WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Обладнання для виробництва соєвого молока - Реферат

Обладнання для виробництва соєвого молока - Реферат

У 2005 році державні випробування витримали установки для виробництва соєвого молока УПСМ-1, УПСМ-2 і УПСМ-3 (ПП "Монтаж-сервіс", м. Жмеринка Вінницької обл.); далі — установка УПСМ), які призначено для переробки зерна сої на високопоживне соєве молоко в цехах харчової промисловості й кормовиробництва (табл. 2). В УПСМ -1 немає парогенератора — пар до пастеризатора надходить із зовнішнього джерела, крім того, вони різняться місткістю резервуара і встановленою потужністю електродвигунів і ТЕНів.

Установка УПСМ (рис. 3) складається з пристроїв для подрібнення й отримання соєвого молока.

Пристрій для подрібнення призначено для завантаження заздалегідь замоченого й промитого зерна сої, його подрібнення у водному середовищі та спрямування через нахилений вихідний патрубок у пристрій для одержання соєвого молока. Верхня частина пристрою подрібнення — це конусна робоча камера з посадочним місцем. Нижня частина — корпус, усередині якого на підшипниках розміщено вал, на верхній консольній частині якого вмонтовано ротор і подавальний шнек. Електродвигун пристрою подрібнення розміщено по вертикальній осі під верхньою кришкою пристрою для отримання соєвого молока. Поворотна основа дає змогу встановити пристрій подрібнення в потрібному положенні та зафіксувати його за допомогою упора. Всі деталі пристрою подрібнення, що контактують із вихідним продуктом і соєвим молоком, виготовлено з корозійностійкої сталі.

Пристрій для отримання соєвого молока складається з ємності, розміщеної у корпусі. Зовні він має теплоізоляцію. Знизу до корпусу приварено парогенератор, усередині якого є три електронагрівачі. Воду в парогенератор наливають через лійку. Ємність пристрою приготування соєвого молока закривається кришкою. На кришці встановлено клапан для регулювання тиску в ємності та мановакуумметр для контролю тиску. В нижній частині ємності — зливний кран. Простір між ємністю й корпусом слугує пароводяною сорочкою, тиск у якій підтримується за допомогою датчика-реле і контролюється мановакуумметром. Межі настройки реле тиску — 0,05–0,6 кг/см2. На верхній кришці пристрою для отримання соєвого молока на стійці вмонтовано пульт управління. На його панелі є кнопки аварійної зупинки та увімкнення, світлова сигналізація електродвигунів пристрою подрібнення й молочного насоса, світлова сигналізація ввімкнення електронагрівачів і "сухого ходу", рукоятка, якою вмикають пристрій для одержання соєвого молока, та регулятор температури ТРМ 1А.

Усі вузли установки розміщено на рамі, виготовленій із сталевої квадратної труби.

Принцип отримання соєвого молока на установці УПСМ грунтується на методі помелу сої у водному середовищі. Вручну в конусний бункер пристрою подрібнення завантажують заздалегідь замочену й промиту сою (з урахуванням збільшення маси внаслідок замочування). Сюди ж подають воду. Співвідношення сої й води — від 1:3 до 1:9.

Під час вмикання електродвигуна пристрою подрібнення обертання через пасову передачу й вал передається на насадку, гвинтові поверхні лопатей захоплюють сою з водою, і в зоні між ребристою внутрішньою поверхнею кришки та зовнішньою поверхнею лопатей відбувається попереднє її подрібнення. Далі соя спрямовується до ребристої внутрішньої поверхні статора, де відбувається дальше її подрібнення завдяки багаторазовому зіткненню в зустрічних потоках. Під час обертання ротора відбувається багаторазове високої частоти перекриття пазів, сходження й розходження його кромок із кромками статора — при цьому відбувається процес розчинення білка й речовин сої у воді, а також подрібнення нових порцій сої. Далі через нахилений патрубок суспензія (молоко), що утворилася, надходить у ємність пристрою для одержання соєвого молока.

Отримане молоко підлягає пастеризації парою, утвореною в парогенераторі. У процесі теплової обробки нейтралізуються інгібітори трипсину.

Вода, залита в парогенератор, нагрівається електронагрівачами до кипіння. Пар, що утворився під час кипіння води, витісняє з пароводяної сорочки повітря, яке виходить через запобіжний клапан. За закритого запобіжного клапана створюється тиск пари. По досягненні верхньої межі тиску пари електронагрівальний пристрій перемикається на 1/3 потужності. Коли тиск падає до заданої нижньої межі, пристрій автоматично перемикається на повну потужність. Далі цикл повторюється.

Температура в ємності пристрою для одержання соєвого молока задається й контролюється регулятором температури ТРМ 1А і датчиком ТСМ-50. Молоко видають за допомогою зливного крана чи молочного насоса .

Випробування установок УПСМ засвідчили, що одержаний продукт за органолептичними та фізико-хімічними показниками відповідає вимогам технічних умов ТУ У 24110704.002—2001 "Паста соєва". Активність уреази (різниця рН) становить 0,03 (згідно з ДСТУ 12220–96 — не більше 0,1–0,2). Установки УПСМ задовільно виконують технологічний процес переробки соєвих бобів на соєве молоко відповідно до технологічного регламенту. Витрати праці становлять 0,0017 і 0,005 люд.-год/л, прямі експлуатаційні витрати — 0,05 і 0,16 грн/л соєвого молока. Енергетичні показники установок УПСМ (коефіцієнт потужності cos j = 0,7—0,74) свідчать, що завантаження електродвигунів установок близьке до номінального, перевантаження двигунів не зафіксовано.

Під час випробувань встановлено, що конструкція установок УПСМ за показниками безпеки та ергономічності відповідає вимогам нормативних документів з охорони праці.

Установки УПСМ надійні в роботі: за період експлуатації відмов не було.

У 1994 році на Південно-Українській МВС пройшла державні випробування технологічна лінія виробництва соєвого молока для випоювання телят ЛПСМ-1, виготовлена в конструкторському бюро "Алмаз" (Київ). Цю блочну конструкцію виконано як підлоговий варіант. Вона має пристрій для замочування бобів сої (рис. 2), живильник, ємність-нагрівач, каркас, дробарку грубого помелу, дробарку дрібного помелу, приймальну ємність, стерилізатор, систему подавання первинного соєвого молока, ємність для стерилізованого молока, накопичувальну ємність, систему видачі стерилізованого соєвого молока споживачеві й пульт управління.

Продуктивність лінії за вихідною сировиною становить 0,1 т/год; за соєвим молоком — 0,1 т/год; встановлена потужність — 40 кВт; пастеризується соєве молоко за температури 100°С; питома витрата електроенергії — 40 кВт.год/т; місткість ванни для замочування — 2 м3 ; для пастеризації — 3 м3 .

Замочують сою впродовж 2,5 год; пастеризують 20 хв; маса лінії — 3200 кг; габарити — 15 х 3,4 х 3,4 м.

Лінія соєвого молока ЛПСМ-1 складна у виконанні та в експлуатації у виробничих умовах. Вона задорога через великі витрати на нержавіючу сталь і дефіцитні комплектуючі. У лінії ЛПСМ не досягнуто поточності виробництва соєвого молока, її продуктивність не відповідає вимогам виробництва.


 
 

Цікаве

Загрузка...