WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання - Реферат

Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання - Реферат

Реферат на тему:

Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання

Одна година простою зернозбирального комбайна в період жнив — 0,13% втрати врожаю через осипання. Крім цього, під час роботи комбайна є втрати зерна за жаткою (платформою-підбирачем), молотильним апаратом, які в сумі для спрацьованих на 95% комбайнів становлять до 24%, що не може не позначитися на рентабельності зернової галузі України.

Допустимий рівень втрат зерна за жаткою — 1,0%, за платформою-підбирачем — 0,5, молотильним апаратом — 1,5% є результатом можливостей, закладених під час проектування та виготовлення машини. На етапі використання рівень зазначених вище втрат можна досягти за умови дотримання правил технічного обслуговування, зберігання та виконання всіх технічних і технологічних регулювань комбайна. В іншому разі втрати будуть більші.

1. Платформа-підбирач

Неправильне зберігання спричиняє понад половину випадків відмов платформи-підбирача. Порушення правил зберігання найчастіше позначаються на неметалевих виробах: втрачається еластичність, руйнується полотно, розшаровуються та видовжуються паси, пошкоджується ущільнення тощо.

Готуючись до сезону збирання, звертають увагу на стан замка полотна — пошкодження й розшарування тут недопустимі. Натяг полотна має бути таким, щоб зазор між нижньою планкою тягового ланцюга й напрямним роликом становив 10–15 мм. Тріщини на кронштейнах опорних коліс недопустимі. Коли полотно підбирача знято, оглядають на наявність тріщин ведучий вал. Bapiaтop транспортера підбирача має плавно, без ривків, змінювати швидкість обертання. Пошкодження обойм i злам пальців недопустимі. Відстань між пальцями й днищем шнека має бути 12–20 мм, для проставки — 25–35 мм. Тиск опор коліс підбирача на грунт має становити 10010Н.

2. Запобіжні муфти

Здебільшого підготовка запобіжних муфт до роботи закінчується контролем їхньої наявності. При цьому пружини муфт, поставлені на зберігання без розвантаження, набувають залишкову деформацію та втрачають пружність. Корозія на дисках, підгоряння накладок, наявність тріщин, поламані пружини та притискні болти — недопустимі. У робочому стані пружини мають рівномірно контактувати з диском, зазор між витками стиснутих пружин має бути не менше 0,2 мм. Для регулювання моменту спрацювання муфти фіксують вал, на якому встановлюють муфту, прикладають зусилля й за допомогою динамометра визначають момент спрацювання.

Якщо бракує пристосувань, що дають змогу контролювати крутний момент спрацювання муфт у комбайні СК-5, можна зробити так: гайками притискних болтів стиснути пружини до торкання витків і потім відгвинтити гайки на один-два оберти у фрикційних і на шість обертів — у кулачкових муфт. У такому положенні треба нагвинтити контргайки.

3. Ланцюгові передачі

Проблема використання ланцюгових передач зернозбиральних комбайнів здебільшого полягає в тому, що не здійснюють вчасного діагностування, внаслідок чого ланцюги залишаються в роботі доти, доки не спрацюються. Відтак заміні підлягають уже й ведуча та ведена зірочки. Під час підготовки до збирання оцінюють стан ланцюгів, зірочок i натяжних пристроїв. Ланцюги, в яких є розриви або деформація пластин, руйнування роликів, підлягають заміні. Злом і викришування зубців зірочок недопустимі. Зірочки мають жорстко, без осьового або радіального переміщення, утримуватися на валах. Деформація й обривання зварного з'єднання кронштейнів натяжних пристроїв, а також зривання й пошкодження нарізі, що фіксує натяжну зірочку, недопустимі. Зірочка натяжного пристрою в зафіксованому стані має лежати в одній площині з контуром ланцюгової передачі. Відхилення від площинності допускається не більше 0,2 мм на кожні 100 мм міжцентрової відстані. На практиці співплощинність зірочок з контуром ланцюга залишається поза увагою, спричиняючи простої комбайна в разі спадання та руйнування ланцюга під час роботи.

