WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств - Реферат

Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств - Реферат

Реферат на тему:

Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств

Щороку в Україні підлягає ремонту майже кожна одиниця обладнання підприємств переробної промисловості. До 15% одиниць обладнання проходять капітальний ремонт. У структурі основних фондів зернопереробних підприємств обладнання, машини, транспортні засоби займають до 30%. Велике значення у високоефективному використанні основних фондів, особливо їх активної частини, має вчасне та якісне проведення ремонтних робіт. У проведенні цих робіт зайнято більш як 10% працюючих у цій галузі.

Незважаючи на те, що зернопереробних машин, обладнання та приладів нараховується близько 700 типорозмірів загальною кількістю 1,5 млн одиниць, для багатьох із них можуть бути використані одні й ті самі технологічні прийоми ремонту. Слід зазначити, що щодо більшості з цих машин надається перевага агрегатному методу ремонту.

Майже в усіх машинах наявні вали, осі, шестерні, корпусні деталі, муфти, пасові, ланцюгові, черв'ячні передачі, шківи, диски тощо. У двигунів і компресорів — деталі шатунно-поршневої групи, приводи.

Типові технології ремонту цих вузлів і відновлення деталей здебільшого однакові. У даній статті буде розглянуто ремонт специфічних деталей і вузлів машин, які лімітують їх надійність і найчастіше призводять до втрати роботоздатності.

На хлібоприймальних і зернопереробних підприємствах застосовують такі групи обладнання:

1) транспортувальні засоби;

2) навантажувально-розвантажувальні машини;

3) зерноочисні машини;

4) зерносушильні агрегати;

5) ваговимірювальні агрегати;

6) машини для миття і зволоження зерна;

7) машини для подрібнення зерна та продуктів його переробки;

8) машини для сортування продуктів подрібнення зерна;

9) машини для вимолочування оболонок зерна;

10) машини для лущення, шліфування і сортування зерна та продуктів його переробки;

11) машини для дозування і змішування;

12) машини для гранулювання і брикетування розсипних комбікормів.

На зернопереробних підприємствах очищують зерно від сторонніх домішок. Зерно очищають від органічних і мінеральних часток, видаляють борідку і верхні плодові оболонки тощо.

Високоефективним способом очищення зерна з одночасним відокремленням камінців є його миття машиною БМА-10.

Для первинного очищення зерна від великих і малих включень застосовують ворохоочисні машини різних конструкцій (ВО-50, ЗВ-5 тощо).

Для підготовки зерна до зберігання і переробки на елеваторах застосовують сепаратори типу ЗСМ (ЗСМ-5, ЗСМ-20, ЗСМ-100), А1-БЛС (А1-БЛС-12, А1-БЛС-16, А1-БЛС-100) та А1-БИС (А1-БИС-12, А1-БИС-100).

Для виділення домішок, які різняться із зернами основної культури (зерен куколю, вівсюга, гречишки) застосовують трієри типу ЗАВ, ЗТК і ЗТО.

Домішки, які різняться з основною культурою аеродинамічними властивостями (бур'ян, плюсклі зерна, часточки стебел), ефективно виокремлюються пневматичними та повітряними сепараторами (аспіратори типу А1-БДЗ).

Для очищення поверхні зерна, відокремлення верхніх плодових оболонок, борідки, зародка застосовують оббивальні машини (ЗНЛ, ЗНМ і ЗНП).

Зерно від мінеральних домішок розмірами, близькими до розмірів зерна, очищають із використанням каменевідокремлювальної машини ЗКТ (двоприймальної) або ЗК-15М (чотириприймальної).

Невеликі обсяги зерна очищають на пересувних зерноочищувальних машинах ОСМ-39, ОВВ-20, ТОВП-20.

Для ефективного зберігання зерна проводять його сушіння з використанням стаціонарних (ДСП-32от, СУШ-8, СУШ-16) і пересувних зерносушарок (К4-УСА, СЗПБ-2,5).

Ворохоочисники

У конструкцію ворохоочисників входять такі елементи:

1. Металева розбірна станина із зварених елементів. Дефекти: тріщини в зварених швах, короблення елементів станини. Вказані дефекти усувають газо- або ж електрозварюванням, правкою в холодному стані.

