WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Сільськогосподарська техніка на Техагро 2006 - Реферат

Сільськогосподарська техніка на Техагро 2006 - Реферат

Реферат на тему:

Сільськогосподарська техніка на Техагро2006

Найкращі зразки сільськогосподарської техніки були представлені на виставці "Техагро" у чеському місті Брно. Знайомтесь з якістю - вона того варта, а ми варті її.

Вісім кращих зразків машин та обладнання на виставці відзначено гранд-призами, в тому числі: пристрій для планування внесення добрив фірми Aqrofert Holding a.s. (Чехія); зернозбиральний комбайн Lexion 600 фірми Claas (Німеччина); гусеничний трактор CHALLENGER МТ 845 В із автоматичною системою управління AUTOGUIDE фірми AGCO LIMITED BANNER LINE (Велика Британія); причіпний обприскувач HARDI New COMMANDER фірми HARDI INTERNATIONAL (Данія); трактор FENDT 936 VARIO фірми AGCO GmbH (Німеччина); трактор John Deere 8530 фірми JOHN DEERE (США); комплектну систему для оптимізації і контролю процесу аеробного зброджування COMPONENT фірми COMPOST SYSTEMS TRADE GmbH (Австрія); доїльний робот Lely Astronaut фірми LELY INDUSTRIES N.V. (Нідерланди).

Грандпризами на виставці "Сільва Реджина" відзначено систему для розрахунку об'єму і сортиментного складу стоячих дерев і на виставці "Aнімал Ветекс" — біологічний консервант BONSILAGE FORTE фірми Lactosan Starterkulturen Ges. m.b.H (Австрія).

Трактори та універсальні енергетичні засоби

На виставці у Брно конструкції сучасних тракторів, які містять типорозмірні ряди потужністю від 70 до 500 к.с., продемонстрували всі провідні виробники даної галузі, включаючи фірми JOHN DEERE, CASE IH, NEW HOLLAND, FENDT, MASSEY FERGUSON, DEUTZ-FAHR та інші. Трактори названих фірм-виробників водночас із високим технічним рівнем, естетичним сприйняттям і надійністю характеризуються широким впровадженням електронних систем для контролю основних параметрів, таких як регулювання подачі палива, ефективне використання потужності, керування трансмісією і гідросистемою, а також інформування оператора.

З огляду на перехід на нові нормативи викиду в атмосферу шкідливих газів "Євро 2" спостерігається ускладнення дизельних двигунів. Так, для задоволення цих нормативів двигуни обладнують чотириклапанними газорозподільними механізмами з єдиною магістраллю впорскування високого тиску й електронно керованими форсунками.

Із проекспонованих на виставці тракторів заслуговують на увагу гусеничний трактор Сhallenger МТ 845 В, обладнаний автоматичною системою управління Autoguide, трактори Fendt 936 VARIO і John Deere 8530.

Розкидачі мінеральних добрив

Різні фірми пропонували широку гаму розкидачів мінеральних добрив. Серед них слід відзначити начіпні RMI-070 (місткість — 800 кг) і причіпні RMI-071 (місткість — 1800 кг), розкидачі мінеральних добрив фірми ZDT (Чехія), які добре зарекомендували себе в Україні й вирізняються високою якістю виконання технологічного процесу та найприйнятнішою ціною. Ці розкидачі агрегатуються з тракторами типу МТЗ і ПМЗ.

Розкидачі твердих органічних добрив. Їх експонували фірми Agrostroj-Pelhrimov i ZDT (Чехія), Fliegl (Німеччина) та інші. Особливістю останніх моделей розкидачів органічних добрив є обладнання їх розкидаючими роторами з вертикальною віссю обертання з розміщеними в нижній частині роторів відцентровими дисками. Такі розкидачі розраховані на використання розсипчастих дрібнофракційних органічних добрив.

Агрегати для внесення рідких органічних добрив. Останнім часом під тиском "зелених", які борються із забрудненням навколишнього середовища, на зміну розкидачам рідких органічних добрив типу наших РЖТ, які забруднювали довкілля під час розбризкування рідких органічних добрив по полю й наповнювали неприємними запахами селища, прийшли агрегати, оснащені цистернами, аплікаторами та робочими органами, що забезпечують внесення рідких органічних добрив безпосередньо в грунт. Серед них слід відзначити агрегати фірми Fliegl (Німеччина) тощо.

Грунтообробна техніка

Аналіз грунтообробної техніки, яку експонували на виставці, свідчить, що нині такі прості знаряддя, як культиватори, борони, котки замінюються комбінованими, що дає змогу зберегти грунт і знизити витрати на виробництво сільгосппродукції.

Із грунтообробної техніки живий інтерес відвідувачів виставки з України викликали універсальні грунтообробні агрегати фірми Farmet і багатокорпусні оборотні плуги фірми Sukov (Чехія). Якість виготовлення грунтообробної техніки фірм Farmet і Sukov — на рівні кращих європейських зразків, а ціна значно нижча.

Фірма Sukov виробляє плуги двох типів: KWN 2–5 типу "Квернеланд" і LMK 2–5 типу "Лемкен". Серійно плуги виробляють від 2 до 5-ти корпусів, масою від 603 до 1096 кг; ширина захвату корпусу — від 30 до 47 см; з відстанню між корпусами від 850 до 1000 мм.

Cлід зазначити, що раніше фірма Sukov виробляла тільки 3–5-корпусні оборотні плуги, а на виставці у Брно вона експонувала вже 6–8-корпусні.