Спрацювання ланцюга можна визначити за видовженням десяти ланок під навантаженням 300–400 Н (30–40 кг). Довжина десяти ланок ланцюга не має перевищувати зазначену.

Усі ланцюгові передачі мають бути натягнуті відповідно до вимог інструкції з експлуатації комбайна. Недостатній натяг спричиняє спадання із зірочок та підвищене коливання холостої ланки; надмірний — форсоване спрацювання. Контроль натягу ланцюгів здійснюється від навантаження 10–20 Н (1-2 кгс) посередині ведучої ланки ланцюга в перпендикулярному до неї напрямі. Періодичність проведення — через кожні 60 мотогодин роботи комбайна за нормами, наведеними в таблицях інструкції з експлуатації.

4. Пасові передачі

Замаслювання, розшаровування, пошкодження корда та втрата форми паса — недопустимі. Шківи мають бути без сколювання, тріщин і лежати в одній площині з контуром паса. Натяжні пристрої мають виконувати СВОЇ функції. Заклинювання осей обертання — недопустимі. Зазор між боковиною кронштейна механізму натягу привода молотильного апарата РСМ-10 і зовнішнім діаметром шківа двигуна має бути в межах 17–23 мм. У разі невідповідності зазор регулюють встановленням прокладок між опорним кронштейном механізму натягу та опорною поверхнею опори рами. За ввімкненого механізму зазор між верхнім кожухом i нижньою основою паса має становити 8–12 мм для комбайна "Дон-1500", а між нижнім кожухом i верхньою основою паса — 4–6 мм.

Перевіряється прогин посередині ведучої ланки, який має дорівнювати для комбайна "Дон-1500" 10–15 мм за зусилля 60 Н i для комбайна "Нива" — 30–35 мм за зусилля 40 Н.

Перевіряють відносне розміщення вузлів механізму ввімкнення та вимкнення привода похилої камери. За правильного регулювання у комбайна "Дон-1500" зазор між торцем пробки тяги натяжного ролика й контргайкою має бути не менше 10 мм. Зазор між кронштейном рами та важелем натяжного ролика (за ввімкненого привода) має бути 121 мм. Зазор між пасом i кожухом має становити 6–10 мм для комбайна "Дон-1500".

За правильного регулювання в комбайна "Нива" зазор між полозком, який закріплено на корпусі молотарки, i відносно натягнутою нижньою ланкою паса має дорівнювати 5 мм. Зазор між башмаком, який вмонтовано над верхньою ланкою паса у ведучого шківа, i пасом має бути 10 мм. Зазор між скобою, що закріплена на oci натяжного ролика й охоплює приводний пас із внутрішнього боку, i внутрішнім боком паса має становити 18 міліметрів.

Оглядають механізм увімкнення вивантажувального шнека у комбайна "Дон-1500". За ввімкненого привода відстань між витками пружини має бути 1,0–1,5 мм. У комбайна "Нива" за вимкненого положення рухомої кулачкової муфти зазор між кулачками має перебувати в межах 41 мм. У комбайна "Дон-1500" перевіряють натяг паса, за ввімкненого привода зазор між шківом i кожухом має становити 12–14 міліметрів.

У комбайна "Дон-1500" оглядають привод гідронасоса ходової частини. Для нормальної роботи привода треба, щоб прогин посередині ведучої ланки паса становив 10–15 мм за зусилля 60Н. Прогин ходового паса СК-5 від зусилля 40 Н, прикладеного всередині ланки, має бути 6–8 міліметрів.

Дієздатними є паси без механічних пошкоджень, розшарувань, відокремлених ниток, тріщин, впадин, опуклостей, а залишкове видовження яких не перевищує 4 відсотків.


 
 

Цікаве

Загрузка...