WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Діагностування тракторів під час підготовки до весняних польових робіт - Реферат

Діагностування тракторів під час підготовки до весняних польових робіт - Реферат

За навішеної навісної машини визначають транспортну усадку поршня гідроциліндра. Для цього навісну машину із заповненими порожнинами основного гідроциліндра, прогрітого до температури 45...55°С робочою рідиною, підіймають у крайнє верхнє положення, а важіль керування золотником розподільника встановлюють у положення "нейтральне". За допомогою лінійки заміряють вихід штока з кришки гідроциліндра. За 30 хв повторюють вимірювання виходу штока. Різниця між значеннями проведених вимірювань характеризує транспортну усадку поршня гідроциліндра, яка відбувається в результаті перетікання робочої рідини в спряженнях "корпус-золотник" розподільника та "корпус–поршень–шток" гідроциліндра. Допустиме значення транспортної усадки поршня гідроциліндра становить для тракторів класу 0,6 та 0,9 т — 35 мм; класу 1,4 т — 40; класу 3 т — 50; класу 5 т — 60 мм. Якщо значення діагностичних параметрів (тривалість підіймання та опускання навісної машини, транспортна усадка поршня гідроциліндра) перебувають в діапазоні допустимих, то гідравлічний привод механізму навіски вважається справним і може виконувати свої функції згідно з експлуатаційними вимогами на трактор. Якщо ж значення вказаних діагностичних параметрів не відповідають допустимим значенням, то потрібно провести поелементне діагностування для визначення несправностей.

Для поелементного діагностування гідравлічних приводів сільськогосподарської техніки в ННЦ "ІМЕСГ" розроблено та виготовляється комплект засобів. Він складається з витратоміра, комутатора потоків і перехідників для під'єднання їх до гідроагрегатів. Схему під'єднання засобів під час діагностування гідравлічних приводів механізму навіски тракторів подано на рисунку. Комутатор потоків під'єднується за допомогою перехідників до розподільника на місце трубопровода, по якому робоча рідина подається від насоса. Нагнітальний канал витратоміра трубопроводом з'єднується з нагнітальним клапаном комутатора потоків, а зливний канал витратоміра за допомогою трубопроводів і перехідників з'єднується із зливними каналами до бака. Перед під'єднанням комутатора потоків до гідроагрегатів його рукоятку викручують до упору, повертаючи проти ходу стрілки годинника. Рукоятку витратоміра під час його під'єднання, а також перед початком виконання будь-якої операції, пов'язаної з діагностуванням гідроприводів, установлюють у положення "відкрито", повертаючи її проти ходу стрілки годинника до упору. Після під'єднання засобів діагностування до гідроагрегатів запускають двигун і встановлюють частоту обертання колінчастого вала в діапазоні 60–70% від номінального значення. Включають один із важелів керування золотниками розподільника в положення "підйом" і, повертаючи рукоятку витратоміра за ходом стрілки годинника, створюють тиск робочої рідини в системі нагнітання 50–60 кгс/см2, прогріваючи її до температури 45...55°С. За прогрітої робочої рідини рукоятку комутатора потоків закручують до упору, повертаючи її за ходом стрілки годинника, перекриваючи подачу робочої рідини в розподільник. Встановлюють номінальну частоту обертання колінчастого вала двигуна і, повертаючи рукоятку витратоміра за ходом стрілки годинника, створюють тиск, за показаннями манометра витратоміра, 100 кгс/см2. За такого значення тиску за шкалою лімба витратоміра, проти стрілки, визначають подачу робочої рідини гідронасосом. Отримане значення подачі порівнюють із номінальним, яке вказано в паспорті (інструкції з експлуатації) даного трактора. Якщо отримане (фактичне) значення подачі насоса становить менше 60% номінального значення, то такий насос потрібно зняти з трактора, а на його місце встановити справний.

Далі — діагностування розподільника. Для цього рукоятку комутатора викручують до упору, відкриваючи подачу робочої рідини в розподільник. За номінальної частоти обертання колінчастого вала двигуна і включеного в робоче положення "підйом" важеля золотника розподільника, до якого під'єднаний основний гідроциліндр, визначають за описаною технологією подачу робочої рідини за показаннями витратоміра. Отримане значення порівнюють із значенням подавання насоса, коли був відімкнений комутатором потоків розподільник. Якщо різниця цих значень перевищує 5 л/хв, то потрібно визначити технічний стан спряження деталей, в яких збільшені втрати робочої рідини (перепускного та запобіжного клапанів) з допомогою огляду поверхонь деталей щодо наявності на них бруду та слідів спрацювання. Для визначення тиску спрацювання клапанів автоматичного повернення золотників розподільника з робочих положень у нейтральне важелі керування золотниками встановлюють почергово в положення "підйом" та "опускання", за частоти обертання колінчастого вала двигуна 60–70% від номінального значення (на такому режимі проводять дальші перевірки), повертають рукоятку витратоміра за ходом стрілки годинника до моменту повернення важеля в нейтра-льне положення. Максимальне відхилення стрілки манометра витратоміра відповідає тиску спрацювання клапана. Отримане значення порівнюють із нормативними за даними інструкції з експлуатації (тиск спрацювання клапанів для різних типів розподільників становить 120–150 кгс/см2). Тиск спрацювання запобіжного клапана розподільника визначають за ввімкненого в робоче положення "підйом" одного з важелів керування золотником і, утримуючи важіль в такому положенні, рукоятку витратоміра повертають за ходом стрілки годинника до упору — положення "закрито". Максимальне відхилення стрілки манометра витратоміра від-повідає тиску спрацювання запобіжного клапана, яке порівнюють з нормативним значенням (тиск спрацювання запобіжного клапана для різних типів розподільників може перебувати у діапазоні 120–170 кгс/см2). Для запобігання руйнуванню елементів забороняється створення тиску робочої рідини в гідроприводі, який би перевищував нормативний тиск спрацювання запобіжного клапана більш як на 25%.


 
 

Цікаве

Загрузка...