WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Кліткові батареї для утримання курей-несучек - Реферат

Кліткові батареї для утримання курей-несучек - Реферат

Стійки каркаса, що виготовлені із сталі завтовшки 2 мм, розміщуються через 1200 мм. Відповідно, гніздо має розміри 600 х 455 х 470 мм.

У комплекті обладнання може встановлюватись автоматика нового покоління технології контролю та управління батареями на основі апаратно-програмованих контролерів. Можливість розподіляти управління та одержувати інформацію з високою швидкістю від контролерів по мережі роблять автоматику новаторською технологією у формуванні інформаційної бази.

На заміну комплекту БКН-3 ВАТ "П'ятигорськсільмаш" виготовляє комплект каскадного кліткового обладнання БКН-3ЛЦ, який має мобільний кормороздавач, ніпельне напування та стрічкову систему послідоприбирання з верхнього та середнього ярусів. Збирання яєць на загальний стіл-нагромаджувач здійснюється за допомогою вертикального елеватора, аналогічного до КП-12Л. Параметри клітки: довжина — 480–504 мм, ширина — 480, висота — 410 мм. Поголів'я птиці за посадки в одну клітку 6 голів (щільність посадки в клітці — 22,9 голів/м2). Встановлена потужність електроприводів — 25,4 кВт.

Для утримання батьківського стада курей яєчного напряму використовують комплекти обладнання КБР-2 та К-П-9. У комплект із двоярусними етажеркового типу клітковими батареями входять: бункер запасу сухих кормів, транспортер подачі корму в кліткові батареї, обладнання для прибирання посліду та електрообладнання. У батареях КБР-2 щільність посадки батьківського стада яєчних курей становить 7,6–6,5 голів/м2 підлоги пташника. Кількість кліток у ярусі для приміщення завдовжки 96 м становить 31 шт. У кожній клітці — 30 курей і 3 півні. Місткість однієї батареї — 2046 голів.

Конструкторами розроблений досконаліший комплект обладнання К-П-9, який забезпечує посадку не менше 11 голів/м2 підлоги пташника. Характеристика обладнання: кліткова батарея має такі габарити (з кормороздавачем): довжина — до 88 м, ширина — 1700–1900 мм, висота — не більше 2400 мм; для зменшення пошкоджуваності яєць після знесення та викочування їх на яйцезбиральний транспортер підніжні решітки покриті полімерним матеріалом; дверцята кліток решітчасті, розсувні; конструкція системи роздавання кормів передбачає очищення корму від домішок діаметром понад 12 мм; продуктивність транспортерів завантаження кормів у бункери кормороздавачів — не менше 2000 кг/год; бункери кормороздавачів вміщують не менше 200 кг комбікорму, мають пристрої, які запобігають його зависанню; кормороздавачі обладнані дозувальними робочими органами, які забезпечують можливість плавної зміни (за кожним ярусом окремо) кількості корму, що видається на погонний метр кормового фронту, — від 0,4 до 0,8 кг.

Для приміщень завширшки 12 м застосовують комплекти обладнання БКМ-3/4, БКМ-3/4 Б — з встановленням чотирьох ліній батарей і комплекти БКМ-3/6 і БКМ-3/6 Б. Уздовж кожного ряду встановлені жолобкові годівниці. Кожна клітка має решітчасту підлогу з розміром вічка 24х24 мм (БКМ-3) і 16х24 мм (БКМ-3Б). Для посадки та вибірки птиці в кожній клітці передбачені дверцята. Для напування птиці в кожній клітці встановлюють по дві мікрочашкові напувалки. Місткість кожної клітки — 18 голів, кожної батареї в приміщенні 18х96 м — 9074 голови, комплекту — 54,4 тис. голів.

