WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання - Реферат

Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання - Реферат

Реферат на тему:

Підготовка зернозбиральних комбайнів до сезону збирання

За даними Державного комітету статистики України, станом на 1.01.2006 р. в Україні налічувалося 63193 зернозбиральних комбайни всіх марок, з них 73,52% були справні, що в 2,3 раза менше за технологічну потребу. Навантаження на комбайн в Україні становить 220 га. Подекуди в південних районах Степу воно сягає і 389 га за нормативів 100–115 га.

У Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській і Херсонській областях на 1000 га зернових посівів припадає 2,3–2,9 зернозбиральних комбайнів. Навантаження на один комбайн тут становить понад 400 га. Це, своєю чергою, подовжує термін збирання врожаю і, як наслідок, спричинює значні втрати зерна.

За даними Інституту аграрної економіки, через затримки зі збиранням урожаю ранніх зернових культур до 30 днів втрати зерна за 2001 і 2002 роки сягнули 4 млн т, що дорівнює вартості, еквівалентній 2500–3000 нових вітчизняних зернозбиральних комбайнів. Якщо ж до цих 4 млн т додати ще й втрати під час обмолоту (8–25% за допустимого їхнього рівня 1,5%), які спричинені переважно надмірною спрацьованістю комбайнів і неякісним технічним та технологічним регулюванням, то отримаємо кругленьку суму (а її можна було б використати на оновлення парку комбайнів). Проте останнім часом коло проблем у зерновій галузі залишається замкненим: парк зернозбиральних комбайнів спрацьований — виробники зерна втрачають значну частку прибутку — відновлення парку комбайнів гальмується! До цього переліку "підводних каменів" зернової галузі можна додати диспаритет цін на промислову та сільгосппродукцію, нестабільну економічну ситуацію в Україні і наявність великої кількості посередників на ринку запчастин, зерна та нафтопродуктів.

Безвідмовна робота сільськогосподарської техніки є результатом дій під час її проектування, виготовлення та використання. Останній етап життєвого циклу (використання) повністю довірено виробникові сільгосппродукції і, за даними досліджень, саме на цьому етапі відбувається найбільше дій, які призводять до зменшення показників надійності. Тобто близько 72% відмов трапляється через порушення правил використання, що спричинює перевитрати коштів і робочого часу, втрати врожаю, зниження якості робіт тощо.

Будь-який технічний виріб перед використанням потребує догляду, без якого всі старання з підвищення надійності на етапі проектування та виготовлення зводяться нанівець. На практиці ж процес підготовки техніки до робочого сезону обмежується загальною проблемою: "Де взяти гроші?". Не секрет, що напрацювання на відмову зарубіжного та вітчизняного зернозбиральних комбайнів різняться разів у вісім-десять не на користь останнього. В поєднанні з низькою якістю технічного обслуговування під час використання та зберігання підготовка до збирального сезону створює неабияке фінансове навантаження на без того небагаті сільгосппідприємства. Якщо ж, готуючи техніку до збирального сезону, вдається обмежитися мінімальними витратами або зовсім їх уникнути, то під час жнив втрачається значна частина прибутку, здебільшого у вигляді недоотриманого зерна. Менталітет українського господаря в умовах диспаритету цін на промислову та сільгосппродукцію, а також економічна нестабільність у державі та всьому світі спонукають товаровиробника економити на всьому, що й обертається потім проти нього.

Технічне обслуговування зернозбирального комбайна на час зняття його зі зберігання передбачає такі пункти: 1) довести тиск у шинах до нормального; 2) зняти комбайн із підставок; 3) отримати зі складу та встановити на комбайн акумуляторні батареї; 4) видалити захисне мастило та пил, зняти пристосування герметизації (заглушки, кришки, поліетиленові плівки тощо); 5) перевірити наявність мастила в картерах і корпусах, у разі потреби долити його; 6) за потреби змастити підшипникові вузли та пари тертя; 7) перевірити і, якщо треба, долити гальмівну рідину в бачки; 8) заправити паливний бак і систему охолодження; 9) запустити двигун і транспортувати комбайн на пункт консервації своїм ходом; 10) замінити фільтрувальні елементи мастильного фільтра й фільтра очищення палива; 11) одержати зі складу та встановити зняті з комбайна вузли й деталі; 12) перевірити дієздатність систем і здійснити регулювання вузлів та механізмів комбайна відповідно до технічних вимог. Різальний апарат жниварок: а) з відсутнім пальцем; b) зі зруйнованим сегментом; с) зі спрацьованою притискною пластиною; d) з непрямолінійним пальцевим брусом; е) з сегментами, пошкодженими корозією; f) із фіксацією сегмента зварюванням

