WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Виробництво свинини на промисловій основі - Реферат

Виробництво свинини на промисловій основі - Реферат

Опороси основних і перевірених свиноматок проводять у свинарниках-маточниках цілорічно. Поросят від свиноматок відлучають у віці 28–32 доби, живою масою 10–11 кг. Відлучених поросят на дорощуванні утримують групами по 8–10 голів у станках. За кожним оператором закріплено 25–32 свиноматки з поросятами. Кожна свиноматка має індивідуальний номер (татуювання) і картку, яка прикріплена над станком. Картка з відповідними помітками супроводжує свиноматку впродовж технологічного процесу.

На підприємстві створено програму вирощування та реалізації чистопородних племінних свиней породи ландрас і великої білої породи. Так, 2002 року було реалізовано 867 голів племінного молодняку свиней, відповідно, у 2003 — 536 голів і в 2004 — 820 голів.

Для ремонту основного стада промислового комплексу використовують свинок двох порід, одержаних від свиноматок породи ландрас і кнурів великої білої породи. Для збільшення м'ясності туш відгодівельного поголів'я у промкомплексі схрещують гібридних свинок із кнурами породи дюрок. Гібридний молодняк від такого схрещування в разі м'ясної відгодівлі має живу масу на 6–8 кг більшу, ніж чистопородний. Тварини характеризуються міцною будовою тіла, стійкою продуктивністю, доброю плодючістю, відмінними материнськими якостями, молочною продуктивністю, незначними витратами корму, великим виходом пісного м'яса.

Основа виробничих процесів — ритмічність і цикл. Роботу племзаводу реально узгоджено з циклограмою комплексу. Рівномірно, відповідно до потоку, молодняк переводять із однієї вікової групи до іншої, з подальшою передачею ремонтних свинок у промислову зону комплексу.

В усіх приміщеннях дотримуються оптимального мікроклімату за рахунок вентиляційних установок. Для підтримання температурного режиму в зимовий період у цеху №1 використовують газове опалення за допомогою теплогенераторів, а в інших цехах його підтримують за допомогою дизельних установок "Мастер"та інфрачервоних ламп (для поросят).

На всіх виробничих ділянках (цехах) корми роздають механізовано, гній вичищають скребковими транспортерами ТСН-2Б, а напувають свиней з допомогою автоматичних поїлок (ніпельних і чашкових).

Лікувально-профілактичні заходи із свинопоголів'ям чітко та злагоджено проводять спеціалісти ветеринарної служби під керівництвом головного ветлікаря І. Ширинської.

На всіх виробничих ділянках підтримується високий рівень ветеринарно-санітарної культури виробництва, виконується принцип: "Все зайнято — все вільно".

Навантаження поголів'я на одного оператора на дорощуванні — 400–500 голів та на відгодівлі — 600–900 голів свиней.

Заробітну плату працівникам підприємство виплачує щомісяця без затримки. В 2002 році середньомісячна зарплата працівників свинарства становила 359 грн, у 2003 — 542 і в 2004 році — 697 грн.

Велика увага на підприємстві приділяється роботі з безпосередніми виконавцями технологічних процесів виробництва.

Одними з кращих за результатами роботи в 2004 році можна назвати: оператора з обслуговування свиноматок із поросятами цеху № 1 Н. Синєоку, яка обслуговує 43 свиноматки (збереження поросят — 97%, середньодобовий приріст живої маси поросят — 316 г); оператора на дорощуванні поросят цеху № 6 Т. Мішалкіну, яка обслуговує 800 голів (середньодобовий приріст — 550 г живої маси); оператора з відгодівлі свиней цеху № 3 А. Васильцова, який доглядає 1000 голів (середньодобовий приріст живої маси 800 г); ветфельдшера цеху №6 М. Желєзкову та ветлікаря цеху № 4 — А. Васильченка.

Серед спеціалістів слід відмітити начальників цеху № 2 В. Донця та цеху №7 Л. Процюк, головного зоотехніка-селекціонера Л. Козій та головного ветлікаря підприємства І. Ширинську.

Зваживши свої можливості, працівники та спеціалісти господарства накреслили на 2005 рік такі рубежі: на кінець поточного року мати 42 тис. голів свиней, одержати 68 тис. голів приплоду поросят, реалізувати 5130 т свиней у живій масі, в т. ч. продати 2850 голів племінного молодняку свиней, та реалізувати населенню 10000 голів поросят.

Якщо ж подивитись на перспективу, то бізнес-план ТОВ "Агропромислова компанія"передбачає такі напрями розвитку.

1. Створення комплексу промислового типу для вирощування товарних свиней потужністю 85 тис. голів на рік.

2. Виконання державної програми селекції в тваринництві, вибір найсприятливіших умов раціонального використання племінних ресурсів вищої племінної цінності, створення єдиної системи селекції.

3. Виробництво повнораціонних гранульованих комбікормів для власного виробництва та реалізація його господарствам Запорізької області.

4. Надання товарного кредиту сільськогосподарським підприємствам і населенню Запорізької області поросятами і повнораціонними гранульованими комбікормами.

Разом з тим з державної позиції для виведення галузі свинарства з кризи конче потрібно як у поточному році, так і надалі вирішувати проблеми, які, на наш погляд, суттєво впливають на розвиток тваринництва в цілому, в тому числі й на галузь свинарства.

1. Зберегти доплати за продане на забій кондиційне поголів'я свиней, які здійснюють за рахунок коштів Державного бюджету за бюджетною програмою 2801210 "Фінансова підтримка виробництва продукції тваринництва й рослинництва".

2. Зберегти Порядок використання коштів Державного бюджету України на виконання бюджетної програми "Селекція у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу"(КПКВ-2801190).

3. Для впровадження сучасних технологій виробництва свинини треба реконструювати діючі та відбудувати розпайовані тваринницькі приміщення. Вирішити питання про надання довго-строкових кредитів (до 8 років).

4. Доопрацювати питання зниження цін на складну сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва, що пропонується для реалізації із частковою компенсацією вартості. Розширити перелік техніки, включити в перелік обладнання для галузі свинарства: лінії кормороздавання, годівниці, гнойові транспортери, лінії обігрівання, спеціальні машини для доставлення комбікорму, газове обладнання для опалення виробничих приміщень. Включити це обладнання до Порядку визначення механізму використання коштів, передбачених Державним бюджетом України (КПКВ-2801430).

5. Надавати безпроцентний кредит на заготівлю кормів від урожаю до урожаю.

6. Вирішити питання про надання права придбання зарубіжного обладнання за лізингом.

За умови всебічної державної підтримки галузь свинарства зможе інтенсивно розвиватися, значно збільшиться виробництво свинини, поліпшаться економічні показники, а отже, вона стане прибутковою та конкурентоспроможною.


 
 

Цікаве

Загрузка...