WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання - Реферат

Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання - Реферат

Перевіряють стан головки рухомого ножа, з'єднувальної ланки приводу ножа, механізму коливальної шайби комбайнів "Дон-1500". Наявність тріщин, зломів і викришувань не допускається. Пружина з'єднувальної ланки в стиснутому стані не повинна мати міжвиткового зазору. Під час роботи механізму коливальної шайби не має бути стороннього стуку й шуму.

У комбайнів СК-5 "Нива" перевіряють стан коромисла й кривошипа приводу. Коромисло встановлюють у пазах опорного кронштейна так, щоб за півоберту кривошипа під час pyху ножа з одного крайнього положення в інше головка ножа відтискалася почергово в переднє або заднє положення.Кривошип приводу встановлюють маточиною до упору у внутрішнє кільце лівого кулькопідшипника і надійно фіксують на валу стяжним болтом. Люфт кривошипа привода — не допустимий. Оглядають пальчиковий механізм шнека жниварки та бітера проставки. Пошкодження вічок і обойм, а також згини пальців — недопустимі. Пальчиковий механізм регулюють так, щоб між пальцями та днищем жниварки забезпечувався зазор (у комбайна "Дон-1500") 12–20 мм; при цьому зазор між витками шнека й днищем має бути однаковий і становити 10–15 мм. Пальчиковий механізм шнека комбайна СК-5 "Нива" встановлюють так, щоб у нижній зоні зазор між пальцями й днищем жатки був у межах 10–15 мм. Зазор між витками шнека і днищем жатки можна регулювати залежно від умов роботи в межах від 5 до 25 міліметрів.

Оглядають мотовило на надійність кріплення променів до дисків і граблин, перевіряють, чи немає "втомлюваних" тріщин, стан опорних підшипників центральної труби. Тріщини в дерев'яних планках, променях та підшипниках і перекіс променів — недопустимі. Оглядають механізм урівноваження жатки на наявність пошкодження нарізі та злому пружини. Правильно відрегульований механізм має забезпечувати зусилля тиску жниварки на грунт у межах 300–400 Н (30–40 кгс) для комбайна РСМ-10 і 250-300H (25–30 кгс) для комбайна СК-5.

Пошкодження обойм і вічок пальчикового механізму проставки комбайна РСМ-10, а також обривання пальців — недопустимі. Пальчиковий механізм регулюється так, щоб зазор між пальцями та днищем проставки становив 28–35 міліметрів.

3. Похила камера

Перевіряють стан транспортера похилої камери, нижнього й верхнього валів, реверса у комбайна "Дон-1500". Руйнування ланок ланцюга транспортера й послаблення заклепкових з'єднань гребінок транспортера — недопустимі.

Перевіряють шплінтування з'єднувальних ланок ланцюга транспортера. Транспортер не повинен чіплятися за боковини й днище камери. За правильного регулювання натягу транспортера зазор між гребінками й днищем має бути 5–10 міліметрів.

4. Очищення

Зовнішнім оглядом визначають наявність "втомлюваних" тріщин верхнього й нижнього кожухів, крильчатки, шківа вapiaтopa, шківа привода очищення, гуркоту нижнього й верхнього решіт.

Граничне переміщення вала вентилятора, відколювання й тріщини на дисках шківів варіатора і його контрпривода у комбайна РСМ-10 — недопустимі. Рухомий диск вapiaтopa має легко й вільно переміщуватися по маточині. Рукоятка стопоріння має надійно фіксувати положення рухомого диска контрпривода у комбайна РСМ-10.

Нарізна втулка механізму регулювання обертів вентилятора у комбайна СК-5 має надійно фіксуватися контргайкою. За ослабленого приводного пасу крильчатка вентилятора має вільно й легко обертатися від зусилля руки в опорних підшипниках. Оглядають шатуни й куліси приводу очищення, важелі підвісок решіт, звертають увагу на деталі й технічний стан сайленд-блоків і підшипникових вузлів. Перевірити справність механізму зміни зазору жалюзі можна обертанням маховичків у комбайна РСМ-10 або повертанням важелів у комбайна СК-5 механізмів регулювання відкриття жалюзі верхнього й нижнього решіт. За повністю закритих жалюзі зазор між ними й решітками має бути не більше 2 мм. Відхилення від площинності гребінок понад 3 мм — недопустимі.