Комплект обладнання 2Б-3 застосовується за безпересадного способу утримання м'ясних курей (бройлерів) від 1 до 56-денного віку і ремонтного молодняку курей яєчних порід від 1 до 119 днів у закритих приміщеннях з регульованим мікрокліматом і забезпечує механізацію і часткову автоматизацію роздавання корму, напування птиці, прибирання посліду, вентиляцію і обігрівання приміщення, управління мікрокліматом і освітленням. Місткість комплекту у приміщеннях розміром 18х94 м становить 63660 голів.

Основу комплекту обладнання ОБН-1 становлять одноярусні механізовані кліткові батареї. Місткість комплекту на чотири батареї (приміщення завширшки 12 м) становить 11,52 тис. голів, на 6 батарей (приміщення завширшки 18 м) — 20,16 тис. голів промислового поголів'я курей.

Доволі вдалою конструкцією кліткового обладнання вважається батарея В-212 для курей м'ясних порід. Встановлення її в пташнику розміром 12 х 88 м дає змогу утримувати 9120 курей-несучок і 1140 півнів, що на 70% більше, ніж за підлогової системи. Продуктивність курей у цій батареї перебуває на рівні продуктивності за підлогового утримання, а економічні показники значно поліпшені: знижені на 50% витрати енергії, на 35 — затрати праці, на 9 — витрати кормів на одну голову, на 34% зменшилася собівартість яєць, а їх вихід з 1 м2 площі приміщення виріс на 70%.

Зарубіжні фірми значну увагу приділяють розвитку та вдосконаленню комплексу машин і обладнання для кліткового та підлогового утримання курей. Для кожного способу утримання фірми пропонують відповідні системи обладнання — від підлогового утримання до екологічно чистої батареї для курей-несучок із підсушуванням і видаленням посліду, від ланцюгової кормороздачі до системи годівлі молодняку та курей-несучок з комп'ютерним управлінням. Зупинимося на сучасних розробках однієї з провідних фірм у галузі птахівництва Big Dutchman (Німеччина) (табл. 1).

Для вирощування молодняку курей фірма пропонує сучасну систему Univent Starter. Якість і рівномірність росту молодняку впливає на дальшу продуктивність несучості курей. Фахівці фірми вважають, що рівномірність годівлі, швидке розподілення кормів, гігієнічно чиста вода, оптимальний мікроклімат, функціональна надійність обладнання та комфорт під час обслуговування є найважливішими умовами для успішного вирощування птиці. Виходячи з цього, вони розробили перспективне обладнання. Кліткова батарея розділена на дві секції: клітки для курчат і для молодняку курей-несучок. Підлога кліток для курчат і молодняку покрита сіткою із розміром вічка 25х38 мм. Для годівлі птиці використовують кормороздавач "Чемпіон", обладнаний електронною системою дозованої видачі корму, який розподіляє його швидко та рівномірно. Напування молодняку птиці здійснюється з використанням ніпельних напувалок. Особливістю кліткових батарей типу Univent є наявність послідоприбиральної стрічки з підсушуванням. При цьому послід потрапляє на поліпропіленову безшовну стрічку, яка розміщена під клітками. Із розміщених уздовж кліткових батарей повітроводів повітря надходить до посліду та підсушує його. Це сприяє зниженню рівня загазованості повітря у пташнику і, як наслідок, поліпшенню екологічного стану, підвищенню комфорту під час утримання птиці, зменшенню загибелі молодняку.

Фірмою Big Dutchman (Німеччина) розроблено систему кліткових батарей для курей-несучок Evrovent. Вона вирізняється тим, що в ній використана ефективна система вентиляції. За невеликих енерговитрат авторам розробки вдалося створити належний мікроклімат у всьому пташнику незалежно від зовнішньої температури. Тут також застосовано ефективну систему прибирання і підсушування посліду. Отримується сухий, готовий для зберігання послід із 60% вмістом сухої речовини. Для годівлі птиці використовують надійний кормороздавач з електронною системою контрольованої видачі кормів. Для напування курей застосовані оригінальні та надійні ніпельні напувалки.


 
 

Цікаве

Загрузка...