WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Використання автотракторної техніки взимку - Реферат

Використання автотракторної техніки взимку - Реферат

Аналіз НХР свідчить, що провідні фірми світу для своєї техніки розробляють власні НХР або ж використовують продукцію нафтових компаній-лідерів. Їх виготовляють теж на основі водогліколевих розчинів із набором присадок, вони можуть бути: готовими до використання за температур до мінус 37...40°С і як концентрат, що змішується (40–60 %) з дистильованою водою. Суміш води з концентратом 1:1 дає змогу одержати НХР з температурою замерзання до мінус 37°С.

Сучасний ринок готових до використання НХР представлено продукцією компаній "Мобіл" (Frostschutz 500, Frostschutz 500 plus, Permasone, Frostschutz 911 plus), "Бритиш Петролеум" (Nardel 2270/1), "БАСФ" (Glysantin), "Шелл" (Glycoshell 402, Glycoshell 511S) тощо, які за своїми характеристиками здебільшого відповідають рідинам "Тосол А-40М" або "Лена-40". Проте, зважаючи на економічні критерії (економія на транспортуванні й зручність застосування), НХР частіше пропонують у вигляді концентратів (табл.4) в однолітровій фірмовій упаковці, на етикетці якої подано інструкцію із застосування і заходи безпеки.

Концентрація присадок під час роботи двигуна зменшується, тому деякі фірми рекомендують через кожні 12 місяців додавати набір присадок (кондиціонер-хладагент), щоб тривалість використання НХР подовжити до трьох років. Кількість присадок у НХР визначають тестовими смугами або спеціальними аналізами (докладнішу інформацію з цього питання можна одержати у дилерів відповідної фірми).

Спеціалісти Інституту біоорганічної хімії і нафтохімії НАН України розробили технічні умови (ТУ 88 У 264-08-93) на холодильні рідини "Тосол-20", "Тосол-30", "Тосол-40" (табл. 5) з урахуванням кліматичних умов України.

Використання "Тосол-20" і "Тосол-30" економічно вигідне, поліпшує тепло-обмінні якості й знижує токсичність.

Слід пам'ятати що НХР токсичні й у разі потрапляння в організм людини уражують центральну нервову систему та нирки. Тому після роботи з ними обов'язково потрібно вимити руки водою з милом. Із зниженням рівня через випаровування треба доливати дистильовану воду, а втрати внаслідок витікання поповнювати відповідною маркою рідини. Змішувати НХР різних виробників, незважаючи на однакову основу, не рекомендується, оскільки вони можуть мати різні пакети присадок, які не сумісні між собою й нейтралізують одні одних, унаслідок чого експлуатаційні властивості суміші втрачаються.

Низькозамерзаючі рідини для очищення скла

Як склообмиваючу рідину, зазвичай, використовують воду. Однак вода за температури навколишнього середовища нижче нуля замерзає і не надходить до форсунок системи обмивання скла. Другим недоліком води є те, що через високий поверхневий натяг вона незадовільно змочує скло і у вигляді крапель стікає з нього. Для усунення цих недоліків застосовують спеціальні скломиючі суміші, які являють собою суміші води, спиртів і мийної речовини. Як спирти використовують етанол, метанол та ізопропанол.

"Арктика" (ТОВ НВО "Органік-Прогрес", Україна) — низькозамерзаюча рідина для застосування в системах обмивання скла транспортних засобів. Містить технічні спирти, поверхнево-активні речовини, антикорозійні присадки, ароматизатор і барвник. Готова для використання за температури навколишнього середовища до мінус 30°С. В разі вищих температур засіб можна розводити водою (табл. 6).

Очисник скла (ТОВ "Аквіон", Україна) призначено для очищення скла за допомогою омивального пристрою або вручну, містить технічні спирти, поверхнево-активні речовини та спеціальні антикорозійні присадки. Виготовляють трьох марок: -80°С, -40°С; -20°С. Під час використання, залежно від температури навколишнього середовища, розводять у певних пропорціях із водою (табл.7).

Screen-Wash Antifreeze (Wynn's, Бельгія) — концентрована низькозамерзаюча очищувальна рідина для будь-яких систем обмивання скла і фар транспортних засобів. Не замерзає до температури мінус 70°С, не агресивна до лакофарбового покриття та гуми, не залишає слідів на зовнішніх поверхнях кузова.

Препарат заливають у бачок обмивача в чистому або розведеному вигляді залежно від температури навколишнього середовища: до мінус 12°С — співвідношення 1:3; до мінус 20°С — 1:2; до мінус 28°С — 1:1; до мінус 35°С — 2:1; до мінус 70°С — препарат заливають в концентрованому виді.

Screen-Wash (ESSO, Німеччина) — концентрований препарат для запобі-гання замерзанню склоочисників і фар.

