WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Сільськогосподарська авіація України - Реферат

Сільськогосподарська авіація України - Реферат

Використання літаків АН-2 на сільгоспроботах із нормами витрати речовин, які вносять від 50 до 200 кг(л)/га, буде економічно ефективним у разі можливості отримання додаткового врожаю завдяки агрозаходу, який буде здійснено авіаційним способом обробки (немає ущільнення, механічних ушкоджень рослин тощо), коли умовно можливо отримати мінімум додаткового врожаю 0,6 ц/га. Авіаційне обприскування на захисті рослин з нормою витрати робочої рідини 150 і 200 л/га, порівняно з обприскувачем ОП-2000-2, дає економічний ефект. Внесення міндобрив літаком АН-2 за цих умов із нормою витрати 150 і 200 кг/га, порівняно з МВУ-8, теж дає можливість одержати економічний ефект.

На витрати під час авіаційних обробок літаком АН-2 відчутно впливають довжина поля, яке обробляють, і його відстань від аеродрому (злітно-посадкового майданчика).

Для авіаційних обробок літаком АН-2 варто виділяти поля завдовжки не менше 700 м і відстанню підльоту від аеродрому не більше 7 км. Оптимальними для авіаобробок є поля завдовжки 1600–2200 м і відстанню підльоту від аеродрому 4 км, що може бути досягнуто поєднанням полів під час обробок і підбором додаткових тимчасових аеродромів (злітно-посадкових майданчиків).

Яким арсеналом послуг володіє сучасна сільгоспавіація України і що вона може запропонувати сільгоспвиробнику в разі застосування інтенсивної технології вирощування тієї чи іншої сільгоспкультури?

Способи виконання та основні види авіаційних робіт, авіаційні технології у сільському господарстві України.

Способи виконання авіаційних робіт у сільському господарстві поділяють на: розсівання сипких мінеральних добрив; обприскування; обпилювання; розсівання принад; розселення біоматеріалів (трихограми).

Авіаційні технології застосування пестицидів та агрохімікатів поділяють на такі.

Внесення агрохімікатів: внесення мінеральних добрив під посіви сільгоспкультур, на сінокоси та пасовиська тощо; підживлення озимих культур: ранньовесняне авіаційне підживлення; запізніле азотне підживлення озимих посівів; підживлення ярих культур; підживлення багаторічних трав; позакореневе підживлення зернових та інших сільгоспкультур.

Боротьба з бур'янами та небажаною деревинно-кущовою рослинністю: боротьба з бур'янами на посівах зернових колосових культур і на парах; знищення бур'янів на посівах рису; боротьба з бур'янами на посівах технічних культур і сої; знищення бур'янів на сінокосах і пасовиськах; знищення деревинно-кущової рослинності; боротьба з кущами на трасах ЛЕП і водних каналів.

Боротьба зі шкідниками та хворобами: зернових і зернобобових культур; багаторічних трав; технічних культур і картоплі; садів і виноградників, боротьба із сарановими.

Застосування дефоліантів, десикантів і регуляторів росту: дефоліація і десикація сільгоспкультур (соняшнику, ярої пшениці, рису, сої, гороху, насінників цукрових буряків тощо); сеникація ярої пшениці; сеникація рису; запобігання виляганню озимої пшениці; обприскування посівів ріпаку проти передчасного відкриття бобів.

Біологічний захист рослин від шкідників (розселення трихограми) посівів: цукрових буряків; кукурудзи; багаторічних трав; соняшнику; зернових культур.

Аеросівба сільгоспкультур: аеросівба зернових культур (пшениця, рис, жито, овес, ячмінь); аеросівба насіння трав; відчутне поліпшення малопродуктивних гірських і передгірських луків; авіаційне підсівання бобових трав на заливних луках; авіаційне підсівання медоносних сільгоспкультур (ріпак тощо) на багаторічні трави.

Інші види авіаційних робіт: вапнування кислих грунтів; дезінфікація рибних водоймищ; дообпилення виноградників, посівів кукурудзи; закріплення пиляних поверхонь гідровідвалів відходів промислових підприємств.

Як бачимо, спектр авіаційних технологій чималий і різноманітний.

Проте динаміка обсягів авіаційних сільгоспробіт останнього десятиліття свідчить, що потенціал можливостей, яким володіє сільгоспавіація України, використовується не в повному обсязі. Так, у 2007 році авіаційні сільгоспроботи виконано на площі понад 1 млн га, здебільшого під час боротьби з бур'янами, хворобами та шкідниками, що дорівнює загальному обсягу робіт,виконаних сільгоспавіацією України в 1937 році.

Цей результат закономірний і є наслідком цілої низки причин.

Склалася парадоксальна ситуація. Між замовником і виконавцем існує інформаційний вакуум. Замовник не має достовірної інформації про можливості застосування авіації в сільському господарстві, а виконавець не може її надати, тому що не володіє сучасними авіаційними технологіями застосування пестицидів і агрохімікатів у разі вирощування сільгоспкультур за інтенсивними технологіями.

Нормативно-правова база щодо застосування сільськогосподарської авіації застаріла й потребує оновлення. Авіаційні підприємства, що здійснюють сільгоспроботи, ще й досі використовують "Указания по технологиям авиационно-химических работ в сельском и лесном хозяйстве СССР", видані 1982 року.

