WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Кліткові батареї для утримання курей-несучек - Реферат

Кліткові батареї для утримання курей-несучек - Реферат

Реферат на тему:

Кліткові батареї для утримання курей-несучек

Для організації вирощування курей у птахівничих господарствах України використовують два основні способи утримання — в кліткових батареях і на підлозі. Інтенсивнішою є система утримання курей у кліткових батареях завдяки ефективнішому (у 2,5–3 рази) використанню приміщення пташника. На підлозі, зазвичай, утримують курей, яйця від яких ідуть на інкубацію, та птицю, що вирощують на м'ясо. Це екстенсивна система, оскільки густота посадки птиці на 1 м 2 площі підлоги невелика. У пташниках птицю утримують на глибокій незмінній підстилці, сітчастій або планчастій підлозі, з вигулами або без них. У промисловому птахівництві перевагу надають утриманню птиці без вигулів: за цієї системи у приміщеннях можна створювати штучний мікроклімат. Різновидом вигульного утримання птиці на підлозі є утримання її у літніх польових таборах.

Донедавна вітчизняні птахофабрики були оснащені, здебільшого, каскадними триярусними батареями БКН-3А для утримання курей-несучок виробництва ВАТ "Ніжинсільмаш" і БКН-3М для утримання молодняку виробництва заводу "П'ятигорськсільмаш". Нині вказані типи батарей практично не виробляються, за винятком продукції Туреччини. Основними вадами каскадних батарей є низька ефективність викорис-тання об'єму приміщень і отримання рідкого посліду. Останнє призводить до забруднення навколишнього середовища і створення озер рідкого посліду в зоні великих птахофабрик. Характерною особливістю виробництва кліткового обладнання на сучасному етапі є повернення до випуску прямоточних батарей і збільшення кількості поверхів до 7–8 шт.

Першими в Україні розроблені та поставлені на виробництво в 2001 році прямоточні батареї ТОВ "Техна" (м. Кагарлик Київської обл.).

Прямоточна кліткова батарея для утримання курей-несучок ТБК є сучасною 3–5-ярусною клітковою батареєю. Батарея повністю механізована та автоматизована, завдяки чому відпадає потреба в ручній праці під час годівлі, напування та видалення посліду. Обладнання для збирання яєць встановлюється на батареї з узгодження із замовником. До складу кліткової батареї входять: 3–5-ярусна прямоточна кліткова батарея, приводна станція, натяжна станція, візок кормороздавача з бункерами, система напування, кормовий лоток, стрічковий транспортер, електрообладнання, яке містить двигуни привода механізмів, ящики управління та захисту привода кормороздавача та механізму прибирання посліду, з'єднувальні кабелі та дроти.

Кліткова частина батареї складається із секції кліток, розміщених у 3–5 ярусів. Основою батареї є перемички, які складаються із двох стояків, зігнутих із листової оцинкованої сталі завтовшки 1,5–2 мм. На стояках закріплюють кутники для підтримання стрічкового транспортера та кронштейна для кріплення кормових лотків.

Підлогу клітки виготовляють з оцинкованої металевої сітки діаметром 2,4 мм із розміром отворів 25–30 мм і встановлюють під кутом 7° для забезпечення вільного скочування яєць у яйцезбірний лоток. Передня решітка клітки (дверцята) легко відкривається для посадки птиці або її вибірки. Приводна станція складається з рами, на якій закріплені в спеціальних корпусах приводні вали. У верхній частині рами закріплений мотор-редуктор привода механізму транспортерів прибирання посліду.

Механізм кормороздачі складається з двох бункерів, встановлених на візку, що пересувається по рейковому шляху, який змонтований у верхній частині батареї, корм після завантаження у бункери роздавача надходить у годівниці під час його переміщення. Норма видачі корму встановлюється дозатором. Застосування бункерної системи кормороздавання, замість канатно-дискового або спірального кормороздавача, дає змогу зменшити ймовірність поширення інфекційних хвороб і рівномірно розподілити корм по всій довжині батареї.

Система напування забезпечує надходження потрібної кількості води в зону напування птиці до ніпельних напувалок вертикальної дії.