Техніка для сівби

На виставці фірми Farmet (Чехія), Lemken (Німеччина), Kongskilde (Данія) та інші широко експонували нові посівні агрегати для зернових культур, які, зазвичай, скомбіновані з грунтообробними знаряддями та пристроями для внесення стартових доз твердих або рідких добрив. У таких комбінованих машинах теж помітна тенденція до підвищення ширини захвату та робочої швидкості. Особливу увагу приділяють вдосконаленню нових зернових сівалок, що поліпшує рівномірність розподілу насіння за площею живлення та забезпечує рівномірне загортання на задану глибину. Підвішування сошників деяких сівалок здійснюється паралелограмними механізмами подібно до бурякових або кукурудзяних сівалок точного висіву. Розроблено конструкції сошників для підвищення рівномірності розподілу насіння та контролю кількості внесеного насіння за допомогою зернових лічильників.

Обприскувачі

На виставці були представлені відомі в світі виробники цієї техніки — фірми HARDI, RAU, DAMMANN. Типорозмірні ряди у цих фірм надзвичайно широкі й містять начіпні, причіпні та самохідні машини. В списку лідерів слід вирізнити фірму Hardi (Данія).

Серед обприскувачів тільки причіпний обприскувач Hardi New Commander було відзначено гранд-призом "Техагро'2006", що свідчить про високий технічний рівень виробів цієї фірми.

Машини для заготівлі кормів

Цей тип машин на виставці доволі широко представили фірми Krone, Claas, Niemeyer, Vikon (Німеччина), Agrostroj-Pelhrimov (Чехія), Pottinger (Австрія), John Deere, New Holland (США), Ferabolli, Luclar (Італія).

Експонувався широкий спектр ротаційних косарок і граблів, прес-підбирачів, візків-підбирачів-подрібнювачів, кормозбиральних комбайнів, агрегатів для обмотування рулонів сінажу поліетиленовою плівкою, агрегатів для пакування зелених кормів у довгі поліетиленові рукави. На увагу виробників сільгосппродукції нашої країни заслуговують обмотувальники рулонів поліетиленовою плівкою та агрегати для пакування подрібнених зелених кормів і кукурудзи, які унеможливлюють втрати під час зберігання та дають змогу одержувати корм нової якості.

Зернозбиральні комбайни

На виставці сучасні зернозбиральні комбайни експонували фірми Claas (Німеччина), MF (Бельгія), John Deere (США), Sampo (Фінляндія), "Гомсільмаш" (Білорусь). Вказані фірми випускають типорозмірний ряд комбайнів потужністю двигуна від 180 до 500 к. с. У комбайнів середнього класу — до 220 к. с. — зазвичай класична схема обмолоту, що містить бильний барабан, соломотряс і повітрянорешітчасте очищення. Такі комбайни мають модель з додатковим ротаційним соломосепаратором, а також розпушувачами соломи та соломотрясом, що дає змогу поліпшити роботу машини в складних умовах збирання.

Для підвищення продуктивності комбайнерам створено комфортні умови: комбайни обладнано системами інформування про втрати зерна, про технологічні й кінематичні параметри основних робочих органів; автоматичним регулюванням обертів молотильного барабана (або ротора) і підбарабання залежно від умов збирання, а також різними системами, що запобігають пошкодженню робочих органів у разі потрапляння каменів або інших сторонніх предметів.

У надпотужних комбайнах (350–500 к. с.) застосовують роторну схему обмолоту. За день вони здатні намолочувати від 300 до 500 т зерна.

Для зниження пікових навантажень, забезпечення надійності приводів нового покоління комбайнів фірми Claas вводяться спеціальні фрикційні муфти з гідравлічним приводом. Для миттєвої зупинки жатки в разі потрапляння сторонніх предметів у конструкцію механізму вмикання введено дискові гальма.

Комбайни обладнано інформаційними системами, що забезпечують ведення точного землеробства. Одержана з їх допомогою інформація дає можливість скласти карту врожайності на полях, де збирають урожай, і прийняти відповідні агротехнологічні рішення для забезпечення підвищення врожайності, збереження родючості грунтів.

Кращим зернозбиральним комбайном "Техагро'2006" визнано зернозбиральний комбайн Lexion 600 фірми Claas (Німеччина), — єдиний із експонованих на виставці зернозбиральних комбайнів, який відзначено грандпризом.

Машини для збирання цукрових буряків

На виставці фірми Holmer, Grimme (Німеччина), Kverneland (Hoрвегія) експонували 6-рядні самохідні комбайни бункерного типу. У конструкції цих машин застосовано грунтоощадні рушії завдяки запровадженню широкопрофільних шин, спарених мостів тощо. Розроблено конструкції 8–12-рядних бункерних комбайнів. Підвищення ефективності цих машин і зменшення навантаження на оператора досягається також завдяки застосуванню електроніки та телеапаратури для візуального контролю за технологічним процесом.

Фірма Kverneland експонувала комбайн із шарнірно з'єднаною рамою, що дає можливість комбайну рухатися так, щоб кожна пара коліс котилася своєю колією, зменшуючи тим самим ущільнення грунту.

Машини для приготування кормів

Цей тип машин було представлено на виставці екструдерами та малогабаритними комбікормовими агрегатами.

Для екструдування сої може бути використаний екструдер Farmet E 500 фірми Farmet (Чехія). Потужність приводу — 55 кВт; продуктивність на сої — 500–750 кг/год. Після обладнання екструдера додатковими пристосуваннями його можна використовувати для екструзії зернофуражних, кукурудзи, кормових сумішей.


 
 

Цікаве

Загрузка...