Законодавство про пестициди та агрохімікати не передбачає права, обов'язки, відповідальність та контроль за застосуванням авіаційного способу внесення пестицидів і агрохімікатів і потребує доповнення розділів: IV — реалізація державної політики, здійснення державного нагляду і державного контролю за додержанням законодавства про пестициди й агрохімікати; VI — відповідальність за порушення законодавства про пестициди й агрохімікати — Закону України "Про пестициди й агрохімікати".

Чинна процедура внесення нових пестицидів і агрохімікатів до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до застосування авіаційним методом, не створює сприятливих умов для подальшого розвитку застосування авіації у сільському господарстві. Так, із 587 препаратів, що внесені до Переліку, тільки 65 допущено до авіаційного застосування. З них — 20 препаратів для боротьби зі шкідниками сільгоспкультур (16 — на пшениці, 2 — на кукурудзі, 1 — на соняшнику, 1 — на цукрових буряках); 2 препарати для боротьби із хворобами сільгоспкультур (на озимій пшениці й цукрових буряках); 21 — препарат для боротьби з бур'янами сільгоспкультур (на рисі — 1, на парах та землях несільськогосподарського призначення — 2, на пшениці та ячмені ярому — 18); 22 — препарати для проведення десикації і дефоліації сільгоспкультур (на соняшнику — 17, у т. ч. 5 препаратів — на зернових, на зернових колосових — 2, сої — 2, ріпаку — 1) . Як бачимо, спектр застосування пестицидів авіаційним способом обмежений як за кількістю препаратів, так і за видами сільгоспкультур. Сьогодні не застосовують авіаційний спосіб унесення пестицидів на посівах таких основних сільгоспкультур: кукурудза (гербіциди, фунгіциди); цукрові буряки (інсектициди, фунгіциди, гербіциди); ріпак (фунгіциди, інсектициди, гербіциди), просо, гречка, (фунгіциди, інсектициди), рис (фунгіциди, інсектициди, гербіциди, десиканти), льон-довгунець (фунгіциди, інсектициди, гербіциди), соя (фунгіциди, інсектициди, гербіциди), а також на картоплі, овочах, винограді, в садах (фунгіциди, інсектициди). Стримуючий чинник — фірми, які подають заявку на реєстрацію препарату в Україні. Саме вони вказують у заявці, яким способом (наземним чи авіаційним) рекомендовано використовувати даний препарат. Отже, легалізація авіаційного способу застосування пестицидів і агрохімікатів у сільському господарстві України безпосередньо залежить від фірм-заявників. Наразі держава не має жодного впливу на цю ситуацію.

За останні три роки зроблено чимало для відродження сільськогосподарської авіації України.

З 2005 року при Національному авіаційному університеті розпочато підготовку фахівців за спеціальністю "Організація авіаційних робіт і послуг". Навчальна програма підготовки цих фахівців, водночас із авіаційними дисциплінами, передбачає вивчення низки сільськогосподарських дисциплін, зокрема: основ сільськогосподарської фітопатології, ентомології, рослинництва, захисту рослин тощо. По закінченні університету молоді фахівці стануть ланкою, що поєднає авіаційні підприємства з сільгоспвиробниками й науковими закладами, вони будуть рушійною силою в розробці та впровадженні нових авіаційних технологій і авіаційної техніки для авіаційних сільгоспробіт та науково-дослідницьких робіт із застосування авіації в галузях народного господарства.

Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 22.12.2006 №1179 затверджено "Правила організації та виконання авіаційних робіт у сільському та лісовому господарстві", що зареєстровані в Міністерстві юстиції України 28.03.2008 за № 286/13556. Ці Правила визначають порядок організації авіаційних робіт у сільському та лісовому господарстві; вибір і обладнання посадкових майданчиків; підготовку та допуск льотного й технічного складу до виконання авіаційних робіт; переліт до місця здійснення авіаційних робіт і підготовку до їхнього виконання; польоти на авіаційних роботах; особливості метеорологічного, медичного забезпечення польотів; організацію радіотелефонного зв'язку та обслуговування повітряного руху; порядок аварійно-рятувального забезпечення польотів та авіаційної безпеки; організацію та забезпечення польотів; керівництво роботою екіпажів повітряного судна; взаємодію екіпажу повітряного судна й сигнальників; облік і здачу виконаних робіт тощо.

На черзі — тісна співпраця авіаційних фахівців і науковців у розробці сучасних авіаційних технологій застосування пестицидів і агрохімікатів, біологічних матеріалів у сільському та лісовому господарстві, які стануть невід'ємною частиною системи інтегрованого захисту рослин в інтенсивних технологіях вирощування сільськогосподарських культур у біологічному та промисловому землеробстві.

Враховуючи світову тенденцію глобального потепління, збільшення населення й, відповідно, попиту на продукцію сільськогосподарського виробництва, можна спрогнозувати найближчим часом зростання обсягів застосування пестицидів і агрохімікатів авіаційним способом, що, своєю чергою, сприятиме становленню України як держави — європейської житниці.


 
 

Цікаве

Загрузка...