На бажання замовника встановлюється ліфтова або елеваторна система збору яєць. Система елеваторного збору яєць містить приводні станції яйцезбору (по одній на кожну батарею) та поздовжні конвеєри збору яєць, які забезпечують перенесення яєць на торці батарей. Дальший елемент системи — транспортери поперечного яйцезбору, які здійснюють переміщення яєць на яйцесклад, де за допомогою елеватора яйця з усіх ярусів подаються на стіл сортування.

Система ліфтового збору яєць складається з приводних станцій поздовжнього яйцезбору, поперечних конвеєрів збору яєць, поперечного і похилого транспортерів із механізмом підйому і стола яйцезбору. Поздовжній яйцезбір характеризується наявністю механізмів поярусного включення поздовжніх конвеєрів. У неробочому стані поперечний транспортер перебуває на рівні верхнього яруса і не заважає обслуговуючому персоналу пташника. У вихідному положенні поперечний транспортер може бути на будь-якому ярусі. Поперечний транспортер натискає важелі включення поздовжніх конвеєрів, і яйця надходять на поперечний транспортер і далі по похилому транспортеру — на стіл яйцезбору.

Прибирання посліду здійснюється стрічковими транспортерами, розміщеними під кожним ярусом батареї.

ТОВ "Техна" розробило і виготовляє кліткове обладнання для вирощування молодняку курей ТБЦ. Годівля птиці та прибирання посліду виконується аналогічно з батареєю ТБК. Для напування встановлені ніпельні напувалки, висота розміщення яких регулюється, залежно від віку молодняку, від 6 до 32 см. Підлога кліток виготовлена із сітки з розміром отворів 16 х 25 мм.

Результати випробувань кліткових батарей ТБК і ТБЦ в УкрЦВТ свідчать, що обладнання створює комфортні умови для утримання птиці, забезпечує належну технологію їх утримання. Під час випробувань встановлено, що за фронтом годування (8,7 см), площею посадки птиці на одну голову (457,5 см2) і кількістю голів у клітці обладнання фірми "Техна" відповідає вітчизняним нормам.

Комплекти обладнання для утримання курей-несучок у багатоярусних батареях етажеркового типу ОКН-3 та ОКН-4 (завод" Ніжинсільмаш")

Кліткова батарея — 4-ярусна етажеркового типу. Каркас батареї рамний, з кроком між стійками 600 мм. Передня стійка типу "ліфт" зварно-збірної конструкції з приводом транспортерів яєць і мобільного кормороздавача.

Задня стійка збірної конструкції з приводом, валами стрічкового транспортера видалення посліду та натяжного пристрою мобільного кормороздавача.

Клітка сітчастого типу з оцинкованого металу, передні дверцята розсувні з горизонтальними прутками. Підлога клітки сітчаста, з розміром отворів 25 х 50 мм, з оформленим жолобом під стрічку яйцезбору.

Роздавач кормів: мобільний, бункерного типу, на всі яруси батареї з доза-торами видачі корму і рухається по напрямних, розміщених у верхній части-ні каркасу батареї.

Напування: ніпельне з краплевловлювачами та системою підготовки води. Ніпелі бічної і вертикальної дії.

Збір яєць: стрічкові транспортери з кожного ярусу батареї і ліфтова система, яка містить безпосередньо ліфт і поперечний транспортер, що транспортує яйця до столу яйцезбору.

Прибирання посліду: стрічкові транспортери, які встановлені на кожному ярусі. Стрічки поліпропіленові, завтовшки 1 мм.

Електрообладнання: шафи керування яйцезбором, завантаженням і роздаванням корму, видаленням посліду.

Обслуговуване поголів'я — від 22050 у приміщенні розміром 12х72 м до 57624 штук курей-несучок у приміщеннях розміром 18х96 м.

Із 2002 року розпочато серійне виробництво комплекту обладнання для утримання курей-несучок у багатоярусних кліткових батареях ВАТ "П'ятигорськсільмаш" (Росія) КП-12ЛМ. Видача корму проводиться під час руху бункерного роздавача. При цьому здійснюється безступеневе регулювання норми видачі корму за допомогою дозатора, що вільно плаває по годівниці. Прибирання посліду, напування та збирання яєць проводиться аналогічно до обладнання ОКН.


 
 

Цікаве

Загрузка...