WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Сільськогосподарська техніка на Техагро 2006 - Реферат

Сільськогосподарська техніка на Техагро 2006 - Реферат

Універсальні екструдери трьох модифікацій експонувала і фірма Premetal MON (Чехія). Потужність їхнього приводу становить 30; 55 і 70 Вт, а продуктивність на екструдуванні сої, — відповідно, 200–300; 400–600 і 550–880 кг/год.

У конструкціях малогабаритних агрегатів, представлених на виставці, використовують вагове дозування й порційне змішування, що, порівняно з нашими комбікормовими агрегатами, які грунтуються на використанні застарілих технологічних принципів об'ємного дозування й змішування в потоці, дає змогу отримати якісніший комбікорм.

Машини для скотарства

На виставці вказаний тип обладнання експонували відомі в світі фірми De Laval (Швеція), Westfalia, Lely (Німеччина), Fullwood (Велика Британія), Agrostroj-Pelhrimov (Чехія), Brunthaller (Чехія) тощо.

Машини для приготування й роздавання кормів

Нині на фермах ВРХ нашої країни система приготування й роздавання кормів базується на використанні універсальних навантажувачів, стаціонарних кормоцехів і мобільних кормороздавачів. На виставці чимало західноєвропейських фірм, у тому числі Sеtko, Faresin, Marmix, Scariboldi (Італія), Lucas (Франція), Mauer (Німеччина), Tatoma (Іспанія) та інші, експонували широку гаму універсальних мобільних машин для навантаження, подрібнення, дозування, змішування, транспортування та роздавання кормів на фермах ВРХ (так звані фермські комбайни). Їх виробляють причіпними та самохідними, з горизонтальними і вертикальними шнеками, із закріпленими на них різальними елементами, із завантажувальними фрезами та грейферами або без них. Місткість бункерів таких машин — 3–40 м3. Порівняно з використовуваною на наших фермах технологією, застосування фермських комбайнів дає змогу в кілька разів зменшити витрати праці, в 1,8–2 рази зменшити енергоємність і металомісткість приготування й роздавання кормів на фермах ВРХ.

Із новинок слід відзначити доїльний робот Lely Аstronaut фірми Lely Industries N.V. (Голландія), — єдиний із обладнання для тваринництва, який відзначено гранд-призом "Техагро'2006".

Застосування доїльних роботів дає можливість підвищити на 25% ефективність використання потенційних можливостей корів у надоях. Фірма Lely виробляє одно-, дво-, три- і чотиримісні доїльні роботи, які, відповідно, можуть обслужити стада корів чисельністю 60–80; 120–160 і 240–320 голів.

Західні фірми велику увагу приділяють створенню комфортних умов для утримання корів у боксах. Для цього виробляють спеціальні покриття боксів для відпочинку корів. Фірми Arntjen і Agrotel (Німеччина) експонували для покриття підлоги боксів спеціальні водонепроникні мати, а фірма Mauer (Німеччина) — спеціальні чухалки для корів, які можна монтувати в боксових корівниках.

Для видалення гною експонували дельта-скреперні установки, серед яких треба виокремити і установки фірми Brunthaller (Чехія), бо саме вони унеможливлюють травмування ВРХ під час прибирання гною із корівників. Якщо навіть корова лягла в гноєвому проході, в разі наближення дельта-скрепера до корови він миттєво зупиняється, а потім виконує кілька зворотно-поступальних рухів і ніби підштовхує корову, змушуючи її піднятися із гноєвого проходу.

На виставці широко було представлено хатинки для "холодного" утримання телят. Їх виставляють на майданчиках біля ферми. У хатинки телята переводять в одноденному віці. Технології "холодного" утримання телят сприяють зменшенню вибраковування молодняку під час вирощування й поліпшенню його здоров'я.

Оригінальні напувалки для ВРХ за їх безприв'язного утримання експонувала фірма Рacek (Чехія), які не замерзають за температури до -20°С.

Заслуговує на увагу пасовищна автонапувалка Aquamat: її може включити корова, натиснувши носом на важіль, після чого вода надходить у чашу. Помпа забезпечує подавання води із семиметрової глибини та забезпечує напування 15 голів ВРХ.

Обладнання для свинарства

На виставці широко експонувалось обладнання для приготування й роздавання кормів, утримання й напування свиней.

Найбільш широко на виставці експонувалось обладнання для приготування й роздавання рідких кормів свиням. Його представляли фірми:

Weda, Schauer (Австрія), AGCO Funkil (Данія), Howema (Німеччина), Асеmo (Франція). Основними елементами системи є бункер-змішувач, завантажувальні шнеки, насос, електромагнітні вентилі та система трубопроводів і годівниць.

Заслуговують на увагу також автоматичні станції для згодовування комбікормів супоросним свиноматкам. При цьому свиноматок ідентифікують ошийними транспордерами або вживленими у вуха.

Заслуговують на увагу станки фірми Brunthaller (Чехія) для утримання свиноматок, де створено комфортні умови для утримання поросят і свиноматок.