2. Ситовий корпус, цільнометалевий, звареної конструкції, що спирається на стійки. Дефекти: спрацювання та пробивання сит, боковин, короблення стійок. Зігнуті стійки правлять, пошкоджені сита і боковини відновлюють накладанням латок, приклепуванням або зварюванням.

3. Дві пари відтягуючих пружин (передні та задні), які забезпечують задане положення ситового корпусу. Дефекти: втрата пружності пружин, спрацювання різьби, крюка кріплення. Різьбові поверхні підлягають відновленню, а за втрати пружності пружини підлягають заміні.

4. Самобалансуючий двоважільний коливач, який надає ситовому корпусу зворотно-поступального руху. Дефекти: спрацювання посадкових місць поверхонь валів, охоплюючих обойм, підшипників.

5. Пневмосепаруючий канал із двома концентрично розміщеними циліндрами, конусним клапаном, регулювальною пружиною і вирівнювальною решіткою. Дефекти: спрацювання поверхонь циліндрів, конусного клапана, решітки пружності та інших.

Спрацьовані та пошкоджені деталі ремонтують відповідно до типових технологій, болтові з'єднання підтягують, підтягують відтягнуті пружини, перевіряють натяг силової передачі привода. У разі потреби замінюють деталі, які вийшли із ладу, новими, а також несправні підшипники.

Дуже важливо правильно встановити задні відтягувальні пружини, натягнути тросний пас, встановити ситовий корпус приймально-розподільчий пристрій.

Після ремонту перед пуском в експлуатацію слід:

- перевірити наявність оливи в картері коливала;

- змастити ворохоочисник відповідно до схеми мащення;

- впевнитися у вільному хитанні ситового корпусу;

- перевірити натяг клинової плоско-паралельної і плоскопасової передач;

- перевірити вільне переміщення клапана.

Після ввімкнення всіх механізмів поступово збільшують кількість зерна, яке подається, змінюючи положення патрубків наповнювача. Також регулюють його рівномірний розподіл по всій ширині сита і зменшення виділення пилових забруднень на ділянці приймання зерна.

Сепаратори

Сепаратори складаються з таких вузлів: приймально-постачальних коробок; двох осадковких камер першого і другого продування; двох ситових корпусів, двох ексцентрикових коливачів; механізму очищення сит; електропровідних і передаточних механізмів та металевої станини.

Ремонт приймально-постачальної коробки

У процесі експлуатації у коробках спрацьовуються пера шнека, підшипники, обшивка, верхні та нижні скати, порушується регулювання клапанів, спрацьовуються кінцеві підшипники клапанів.

Спрацьовані пера клапанів замінюють новими, а у разі потреби замінюють кінцеві валики шнека або трубу, до якої вони кріпляться.

За великого спрацювання клапани замінюють і забезпечують цільне прилягання до опорних кромок вихідного отвору.

Контактні поверхні кришок і люків вирівнюють, а коробку обшивають залізом завтовшки 1 мм.

Після ремонту і збирання приймально-постачальних коробок перевіряють правильність обертання шнека, нагрівання підшипників, легкість регулювання клапанів, герметизацію.

У процесі роботи камери спрацьовуються: руйнуються пера шнеків, спрацьовуються і забруднюються підшипники, змінюються клапани. Порушується герметизація в місцях з'єднання шнекових коробів з осадковими камерами першого і другого продування, кришкою оглядових люків, випускних каналів, місцях з'єднання повітропроводів з аспіраційними каналами.

Для ремонту шнеків демонтують короби. Аспіраційні клапани розбирають, очищають валики та підшипники, правлять важелі клапанів, очищують стопорні гвинти й фіксують гайки. Спрацьовані клапани замінюють новими.

У процесі експлуатації найбільше спрацювання мають сита, ситові та ситоочисні рами.

У разі ослаблення шинових з'єднань ситових і ситоочисних рам їх кути скріплюють металевими косинцями на гвинтах. Якщо литі кромки рам надто пошкоджені, рами зрізають і прибивають на їх місце дерев'яні планки. Пошкоджені та спрацьовані сита замінюють.


 
 

Цікаве

Загрузка...