WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Підготовка до весни сільгоспмашини - Реферат

Підготовка до весни сільгоспмашини - Реферат

Основним обладнанням для суцільного та міжрядного знищення бур'янів, для передпосівного обробітку й розпушування грунту може бути використано культиватор КПС-4, який оснащується стрільчастими лапами з хвостовиками. Лише для стрільчастих лап стандарт передбачає 21 типорозмір, включаючи як звичайні лапи, так і наплавлені зносостійким матеріалом.

Основним критерієм граничного спрацювання стрільчастих лап є зменшення ширини крила в середній частині до 36–38 мм і досягнення лінійного спрацювання носка до 30 мм. Гранична товщина різальної кромки леза стрільчастої лапи має перебувати в межах 0,8–1,0 мм. Зазначимо, що лінійне спрацювання лапи до загострення перебуває в межах 2–5 міліметрів.

Виходячи з цього, перед підприємствами сільськогосподарського машинобудування постає завдання підвищення терміну використання культиваторних лап без заміни та загострення.

Напрями підвищення довговічності лап культиваторів, які використовують у машинобудуванні та в машиноремонті, можна розподілити на такі групи:

- обгрунтування конструкції лап культиваторів;

- оптимізація геометрії різальних кромок лез лап культиваторів для забезпечення їхнього самозагострення;

- пошук та обгрунтування нових матеріалів для виготовлення лап;

- використання різноманітних методів хіміко-термічної і термічної обробки;

- нанесення зміцнювальних і зносостійких покриттів.

Лапи культиваторів виготовляють із сталі 65Г із твердістю різальної кромки 44...54 HRC. Крім того, проводили експериментальні дослідження культиваторних лап, які було виготовлено з двошарового листа завтовшки 5–6 мм. Основа листа була виготовлена із сталі 65Г, а зносостійкий шар — із сталі Х6Ф1 твердістю HRC 20. Технологію розробили співробітники ВІСГОМу та Інституту чорної металургії.

Мали своє застосування збірні лапи культиваторів зі з'ємними лезами. Такі леза являють собою сегмент із сталі У8. Накладні сегменти використовують у ремонтному виробництві під час відновлення лез.

Відомі дослідження підвищення довговічності лап завдяки зміцненню тильної сторони цементацією, ціануванням і гартуванням. Але у виробництві їх не застосовують.

У 50–60-ті роки минулого століття вчені УНДІМу працювали над підвищенням довговічності лемешів плугів і лап культиваторів хромуванням. Так, на поверхню тертя та на ріжучі кромки лап культиватора наносили електролітичний хром завтовшки 0,15–0,27 мм. Випробування засвідчили, що довговічність таких робочих органів зростала вчетверо-вп'ятеро. Але з огляду на велику трудомісткість і собівартість технологія нанесення хрому не була впроваджена у виробництво.

Науковці ІЕЗ ім. Патона встановили можливість нарощування сталевих деталей із товщиною різальної кромки 1,0–1,5 мм легованими зносостійкими сплавами сормайт-1, ТС-1, БХ та псевдосплавами ПС-14-80, ПС-14-60.

На заводах із масовим виробництвом робочих органів грунтообробної техніки "Червона зірка" (Кіровоград) і "Красний Акай" (Ростов-на-Дону) знайшло своє застосування індукційне наплавлення деталей сормайтом, релітом і псевдосплавами сумішей на основі сормайту.

У ремонтному виробництві для зміцнення лап культиваторів використовують газове і дугове наплавлення такими присадними матеріалами: сормайтом, сталінітом, самофлюсуючими сплавами на основі нікелю.

Плазмове напилювання робочих органів порошками системи оксид алюмінію — нікель забезпечило підвищення зносостійкості лап культиваторів удвічі-втричі порівняно із серійними.

Важливе значення для виробництва високонадійної грунтообробної техніки має реалізація принципу самозагострення під час виготовлення їхніх робочих органів. Принцип самозагострення характеризується вибірковим спрацюванням деталей і забезпечує збереження загостреної конфігурації різальної кромки лапи культиватора в процесі роботи. За раціонального обгрунтування товщини твердого й м'якого шарів вдається підтримувати загострений профіль різальної кромки лапи культиватора на одному рівні. При цьому твердіший шар різальної кромки лапи спрацьовується повільніше, ніж м'який шар. Для підвищення довговічності лап можна використовувати нижнє або верхнє зміцнення леза.

Для культиваторних лап з нижнім зміцненням рекомендується, щоб товщина твердого шару була не більше ніж 0,5 мм, а твердість його була в 1,2–2,8 раза більша, ніж м'якого шару.

Останніми роками науковці Національного аграрного університету для підвищення довговічності різальних елементів грунтообробних машин запропонували ефективний напрям, який передбачає управління їхнім спрацюванням завдяки дискретному зміцненню лез за довжиною або за площею. Випробування засвідчили, що, завдяки оптимальному розміщенню зміцнюючих наплавлювальних точок, довговічність лемеша плуга, виготовленого із сталі Л53, можна підвищити в 4,5–4,8 раза.

Для індукційного та газопорошкового наплавлення різальних елементів можна використати порошки на основі заліза: ПГ-УС25, ПГ-С27, ПГ-ФБХ-6-2.

Для газопорошкового та плазмово-порошкового наплавлення різальних елементів робочих органів грунтообробних машин значний інтерес становлять порошки на основі нікелю. Країни СНД можуть запропонувати такі суміші: УС-25, сталініт, вокар; шіхти БХ, КБ. Зарубіжні фірми випускають самофлюсуючі порошки Cabot (США), "ИТР" (Австрія).

Для підвищення ресурсу стрільчастих лап культиваторів у Кіровоградському національному технічному університеті розроблено технологічний процес наплавлення лап композиційними покриттями із суміші порошків ПГ-УС-25 і КХНП-20 перемінного складу. Наплавлені шари мають агрегатну твердість HRC 54-56. Експлуатаційними випробуваннями встановлено, що довговічність таких лап в 1,45 раза вища за серійні. Розроблений технологічний процес впроваджено на ВАТ "Червона зірка" (Кіровоград).

Виконання вимог нормативно-технічної документації під час регулювання машин з підготування до весняно-полових робіт дасть змогу вчасно та якісно підготувати грунт, що стане запорукою високих урожаїв сільськогосподарських культур


 
 

Цікаве

Загрузка...