WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Заходи з профілактики захворювань кінцівок ВРХ - Реферат

Заходи з профілактики захворювань кінцівок ВРХ - Реферат

Облаштування копитцевих ванн у приміщенні доїльної зали також може викликати низку проблем: формалін, який використовують у дезінфікуючих розчинах, має неприємний різкий запах, що створює незручності для людей і тварин, які перебувають у цьому приміщенні. Запахом формаліну може насичуватись і молоко, що суттєво знижує його якість.

Специфіка виконання кожного профілактичного заходу, різноманітність та кількість способів для їх проведення, потреба у значних площах, а також взаємозв'язок між операціями з профілактики захворювань кінцівок ВРХ вказують на те, що місцем проведення всіх профілактичних заходів повинен бути один профілактичний комплекс. До його складу мають входити: теренкур (довжина доріжок — 3 км), майданчик для обрізування та розчищення копитець, майданчик з копитцевими ваннами, декілька моціонних майданчиків, майданчик для проведення контролю стану кінцівок. Площа профілактичного комплексу має бути достатньою для створення різних комбінацій із обладнання, призначеного для одного або кількох профілактичних заходів. Наприклад, на майданчику для обрізування та розчищення копитець встановлюють механічні засоби для здійснення цих операцій, а між ними облаштовують копитцеві ванни. Або встановлюють ванни на початку теренкуру. Такі комбінації у розміщенні обладнання значно розширюють його технічні можливості, що дає змогу ефективніше використовувати дезінфікуючі розчини, скоротити капітальні вкладення на обслуговування комплексу, спростити технічне обслуговування, поліпшити екологію. За першим варіантом для забезпечення процесу обрізування та розчищення копитець і проходження тварин через ванни потрібно застосовувати механізм їх примусового руху. Це дасть змогу забезпечити потрібну тривалість копитцевих ванн цілої групи тварин і поєднати процес покращання фізико-механічних властивостей копитцевого рогу, профілактики захворювань та процес розчищення і обрізування копитець тварин. За другим варіантом облаштування профілактичного комплексу (встановлення ванн на початку теренкуру) підвищується ефективність дії дезінфікуючих розчинів за умови дальшого перебування тварин у сухому місці впродовж 30–40 хв. На початку твердого покриття теренкуру можна встановити ванни для миття копитець та для розм'якшення копитцевого рогу (за потреби). Причому ванни можна використовувати різної конфігурації та значної довжини (7–9 м). На території профілактичного комплексу слід установити декілька ванн із глиною для проведення групового лікування копитець.

Збільшення спеціалізованих ділянок на профілактичному комплексі з достатньою кількістю засобів і пристроїв для забезпечення якісного проведення профілактичних заходів, з одного боку, розширює його можливості, що забезпечує проведення всіх необхідних операцій з догляду, профілактики та лікування тварин, а з другого — вимушує до інтенсивного використання цього обладнання. З усіх зазначених у таблиці профілактичних заходів обрізування та розчищення копитець потребують найбільших затрат ручної праці та часу. Для інтенсивного використання можливостей обладнання комплексу застосування малопродуктивних засобів, у тому числі відомих засобів для обрізування та розчищення копитець, не є ефективним. Для підвищення продуктивності під час виконання саме цих операцій потрібно застосовувати механічні засоби, що здатні обробляти копитця окремих тварин, які повільно рухаються, або групи тварин.

Зношування копитцевого рогу відбувається в процесі руху тварини по твердій або м'якій поверхні. При цьому відбувається інтенсивне зношування рогу копитцевої стінки, з інших ділянок (підошва та м'яка частина) ріг зношується не так інтенсивно. За регулярного використання теренкуру, нормальних умов утримання та нормальної постановки кінцівок тварин потреби у регулярному обрізуванні копитцевої стінки копитець не буде (у більшості тварин), але видалення старого рогу з інших ділянок копитець (підошва, м'яка частина) потребують усі тварини. Тому із механічних засобів для обрізування копитець бажано використовувати ті, що призначені для індивідуальної обробки кінцівок тварин та проведення ортопедичних операцій. Для здійснення процесу розчищення копитець перевагу варто надавати механічним засобам, призначеним для безфіксаційної обробки копитець тварин, бо вони мають достатньо високу продуктивність (15–20 тварин за годину) при високій якості обробки копитець.

Поруч із майданчиком для огляду та лікування кінцівок тварин розташована ділянка III — огороджений майданчик із ємністю 7, у якій міститься глина. Цей майданчик передбачається використовувати для здійснення масажу кінцівок групі тварин, які мають захворювання.

Ділянка IV — моціонний майданчик, призначений також для тимчасового утримання тварин, яким проводять профілактику захворювань кінцівок або лікують їх.

Ділянка V — майданчик механічної обробки копитець. Він має кільцеподібну форму, що дає змогу розмістити на ньому в певному порядку копитцеві ванни 9, механічні засоби для розчищення копитець 10, пристрій примусового руху тварин 11 із годівницями 12 та живильник 13. Цей майданчик призначений для здійснення операцій із розчищення копитець тварин та обробки копитець дезінфікуючими розчинами (формалін, мідний купорос). Розчищення копитець здійснюється за допомогою механічних пристроїв 10, які мають решітчасту опорну поверхню, між пластинами якої рухаються гнучкі тягові органи із еластичними різальними елементами. Розчищення опорної поверхні копитець (видалення старого рогу із підошовної та п'яточної частин копитця) здійснюють без фіксації тварини та кінцівок. Операцію розчищення копитець здійснюють так. Кожну тварину, яку обрали для проведення операції, направляють у вхідний коридор майданчика V (рис. 1) (позначено стрілкою). Рухаючись за годівницею 12, яка наповнена кормом із дозатора 13, тварина проходить через ванну 9 із дезінфікуючим розчином, потім потрапляє на опорні поверхні пристроїв для розчищення копитець 10, які різняться напрямком руху гнучких тягових органів із різальними елементами, знову проходить через ванну 9 і потрапляє у вихідний коридор майданчика. Гнучкі тягові органи з різальними елементами першого (за рухом тварини) пристрою 10 рухаються вздовж умовної осі тварини, а такі ж органи другого пристрою 10 рухаються перпендикулярно цій осі. Внаслідок цього еластичні різальні елементи цих пристроїв видаляють старий ріг з усієї опорної поверхні копитець без пошкоджень рогового башмака.

Розміщення копитцевих ванн на одному майданчику із механічними засобами для розчищення копитець дає змогу одночасно із видаленням старого рогу впливати на твердість та вологість нового рогу, використовуючи для цього відомі розчини, регулюючи тим самим відростання і зношування копитцевого рогу тварин.

Пристрій примусового руху 11 забезпечує потрібний час перебування тварин у ємностях 9 із розчинами та на опорних поверхнях пристроїв 10 залежно від фізико-механічного стану копитцевого рогу та кількості старого надлишкового рогу.

Тварини, яким обробили копитця, продовжують рухатися доріжками теренкуру, або ж їх направляють на моціонні майданчики.


 
 

Цікаве

Загрузка...