Протиобліднювачі, розморожувачі

Засоби, які застосовують для боротьби з заледенінням скла, поділяють на дві групи: ті, які запобігають заледенінню, й ті, які його усувають.

Перші — антилід — це речовина, яка запобігає утворенню інею та льодової кірки на склі. Засіб (рідина або аерозоль) рівномірно наносять на скло. Ефект є тільки тоді, коли для обмивання скла використовують якісну рідину.

Другі — льодокол — речовина, яка має в максимально короткий термін "розморозити" скло (розпушити, розчинити льодове покриття). Вони зазвичай розфасовані в ємність з розпилювачем або в аерозолі. Засіб, виготовлений на спиртовій основі, за кілька хвилин так діє на льодову кірку, що вона легко очищається.

Деякі засоби поєднують у собі властивості як перших, так і других речовин.

До складу протиобліднювачів і розморожувачів входить етиленгліколь, гліцерин та інші речовини, які сприяють швидкому видаленню льоду та інею зі скла автомобіля й розморожуванню замків.

Найпоширеніші засоби наведено нижче.

De-Icer (ESSO, Німеччина) — протиобліднювач, містить у своєму складі спирти, внаслідок чого засіб видаляє іній та лід зі скла. Розбризкуючи препарат по склу, на кілька хвилин умикають штатний склоочисник — й іній видалено. Фари й дзеркала протирають чистою м'якою тканиною. Лід після нанесення препарату очищають із поверхні пластмасовим скребком. "Антилід" придатний також для розморожування гаражних і автомобільних замків, форсунок склообмивачів.

De-Icer (Wynn's, Бельгія) — протиобліднювач, швидко видаляє лід зі скла, фар, дзеркал і розморожує замки автомобіля; забезпечує чітку видимість і не залишає слідів на склі; запобігає обледенінню поверхні кузова автомобіля.

Відкривши розпилювач, препарат наносять на поверхню. Витримують деякий час для проникнення препарату в лід, а потім протирають поверхню паперовим рушником.

DE-Icer (ESSO, Німеччина) — протиобліднювач, що містить антифриз. Швидко очищує скло автомобіля від інею й льоду та запобігає повторному замерзанню.

Утримуючи аерозольний балон вертикально, препарат розпилюють на верхню частину лобового скла, а потім очищують щітками склоочисника.

Ice Barrier (Tutle Wax, США) — протиобліднювач, розморожує лід на склі, який легко можна видалити склоочисником; захищає від утворення льоду та інею на кузові й склі транспортних засобів упродовж трьох діб за температури навколишнього повітря до мінус 25°С.

Windshield & Lock De-Icer (Hi-Gear, США) — аерозольний розморожувач для скла й замків. Швидко й ефективно видаляє лід, сніг та іній зі скла, склоочисників і замків, не пошкоджуючи поверхні деталей транспортного засобу. Для зручності розморожування замків засіб укомплектовано спеціальною трубочкою.

Добавки до палива для підвищення надійності роботи систем живлення за низьких температур

Добавки для видалення вологи із систем живленн двигунів.

Dry Fuel (Wynn's, Бельгія) — поглинає вологу в системі живлення бензинового й дизельного двигунів, у тому числі з турбонаддувом і тим самим запобігає утворенню льоду; полегшує пуск холодного двигуна; захищає систему живлення від корозії.

Добавку заливають у паливний бак через кожні 10 тис. км пробігу автомобіля, а під час зимової експлуатації та за вологого клімату — через кожні 5 тис. км.

Isopropyl Fuel Dryer (StepUp, Hi-Gear, США) — антифриз-осушувач для систем живлення бензинових двигунів. Запобігає утворенню льодових пробок у системі живлення двигуна взимку; запобігає корозії деталей системи живлення; полегшує пуск двигунів; безпечний для каталітичних нейтралізаторів.

Добавки для зниження температури застигання дизельних палив

Diesel Antigel With ER (Hi-Gear, США) — антигель, що знижує температуру застигання дизельного палива.

Концентрація добавки 1:500 у дизельному паливі знижує температури застигання палива до мінус 47°С; ефективно захищає і змащує форсунки та паливний насос завдяки вмісту в препараті спеціального мастильного матеріалу й антифрикційного кондиціонера металу ER; поглинає конденсат води в паливному баку; полегшує пуск дизеля за низьких температур.

Diesel & Fuel Oil Anti-Gel (CD-2, США) — антигелева добавка в літнє дизельне паливо.

Поглинає вологу; запобігає гелеутворенню палива в трубопроводах системи живлення й фільтрах; у разі використання літнього палива взимку добавка забезпечує його текучість за температури до мінус 29° С.

Diesel Conditioner (SCT, MANNOL, Німеччина) — концентрована антигелева добавка в паливо.

Запобігає застиганню палива за низьких температур; полегшує пуск двигуна; поглинає вологу; забезпечує його стабільну роботу взимку.


 
 

Цікаве

Загрузка...