WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Проблема зберігання сільськогосподарської техніки - Реферат

Проблема зберігання сільськогосподарської техніки - Реферат

Із жодної оглянутої жатки не зняли ножів, не промили їх запобіжними мастилами (наприклад, НГ-204У, ЖКЕ, ПВК), не вклали в дерев'яні чохли й не поклали на зберігання на складі, як того потребує стандарт.

Ланцюги та шківи треба зняти, підготувати до зберігання й здати на склад. Замість цього нерідко паси навіть не послаблюють, а ланцюги залишають іржавіти під впливом атмосферного середовища.

Візок для транспортування жатки, згідно з правилами зберігання, потрібно розвантажити, пневматичні колеса пофарбувати. Проте він часто слугує підставкою для зберігання жатки.

Основні рекомендації щодо ефективного зберігання складових комбайна

Двигун і трансмісія

Паливні насоси та форсунки дозволяється зберігати на двигуні після попередньої їх консервації. Вузли двигуна ретельно очищають від пилу та бруду, із картерів насоса та регулятора зливають відпрацьовану оливу. Замість неї до потрібного рівня заливають промивальну рідину. Промивають картери, двічі-тричі вмикаючи стартер із перервами 10–15 с без подачі палива або прокручують пусковим двигуном протягом двох-трьох хвилин. Промивальну рідину зливають із картерів і заповнюють їх консерваційним мастилом (наприклад, НГ-203В), підігрітим до 60...80°С, або чистою дизельною оливою. Потім заповнюють мастилом паливний насос і підкачувальну помпу, викручують форсунки та вентиляційну пробку на головці паливного насоса. Повітря з паливного насоса видаляють з допомогою прокручування кулачкового вала до моменту витікання мастильного матеріалу з вентиляційного отвору, зачиняють вентиляційний отвір і подають мастило доти, доки воно не з'явиться з розпилювачів форсунок. Через отвори форсунок заливають у циліндри по 50–100 г консерваційного мастила, встановлюють форсунки та паливопроводи й прокручують колінчастий вал двигуна на 1,5–2 оберти.

За наявності захисних присадок-інгібіторів корозії (наприклад, АКОР-1, АКОР-2, КП) процес консервації внутрішніх порожнин значно спрощується, скорочується трудомісткість і відпадає потреба в розконсервовуванні. Під час консервації двигуна, коробки зміни передач, мостів у робочу оливу додають 3–5% присадки і залишають так працювати впродовж 5–10 хв. Під час консервації паливної апаратури в паливо додають 2,5–3% присадки.

Відкриті отвори двигунів і трансмісії закривають пластмасовими заглушками, якщо їх немає — металевими чи дерев'яними.

Гідравлічна система

За даними статистичних досліджень, ресурс гнучких трубопроводів найбільше залежить від умов їхнього зберігання. Так, за відкритого способу зберігання й неналежної підготовки термін служби гнучких трубопроводів скорочується до одного року.

Найперше, слід видалити пил і бруд, помити теплою водою масляні плями та висушити поверхню трубопроводу стисненим повітрям. На поверхню шлангів нанести два шари алюмінієвої фарби або обмотати їх парафінованим папером. Не допускається зберігання гнучких трубопроводів із малими радіусами перегинів.

Штоки гідроциліндрів мають бути втягнуті в циліндри, стрижні клапанів регулювання максимально втягнуті в корпуси. Оголені їхні частини мають бути покриті захисним мастилом (наприклад, ПВК).

Із гідросистеми зливають оливу, промивають і заповнюють дизельною оливою з додаванням присадки — інгібітора корозії. Горловину оливного бака, отвори сапуна, оливного щупа герметизують прокладками, пробками чи липкими стрічками.

Пневматичні шини

Для підготовки шин до тривалого зберігання потрібно:

- знизити тиск до 70–80% проти робочого;

- пофарбувати поверхні шин захисним покриттям (наприклад алюмінієвою фарбою АКС-4: суміш алюмінієвої пудри з розчинником у співвідношенні 1:4 або 1:5).

Пневматичні шини в більшості господарств у кращому разі покривають водним розчином крейди, тиск під час зберігання не контролюють.

Заборонено зберігати шини в одному приміщенні з гасом, бензином, кислотами, лугами, жирами, мінеральними маслами та іншими речовинами, що шкідливо впливають на гуму.

Привідні паси

У кінематичній схемі комбайна РСМ-10 використано 17 клинопасових передач, вартість яких — 2500–3000 грн. Щороку міняти їх на нові через неправильне зберігання — недоцільно.

Під впливом натягу та річного перепаду температур паси втрачають еластичність, пружність і набувають залишкового видовження, що спричиняє втрати 25–50% їхнього ресурсу. Перш як готувати привідні паси до зберігання, проводять дефектування. Працездатними є паси без механічних пошкоджень, розшарувань, відокремлених ниток, тріщин, впадин, випуклостей, а залишкове видовження не перевищує 4%.

Привідні паси для зберігання знімають із машини, крім тих, що потребують значних затрат часу на цю роботу. Останні, після очищення та сушіння безпосередньо на машині, протирають ганчіркою, змоченою в неетильованому бензині, та залишають на шківах у послабленому стані. Для захисту від негативного впливу сонячних променів їх покривають алюмінієвою фарбою чи іншим світлозахисним покриттям або обмотують вологонепроникним папером.

Демонтовані паси після просушування припудрюють тальком, розвішують у добре провітрюваних і захищених від сонця та вологи приміщеннях на спеціальних вішалках з округлою головкою без крутих перегинів. Пласкі привідні паси зберігають на стелажах закрученими в рулони.

Ланцюги

У середньому вартість ланцюга дорівнює вартості ведучої та веденої зірочок, взятих разом. Гранично спрацьований ланцюг додатково навантажує підшипникові вузли і спричиняє форсоване спрацювання зірочок. Тому перед підготовкою до зберігання ланцюги дефектують за видовженням десяти ланок під навантаженням 30–40 кг (табл. 3).

Працездатні ланцюги при цьому слід промити, а потім проварити в оливі 10–15 хв за температури 90...100°С та здати на зберігання на склад.

Пружини

Пружини натяжних пристроїв ланцюгових і клинопасових передач, запобіжних муфт, зрівноважувального механізму тощо, перш ніж передати на тривале зберігання, потрібно розвантажити та покрити захисним мастилом. На практиці, під час підготовки машини до зберігання, на пружини взагалі не зважають, от вони й зазнають залишкової деформації і стають непрацездатними.

Трудомісткість ТО пiд час пiдготовки комбайна до зберiгання на вiдкритих майданчиках i пiд нaвicoм у 1,28 раза бiльша за трудомісткість ТО пiд час пiдготовки до зберiгання в закритому примiщеннi. Проте, як свідчить практика, втрати через неякісне ТО під час підготовки техніки до зберігання для окремих складових комбайнів сягають 50% їхнього ресурсу.

Дотримання правил зберігання посприяє зменшенню відсотка несправних зернозбиральних комбайнів, а отже, й залученню їх до виробництва сільгосппродукції. Так, додатково можна зібрати 4 млн т урожаю завдяки скороченню термінів збирання, що дорівнює вартості 2500–3000 нових вітчизняних зернозбиральних комбайнів. Це дасть можливість підвищити рентабельність сільгоспвиробництва й зменшити кризу в АПК України.


 
 

Цікаве

Загрузка...