5. Соломотряс

Визначають технічний стан клавіш соломотряса, підшипників, ведучого й веденого валів. Пакет клавіш має розміщуватися рівномірно всією шириною молотарки. Деформація, затирання клавіш одна за іншу та за бічними каркаса — недопустимі. Підшипникові вузли мають бути законусовані й застопорені; зміщення клавішей на валу — недопустиме. Перевіряється цілісність проводки п'єзодатчиків втрат зерна і наявність люків на торцях клавішей.

За ослабленого приводного паса клавіші й вали соломотряса мають вільно (від зусилля руки) обертатися в підшипникових вузлах.

6. Копнувач

Визначають технічний стан дерев'яних підшипників колінчастих валів соломо- та половонабивачів. Перевіряють загвинчування болтів кріплення підшипникових вузлів і наявність мастила. Радіальний зазор у підшипниках має бути не більше 1 мм. За ослаблених приводних ременів вали мають вільно обертатися в підшипниках. Оглядають граблини й відсікачі соломонабивача, гребінки половонабивача; деформації й тріщини зварних з'єднань — недопустимі. Перевіряють стан капронових втулок, куліс і підвісок.

Послаблення й затирання тяги механізму складання копиці за боковини не допускається. Механізм скидання має забезпечити рівномірне й повне відкривання заскочок. Дно і лоток половонабивача мають бути паралельними; у разі відхилення від паралельності проводять регулювання довжини тяг. Визначають технічний стан пружин дна, клапан копнувача має закриватися плавно, без ривків і ударів.

Оглядають пальці дна, планки клапана, сигналізатор заповнення копнувача. Пальці мають лежати в одній площині; злом планок і сигналізатора — недопустимі.

7. Транспортувальні органи

Зовнішнім оглядом визначать, чи немає вм'ятин на поверхнях кожухів елеваторів і шнеків. Відкривають оглядові люки, прокручуючи елеватор, перевіряють технічний стан скребків і ланцюгів транспортерів зернового й колосового елеваторів. У правильно натягнутого ланцюга елеватора скребок має легко відхилятися зусиллям руки вздовж осі елеватора приблизно на 30° (натяг ланцюгів елеваторів перевіряти за послабленого приводу). Скребки не повинні чіплятися за кожух.

За величиною виступу гумової частини скребків визначають спрацювання скребків. Гумова частина скребка має виступати над металевою не менше ніж на 2 мм. Відкривають обичайку з підбарабанням домолочувального пристрою та перевіряють технічний стан ротора і підбарабання. Ослаблення кріплення й наявність "втомлювальних" тріщин — недопустимі. Оглядають хрестовини карданного вала приводу вивантажувального шнека й конічного редуктора похилого шнека бункера. Наявність "втомлюваних" тріщин і вигинання цапф шнеків — недопустимі. Відкривають щиток вала вивантажувального шнека, оглядають дерев'яну опору та кріплення. Тріщини та заїдання в підшипниках — недопустимі. За переведення вивантажувального шнека із транспортного в робоче положення рухома частина шнека не повинна зачіпати болти кріплення поворотної плити. Зазор між рухомою частиною поворотної плити й горловиною бункера не має перевищувати 1 мм. "Втомлювані" тріщини й послаблення кріплення в зоні кронштейна верхньої опори похилого шнека бункера — недопустимі.

Відомо, що за період робочого циклу сільгоспмашини на підтримання її у дієздатному стані витрачають кошти, еквівалентні двом-трьом новим одиницям. В умовах, які склалися в зерновій галузі України, парк комбайнів вчасно не оновлюють, а, замість цього, дотують виробництво дорогих та ще й неякісних запасних частин. До того ж, неякісна підготовка техніки до збирального сезону ще більше сприяє "успішному" перебігу цього негативного процесу.


 
 

Цікаве

Загрузка...