WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну здатність тварин і їх збереження - Реферат

Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну здатність тварин і їх збереження - Реферат

Моркву використовують насамперед як кормову культуру, а також для лікування. Вона — джерело каротину. У цьому овочі понад 3% провітаміну А (каротин), який досить важливий як для людей, так і для тварин. Моркву найчастіше використовують для балансування раціонів годівлі тварин за каротином, передусім для годівлі тварин із високою молочною продуктивністю, а також молодняку в зимово-стійловий період.

Слід відмітити, що згодовування гумату натрію молодняку ВРХ у віці 5–6 місяців дозою 10 мг на 1 кг живої маси за добу сприяло зростанню середньодобових приростів на 12–15% порівняно з контролем; зростав уміст у крові кальцію — 11,3 мг%, фосфору — 5,84 г%, загального білку — 7,6 г%, еритроцитів — 6 млн, лейкоцитів — 10,6 тис. тощо. Таким чином, раціональне використання білково-вітамінних кормових добавок у раціоні годівлі сприяє підвищенню продуктивності тварин і репродуктивної функції їх організму.

II. Білки і їх вплив на біохімічні процеси в організмі тварин

Для підвищення продуктивності й відтворювальної здатності, а також для збереження тварин у раціонах годівлі все частіше використовують біологічно активні препарати. Це сприяє кращому поїданню і засвоєнню поживних речовин корму. Біологічно активні препарати мають стимулюючу, профілактичну й лікувальну дії. Брак білка є головною причиною низької продуктивності тварин, що призводить до значних перевитрат кормів на одиницю продукції. Якщо дефіцит білка в раціоні становить 20%, то витрати кормів збільшуються в 1,3 раза, а продуктивність тварин знижується на 30%. Тому конче потрібно розширювати виробництво природних кормових культур із високим умістом білка, більше використовувати відходів м'ясо-молочної промисловості, кормових дріжджів і кормових преміксів. А, складаючи раціони годівлі тварин, слід звертати увагу на повноцінність білка, який за збалансованого раціону забезпечить високу продуктивність тварин і їх здоров'я. Наприклад, для молодняку в кормовому білку потрібні такі амінокислоти, як лізин, метіонін, аргінін, лейцин, триптофан, валін тощо. Ці амінокислоти надходять в організм із кормом. Замінні амінокислоти — це такі, які можуть синтезуватись в організмі з інших амінокислот (гліцин, серин, аланін, глютамінова кислота, тирозин та інші). В організмі тварин амінокислоти виконують різноманітні функції, а саме: вони є структурними елементами білків, входять до складу ферментів. Особливо треба звернути увагу на такі амінокислоти:

- лізин, він впливає на ріст, молочну продуктивність формування кістяка, утворення сперміїв тощо;

- триптофан нормалізує функцію репродуктивних органів, сприяє синтезу гемоглобіну;

- цистин бере участь у знешкодженні токсичних продуктів обміну речовин, в утворенні глютатіону, інсуліну;

- метіонін сприяє росту тіла, є джерелом метальних груп для синтезу холіну;

- валін потрібний для нормального функціонування нервової системи;

- аргінін бере участь в утворенні сперматозоїдів, креатину м'язів і гормону інсуліну. В разі його недостачі спостерігається пригнічення росту й розвитку тварин.

Щоб забезпечити синтез білків в організмі, тварини повинні постійно споживати з кормом незамінні амінокислоти. Кількість амінокислот, які вони повинні одержати, є неоднаковою і залежить від статі, напряму продуктивності, виду й віку тварини. Складаючи раціони годівлі, слід враховувати рівень протеїну в кормах, його калорійність, кількість і співвідношення амінокислот, вік і продуктивність тварин. Раціони годівлі тварин, збалансовані за амінокислотами, повинні бути забезпечені вітамінами, передусім вітаміном В6 ВІ2; а також в достатній кількості мати макро- і мікроелементи. Корми, які містять синтетичні амінокислоти й вітаміни, не можна варити і пропарювати, бо це призведе до втрати біологічних цінностей цих речовин.

