано прес і обмотувальник рулонів поліетиленовою плівкою. Застосування Вig Х дає змогу позбутися технологічного розриву між пресуванням маси та обмотуванням (допускається не більше двох годин), рулона, що створює оптимальні умови для перебігу процесу консервування кормів.

Кормозбиральні комбайни. Їх експонували на виставці фірми Claas (Німеччина), "Адвіс" (Хмельницький), ВО "Гомсільмаш" (Білорусь) тощо. Самохідний кормозбиральний комбайн "Поділля Марал-125" зібраний з німецьких комплектуючих у ВАТ "Адвіс" і обладнується двигуном потужністю 125 к.с. Особливістю представленої на виставці моделі "Поділля Марал-125" є комплектація його барабанною жниваркою, яка є набагато ефективнішою порівняно з платформеною, бо зменшує втрати під час заготівлі на силос високостеблової кукурудзи.

Причіпний кормозбиральний комбайн КДП 3000 ВО "Гомсільмаш" має ширину захвата 3,6 м; потребує для приводу 120 к.с. і обладнується косаркою суцільного зрізування, підбирачем і жниваркою барабанного типу. Застосування комбайна КДП 3000 може розв'язати проблему завантаження трактора Т-150 за умови підвищення енергопропускної здатності ВВП трактора.

Екструдери. Вони експонувалися ВАТ "УкрНДІпластмаш", ПП "ВАКСАН", ЗАТ "Черкасиелеватормаш", ВАТ "Уманьферммаш" тощо. Насамперед заслуговує на увагу типорозмірний ряд екструдерів виробництва ВАТ "УкрНДІпластмаш" (ПЕК 125 х 6, ПЕК 125 х 8С, ПЕК 125 х 8Ж та ін.), що у 2002 році добре зарекомендували себе під час проведення приймальних випробувань в УкрЦВТ. Машини продуктивністю від 250 до 800 кг/год мають сучасний технічний рівень, універсальні (екструдують як звичайне фуражне зерно, так і зернобобових (соя). Екструдер ПЕК 125 8С, крім екструдату, виділяє також до 20 кг/год соєвої олії.

Малогабаритні комбікормові агрегати. Цей тип обладнання був широко представлений на виставці. Ці агрегати експонували ВАТ "Могилів-Подільський машинобудівний завод"; ВАТ "Охтирсільмаш", ВАТ "Новоград-Волинський машзавод", ТОВ "Княгиня АВІЛА" тощо. Вони придатні для використання у фермерських господарствах і забезпечують приготування високоякісних комбікормів.

Мобільні комбікормові агрегати. Уперше на виставці "Агро" експонувався мобільний комбікормовий агрегат. Традиційно на виставках "Агро" експонувалися різноманітні стаціонарні малогабаритні комбікормові агрегати. Мобільний комбікормовий агрегат TOURMIX 02 експонувала фірма SCHAUMANN (Німеччина) через свого чеського дилера. Агрегат змонтований на шасі великовантажного автомобіля "Мерседес", обладнаний автономним двигуном фірми і має потужність 312 к.с. Основними вузлами агрегату є молоткова та вальцьова дробарки, порційний змішувач і місткість для рідких добавок. Продуктивність агрегату становить 20 т/год. Агрегат обладнаний забірним пристроєм, який дає змогу забирати зернофураж із місткостей, розташованих за 40 м від агрегату. Агрегат почергово об'їжджає господарства з періодичністю до 14 днів і на місці із зернофуражу господаря і закуплених добавок готує комбікорм. Бункер-змішувач обладнаний тезосистемою. Відповідно до раціону вихідні компоненти (ячмінь, горох, кукурудза тощо) забираються заборним пристроєм і транспортуються до молоткової або вальцьової дробарок, подрібнюються і надходять до бункера-змішувача. Добавки, які не потребують подрібнення, завантажуються у приймальний бункер змішувача. Приготовлений комбікорм вивантажувальним шнеком транспортується у транспортні засоби або місткості для готового комбікорму. Мобільний комбікормовий агрегат TOURMIX 02 доцільно використовувати у складі машинно-технологічних станцій або потужних агрофірм типу "Шахтар" (м. Слов'янськ Донецької обл.)


 
 

Цікаве

Загрузка...