Машини для птахівництва

Цей тип обладнання на виставці було представлено мало. Із експонованого слід відмітити сучасне птахівниче обладнання фірм Lubing, Big Dutchmann (Німеччина) та STS Hostivice, Kovobel (Чехія). Заслуговує на увагу новітня технологія утримання курей-несучок Natura фірми Big Dutchmann (Німеччина), яка інтегрує переваги підлогового та кліткового способів утримання курей-несучок: велику щільність утримання птахів на 1м2 площі пташника за кліткового утримання птахів і можливість переміщення курей-несучок по всій площі пташника за підлогової системи утримання, що наближає умови утримання курей-несучок до природних.

Заслуговує на увагу також конвеєрна система подавання яєць із пташника до центрального яйцескладу (фірма Lubing, Німеччина).

Біогазові установки

На виставці доволі широко було представлено біогазові установки. Із них заслуговують на увагу установки німецькі фірми Agrotel (Австрія), яка пропонує різноманітні конструкції газгольдерів для біогазу, які повністю виготовляють із поліестру і діють вони за принципом "надувної кулі".

Експонували й різноманітні конструкції мембранних газгольдерів, вбудованих у біореактори. Мембрани теж виготовлено з поліестру.

Чеська фірма Vitkovice розробила цілу низку установок (очисних споруд) для очищення різних видів побутових і промислових відходів, у тому числі й установку "ГІДРОБІТ БІОГАЗ", яка дає змогу генерувати електроенергію завдяки біогазу, отриманому під час очищення стоків. Метантенк вертикального типу виготовлено з металевих циліндричних конструкцій (верхня частина), покритих емаллю, змонтованих на залізобетонному, заглибленому в грунт фундаменті (нижня частина), що всередині має форму перевернутого зрізаного конуса.

Обладнання для виробництва компостів

Низка фірм, у тому числі фірма Seko (Італія) представила обладнання для виробництва органічних відходів і насамперед відходів лісосмуг (обрізаного гілля). Комплект обладнання включає подрібнювач органічних відходів, модель GC/Т ємкістю від 9 до 30 м3, потужністю приводу від 50 до 250 кВт і продуктивністю від 25 до 100 м3 відходів за годину та аератори буртів органічної сировини модель Pahter VTC 300 потужністю приводу 258 кВт і продуктивністю 1500–3000 м3/год органічних відходів і модель SCV-VD із потужністю приводу 62–129 кВт та продуктивністю 250–1200 м2/год органічних відходів.

Елементна база

Основним недоліком вітчизняної техніки є низька технічна надійність, що зумовлена передусім низькою якістю вітчизняної елементної бази. З огляду на це, на увагу заслуговує сучасна елементна база, яку широко експонували на виставці фірми-виробники.

На виставці було представлено також карданні вали, редуктори та елементи гідравлічних систем тракторів фірми Walterscheid (Німеччина). Випробування карданних передач цієї фірми, проведені в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, засвідчили їхню високу надійність у роботі.

Цікавими для машинобудівних заводів України, які виробляють тракторні причіпи і кормороздавачі, є осі та мости фірми A. D. R. Group (Італія). Випробування (в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого) великотоннажних причепів (вантажопідйомність — 18–20 т фірми ZDT — Чехія), для виготовлення яких використано осі фірми A. D. R. Group, свідчать про високу надійність названої елементної бази під час роботи. A. D. R. Group розвиває свої технології, щоб досягти радикального вдосконалення завдяки впровадженню повного спектру продукцій, яка б забезпечувала міцність і надійність сільгосптехніки навіть в екстремальних умовах. Тести на унікальній для Європи прокатній станції A. D. R. Group порівнюють найсуворіші умови роботи. Це дає компанії A. D. R. Group змогу запропонувати найякісніший продукт. На виставці експонували широкий асортимент робочих органів грунтообробної техніки, пружин, різальних елементів косарок і подрібнювачів кормозбиральних комбайнів, ланцюгових передач, пасів, гідропомп, гідроциліндрів, гідророзподілювачів та іншої елементної бази.

Приміщення для утримання тварин

Будівельні фірми Pacek (Чехія), Wolf (Австрія) та інші продемонстрували легкозбірні приміщення для утримання ВРХ. Заслуговують на увагу високі (висота в центрі — 8–10 м) легкозбірні широкогабаритні приміщення для утримання ВРХ фірми Pacek (Чехія). Їх виготовляють із металевого каркаса, поздовжніх дерев'яних брусів і профільованого асбоцементного лита. Особливістю конструкції даху таких приміщень є виконання частини даху з прозорих полімерів, що забезпечують проникнення сонячних променів усередину приміщення та оздоровлення повітря. По центру корівника розміщено кормовий стіл, по обидва боки якого у боксах утримують корів.

Поставка, монтаж і здача "під ключ" тваринницьких і птахівничих ферм

У плані відновлення тваринництва в Україні заслуговує на увагу досвід чеських фірм Bauer Agro-milk, Brunthaller щодо поставки та здачі "під ключ" легкозбірних тваринницьких приміщень з наборами технологічного обладнання для утримання свиней, корів і птиці. Такий варіант дає змогу впродовж трьох місяців зібрати й здати "під ключ" тваринницьке приміщення з набором технологічного обладнання. Такі проекти, наприклад, успішно реалізує в Росії і Білорусі фірма Bauer Agro-milk.


 
 

Цікаве

Загрузка...