WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств - Реферат

Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств - Реферат

Якщо на підприємстві кілька сепараторів, то для прискорення ремонтних робіт виготовляють запасний комплект рам або кузовів. Спрацьований комплект рам ремонтують у майстерні.

Першою ознакою незадовільної роботи ексцентрикового коливала є його великий хід, який спричинює перекіс кронштейнів, вихід із ладу одного з підшипників. Для усунення цього дефекту потрібно кронштейни встановлювати суворо за шаблоном і кріпити їх до кузова, підшипники замінювати, періодично змащувати, суворо встановлювати обійму відносно ексцентрикового вала і вісі. Під час ремонту потрібно закріплювати опорні болти й шпонкові з'єднання в шківах, вантажі, затягувати конусні втулки на валах.

У разі виходу з ладу ексцентрикового коливала його замінюють новим, а спрацьований ремонтують у майстерні.

Після ремонту радіальне биття шківів під час прокручування має бути не більше 0,2 мм, а зазор між валом коливала і кришками підшипників — не більше 1 мм по всьому колу.

Експериментально встановлено, що за правильної експлуатації і ремонту, вчасного і кваліфікованого обслуговування інерційні механізми забезпечують задовільне очищення сит.

У процесі експлуатації встановлені випадки зупинки механізмів через зачеплення перемикача планками за кінцевий упор. Це відбувається тому, що шток перемикача має осьовий поворот, за якого відсічна планка зачіплюється за ролики та проскакує за упор. Для усунення його дефекту потрібно один із шплінтів на перемикачі поставити через хомутик, через що перемикач не матиме осьового повороту.

Однією з основних причин втрати роботоздатності інерційних механізмів є спрацювання гальмівного башмака: сумарний зазор між башмаком і напрямним косинцем має становити 8 мм. Початковий мінімальний рекомендують у межах 3+0,5; 3–0,5 мм. Для зменшення зазору і відновлення роботоздатності механізму рекомендують між гальмівним башмаком і накладкою встановити прокладки (пороніт, картон). Із визначенням потрібної товщини прокладок гальмівний башмак встановлюють у середнє положення, зсувають його до однієї із смуг напрямного косинця і заміряють зазор. Від отриманої величини фактичного зазору віднімають його першу початкову величину (3 мм), а отриманий результат перемножують на 0,7. Величину зазору перевіряють набором плоских щупів.

Головна умова роботоздатності інерційних механізмів — це легкість перемикання гальмівного башмака. Якщо перемикання здійснюється не вільно, то потрібно зняти й протерти шліфованою шкуркою вісь підвіски, вісь башмака, скобу і зачистити круглим напилком отвори в накладці. Не допускається робота механізму із непідтягнутими очисниками, оскільки це спричиняє вібрації механізму під дією коливань ситового кузова і пошкодження деталей (пружин, перемикачів). Із спрацюванням на величину 25–30 мм очисники замінюють новими.

Під час експлуатації кожний інерційний очисний механізм піддають профілактичному огляду один раз на три місяці. Всі вузли й деталі інерційного механізму розраховані на роботу без мастила. Його використання на гумових роликах, гальмівному башмаку, гумових очисниках та напрямному косинці не припустиме. Після ремонту сепаратори обкатують на холостому ходу, встановлюючи всі механізми послідовно.

Трієри

Основними вузлами трієрів служать: приймально-розподільча коробка, ротор і його привід, шнек із приводом і кожух, встановлений на станині. У приймально-розподільчій коробці задвижки у разі заклинювання виймають і правлять на плиті. Якщо погнутість і спрацювання значні, задвижку замінюють.

У роторі найбільше спрацювання мають чавунні диски. Замінюють диски під час розбирання трієра, яке виконують у такій послідовності: знімають верхню частину кожуха з приймальним і вихідними патрубками, а також огородження ланцюгової передачі. Демонтують зйомником шків передачі та знімають стійки з валу, попередньо від'єднавши кришки підшипників. Виймають вал із дисками. У дисках, крім вічок, спрацьовуються також гінки, прикріплені до лопастей, втулки тощо.

Для запобігання надмірному спрацюванню дисків рекомендують очищати зерно від мінеральних і металомагнітних домішок, а через 2–4 дні роботи — нижню частину кожуха трієра від мінеральних домішок.

Погнуті пера шнека виправляють, а у разі потреби замінюють. Перевіряють шийки вала, підшипники та ланцюгову передачу. Пошкоджені лотки замінюють, погнуті — виправляють. Після балансування ротора з дисками трієр збирають. Під час збирання слід уважно перевіряти співвісність і паралельність валів усіх приводів. Після збирання перевіряють роботу машини та проводять її обкатування.

Сортувальні столи

Стіл призначений для очищення зерна від важких домішок, пошкоджених і неповноцінних зернин, часток соломи, м'яких зерен та інших домішок і трав за об'ємною масою, які важко відокремлюються. Під час експлуатації найбільше спрацювання мають напрямні планки, опорні пружини лотка, натяжні гвинти, кривошипно-шатунний та ексцентриковий механізми, вентилятори, троси та інші вузли й деталі. Особливості ремонту цих типових вузлів і деталей описано раніше. Після ремонту перед пуском машини регулюють нахил деки зміною положення розділювальної площини, переводять її у середнє положення і під час роботи корегують кути нахилу залежно від виду і властивостей маси, що сортується. Для кожного виду зерна проводять нове регулювання і налагодження машини.

Після ремонту по ходу збирання пневмосортувального столу проводять мащення всіх ходових частин.

Оббивальні машини

Оббивальні машини призначені для очищення поверхні зерна, а також часткового відокремлення зародка, борідки та верхньої плодової оболонки. Вони складаються з нерухомого наждакового циліндра і бичевого барабана з поздовжніми бичами.

У процесі експлуатації через порушення складу наждачної маси, нерівномірне її нанесення на половини циліндра, потрапляння твердих домішок всередину машини, неправильний зазор між бичами і внутрішньою поверхнею циліндра відбувається спрацювання і викришування наждакової маси. Відновлення наждакового облицювання циліндра можна здійснити на підприємстві, де машину експлуатують. Наждакову масу виготовляють із суміші шліф-зерна корунду (70%), каустичного порошку із магнезиту (15%) і технічного хлористого магнію (15%). Під час експлуатації у бичевого барабана спрацьовуються бичі, послаблюється затяжка болтів, які кріплять бичі до розеток, спрацьовуються розетки, вал барабана та його підшипники. Все це призводить до дисбалансу барабана і зниження якості продукту.

Якщо спрацювання бичів невелике, їх напилюють, відновлюючи робочу кромку. За великого спрацювання бичі переставляють гострою кромкою всередину барабана. У разі неможливості виконання жодної з цих операцій бичі замінюють. Бичі мають щільно прилягати до приливів розеток. Якщо бич нещільно прилягає, його рихтують.

За спрацювання внутрішньої поверхні ступиці розетки на неї запресовують втулку, а за значного спрацювання (відділення частини тіла, великі тріщини) розетку замінюють. Після ремонту бичевий барабан балансують, зрівноважуючи вантажі зварюванням або заклепками. По закінченні ремонтних робіт проводять контрольну перевірку і запуск її на холостому ходу.

Проведення таких ремонтно-обслуговувальних робіт дасть змогу поліпшити якість продукції, знизити затрати сировини та забезпечити ефективність застосування обладнання для переробки зерна на підприємствах хліборобної та зернопереробної промисловості України.


 
 

Цікаве

Загрузка...