Для забезпечення потреби організму в амінокислотах використовують два способи балансування раціонів ВРХ, особливо свиней і птиці, за амінокислотним складом: 1-й — підбір і комбінація компонентів у раціоні з урахуванням умісту протеїну й амінокислот; 2-й — поповнення дефіциту амінокислот препаратами промислового виробництва. У раціоні годівлі свиней можна використовувати 90% зерна злаків (пшениця, овес, ячмінь, соя, кукурудза), 6–8% макухи, а решта — мінеральні добавки і премікси. Такі раціони доступні в практичному використанні, але до них треба додавати амінокислоти, лізин і метіонін, щоб забезпечити оптимальний вміст лімітуючих незамінних амінокислот. Уміст лізину в комбікормах для свиней сприяє підвищенню приростів тварин до 15% і поліпшенню функції системи органів репродукції маточного поголів'я свиней.

Потрібно зазначити, що процеси, які відбуваються в силосній масі, певною мірою схожі з бродильними процесами, які відбуваються в передшлунку тварин. Внесення сірчанокислого натрію до зеленої маси кукурудзи, яку закладають у траншею для силосування, є одним із способів підвищення її біологічної цінності. При цьому в першій фазі силосування сірку сульфату натрію активно використовують бактерії на утворення метіоніну та цистину, а також збільшується кількість інших амінокислот. Синтезовані амінокислоти активізують життєдіяльність молочнокислих бактерій, а тому на другий-третій день силосування зменшується кількість бактерій, які негативно впливають на якість силосу. Внесення 2–3 кг сульфату натрію на 1 т зеленої маси сприяє підвищенню кількості молочної кислоти як консерванта заготовленого з неї силосу. В силосі, який заготовлено з додаванням сульфату натрію, краще зберігаються азотисті речовини з достатнім умістом каротину, а тому його краще їдять тварини. Використання такого силосу в раціонах годівлі дає змогу значно підвищити молочну продуктивність корів і середньодобові прирости молодняку. Сульфат натрію як добавка до раціону відгодівельних свиней (до 0,25%) разом із лізином у дозі 0,2% від маси корму поліпшує інтенсифікацію обмінних процесів в організмі тварин та підвищує їх середньодобовий приріст на 10–15%. При цьому значно поліпшуються якісні показники м'яса. Слід відмітити позитивний вплив згаданих препаратів на гематологічні показники, природну резистентність, а також бактерицидну й фагоцитарну активність у тварин.

Тож, використання сульфату натрію в годівлі тварин сприяє підвищенню їх продуктивності й поліпшенню якості продукції.

Неабияке значення в біохімічних процесах організму тварин мають ферменти. Вони цілеспрямовано впливають на біохімічні реакції в організмі, регулюють обмін речовин. Ферменти досить поширені в природі. Вони є в усіх тканинах тваринного й рослинного походження, а також в мікроорганізмах, а саме: грибах, бактеріях, дріжджах тощо. Практичні дослідження засвідчили, що використання ферментних препаратів дає можливість впливати на ріст продуктивності тварин (10–15%), знижуючи затрати на одиницю продукції. Широкого застосування в тваринництві набув фермент пепсин, який виготовляють із слизової оболонки шлунка свиней. Його застосовують для поліпшення травлення в разі гастритів і диспепсій.

Натуральний шлунковий сік, який одержують від коней, застосовують у разі гострих і хронічних захворювань залоз шлунка, при гастритах, диспепсіях. Телятам його дають по 30–50 мл, а поросятам по 15–25 всередину двічі-тричі на день перед годівлею.

Рибонуклеаза — фермент, який одержують із підшлункової залози ВРХ. Лікувальні властивості: діє протизапально, розріджує гній, слиз, а тому її застосовують для лікування гнійних ран та виразок.

Лідаза — препарат, який готують із сім'яників великої рогатої худоби. Це світло-жовтого або золотистого кольору пориста маса, легкорозчинна у воді. Застосовують для лікування хвороб суглобів, а саме: артрити, артрози, тендовагеніти тощо.

Ронідаза — світло-жовтий порошок, який одержують із сім'яників ВРХ, містить гіалуронідазу. Її широко використовують для лікування гнійних ран. Ферментні препарати мікробного походження використовують для поліпшення обміну речовин у молодих тварин, що дає можливість підвищити ріст і розвиток тварин і зменшити витрати кормів на одиницю продукції.


 
 

Цікаве

Загрузка...