Наведений вище список є технічною потребою, проте стосується комбайнів, які готували та зберігали з дотриманням правил ГОСТ 7751–85. Якщо ці правила було проігноровано бодай трохи, то список автоматично розширюється, що, відповідно, збільшує витрати часу та коштів. Зокрема, це стосується "дбайливого" відкритого способу зберігання та без належної підготовки. Близько 29,1% усіх зібраних площ припадає на комбайни класу 9–11 кг/с. Високий відсоток спрацьованості комбайнів (близько 95%) зумовлює особливості їхньої підготовки до збирання, які полягають у такому:

- перед кожним сезоном збирання потрібно продіагностувати всі елементи, надійність яких найбільше впливає на дієздатність техніки;

- для забезпечення роботи комбайнів без простоїв слід обладнати пересувні ремонтні майстерні повним набором запасних частин.

Для забезпечення виконання поставлених завдань треба висвітлити особливості оцінки технічного стану та регулювання основних вузлів і агрегатів.

1. Молотильний барабан

За відокремленої похилої кaмери перевіряють кріплення бичів і механізм керування підбарабанням.

Важіль механізму має надійно фіксувати підбарабання в довільному положенні. Зазор між барабаном і підбарабанням на шкалі механізму керування має відповідати фактичному значенню. У верхньому положенні між підбарабанням і барабаном має

Приєднання приводу різального апарата комбайна: а) РСМ-10 без пружини (з використанням контргайки); b) РСМ-10 із зіпсованою пружиною; с) СК-5 із використанням болта надмірної довжини забезпечуватися мінімальний зазор на вході біля другої планки — 18 мм, на виході — 2 мм. Зазори перевіряють з обох боків підбарабання, вони мають бути рівними між собою.

Встановлюють підбарабання в нижнє положення та оглядають планки. Повздовжній вигин планок понад 4 мм, наявність тріщин на бичах, підбичниках та на корпусах барабана й підбарабання — неприпустимі.

Відстані між торцями барабана й боковинами секції молотильного апарата ліворуч і праворуч мають бути однаковими. Зовнішнім оглядом визначають загальний стан пальцевої решітки та відбивного щитка підбарабання. Оглядають привод барабана — ступінь затягування кріплення й технічний стан храпової муфти веденого шківа барабана комбайна РСМ-10.

2. Жниварка

За даними багаторічних досліджень, близько половини всіх відмов зернозбиральних комбайнів припадає на жниварку. Причина — "дбайливе" зберігання їх просто неба та без належної підготовки.

Вимірюванням і зовнішнім оглядом визначають технічний стан пальців (насамперед їхню наявність), протирізальних пластин і рухомого ножа. Послаблення болтових і заклепкових з'єднань — недопустиме.

Пальці різального апарата мають лежати в одній площині (відхилення від прямолінійності бруса різального апарата допускається не більше 5 мм для зернозбирального комбайна РСМ-10 і не більше 3 мм — для зернозбирального комбайна СК-5, забезпечуючи рівномірний зазор між рухомим ножем і притискачами не більше 0,5 мм. Викришування

Мотовила комбайнів РСМ-10 (a, b, c) та СК-5 (d, e, f): а) зі зруйнованими дерев'яними планками та без граблин; b) із зігнутою трубою граблини; с) без граблин; d) із спрацьованим кулькопідшипником; е) без підшипника труби граблини та зі спрацьованим кріпленням; f) зі зруйнованим дерев'яним підшипником і променями різальної кромки сегмента ножа завдовжки понад 5 мм — недопустиме.


 
 

Цікаве

Загрузка...