WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Виробництво свинини на промисловій основі - Реферат

Виробництво свинини на промисловій основі - Реферат

Реферат на тему:

Виробництво свинини на промисловій основі

В Україні виробництво свинини нарощують за рахунок збільшення поголів'я свиней, переходу до інтенсивних методів ведення галузі, широкого впровадження міжпородного схрещування та гібридизації, що сприяє значному підвищенню продуктивності тварин. Як розв'язують ці питання в Українській корпорації з виробництва м'яса на промисловій основі "Тваринпром", можна показати на прикладі ТОВ "Агропромислова компанія" Запорізької області. Засновником цього господарства є ВАТ "Мелітопольський м'ясокомбінат".

ТОВ "Агропромислова компанія" — це одне з найбільших спеціалізованих підприємств із виробництва свинини в Україні, де впроваджено промислову технологію відтворення стада, вирощування та відгодівлі свинопоголів'я. За 2004 рік тут реалізовано 3517 т свиней в живій масі, що на 437 т, або на 14,2% більше, ніж за попередній рік. Підприємство працює з прибутком. Тільки від реалізації свиней у живій масі на м'ясо отримано 7,1 млн грн прибутку. Рентабельність свинини становить 37%.

Господарство працює динамічно. Якщо в 2002 році на забій було реалізовано 2610 т свиней в живій масі, то в 2003 — 3080, а в 2004 — вже 3517, що на 907 т, або на 34,8% більше, ніж у 2002 році.

Такого збільшення досягнуто за рахунок підвищення продуктивності свинопоголів'я, впровадження прогресивних технологій годівлі та утримання, в тому числі завдяки науково обгрунтованій годівлі різних вікових груп свиней, чіткій системі відтворення поголів'я, цілеспрямованій селекційно-племінній роботі, якісному ветеринарному забезпеченню, чіткому виконанню всіх технологічних процесів та високій організації праці на всіх виробничих ділянках.

Відомо, що інтенсивність ведення свинарства залежить від багатьох факторів, але основний із них — раціональне використання кормів. Тому тут багато уваги приділяється підвищенню рівня годівлі свинопоголів'я.

Слід зазначити, що всі складові раціону годівлі свиней господарство закуповує на ринках України, а премікси готує на власному комбікормовому заводі, де встановлено лінію для їх приготування.

Всього для годівлі свиней на підприємстві виготовляють комбікорми за 10 рецептами, які становлять 100% у структурі раціонів. Тобто застосовують концентратний спосіб годівлі свинопоголів'я.

Рецепти комбікормів для різних вікових груп свиней розробляють і складають із допомогою комп'ютерної програми чеської фірми "ТЕКРО". Як наслідок, раціони для свинопоголів'я повністю збалансовано за всіма поживними речовинами, обмінною енергією, сирим протеїном, сирою клітковиною, амінокислотами, мікро- і макроелементами.

На підприємстві впроваджено ресурсозберігаючу технологію сухої годівлі комбікормами. Запровадження такої технології годівлі всіх вікових груп свиней дало можливість знизити витрати кормів (конверсію) на 1 кг приросту живої маси тварини, які за 2004 рік становили 4,39 к. о. Підприємство має два комбікормові заводи з обладнанням таких фірм, як словацька "СПЕКТРУМ РЕАЛ", данійська "СКІОЛД", польська "БІН", запрограмованих на виробництво комбікормів згідно із заданою рецептурою.

Комбікормові заводи мають свою лабораторію, оснащену сучасним обладнанням італійської фірми FATA. Лабораторія здійснює вхідний технологічний контроль за якістю сировини і вихідний контроль готового комбікорму. В комбікормі перевіряють: сирий протеїн, клітковину; вміст кальцію, кухонної солі, фосфору, металомагнітних домішок; масову частину золи; кислотне число жиру, перекисне число, нітрати, нітріти тощо.

Горох, кукурудзу і сою переробляють на екструдерах. У комбікормі їх — 15–20%. Поросятам до чотиримісячного віку й племінному молодняку виготовляють комбікорм із усіх екструдованих зернових компонентів. Для поросят — комбікорм гранульований.

Свинопоголів'я відгодовують з допомогою кормопроводу, на кожну вікову групу окремо. Підсисних свиноматок годують згідно з індивідуальними кормовими картками з урахуванням періоду фізіологічного стану, живої маси, віку свиноматки та кількості поросят.

Особливу увагу в господарстві приділяють вирощуванню поросят. Для їхньої життєздатності потрібно підтримувати температурний режим. Для цього проведено газифікацію товарного репродуктора (цех № 1 — смт Михайлівка) на 1050 свиноматок, заплановано газифікувати ще два репродуктори: цех № 5 (с. Ленінське Якимівського району), де утримується 420 свиноматок, та цех № 6 (смт Приазовське), відповідно, 600 свиноматок. Для додаткового обігрівання поросят використовують інфрачервоні лампи УКЗ-220 та пересувні нагрівачі виробництва США.

Виробництво свинини й вирощування племінного молодняку підприємство організувало на 7 виробничих ділянках (цехах): племзавод із вирощування свиней породи ландрас; товарний репродуктор; відгодівельник свиней; племзавод великої білої породи свиней; племінний репродуктор для великої білої породи свиней; племінний репродуктор для гібридів міжпородних схрещувань та відгодівельник свиней.

У цілому від 2000 голів свиноматок промислового стада за рік одержують 37 — 38 тис. голів гібридних (двопородних та трипородних) поросят, які через півроку досягають живої маси 107–108 кг. Вихід м'яса в разі забою цих тварин — 73–79%. М'ясо має відмінні смакові та технологічні якості. Тому таке свинопоголів'я користується високим попитом у м'ясопереробників.

Збільшення обсягів виробництва свинини великою мірою залежить від селекційно-племінної роботи. З урахуванням конкретних виробничих умов на підприємстві розводять свиней породи ландрас данійської селекції та великої білої породи данійської і англійської селекцій, які проявили себе з найкращого боку як за чистопородного розведення, так і в разі гібридизації. За двопородного схрещування використовують чистопородних кнурів великої білої породи та породи ландрас данійської селекції, в разі трипородного розведення використовують двопородних свинок (1/2 ландрас х 1/2 велика біла) та кнурців породи дюрок.

Для поліпшення відтворних та м'ясних якостей свиней у 1999 році підприємство завезло з Данії 20 кнурців та 230 свинок породи ландрас; у 2000 році ще 25 кнурців породи ландрас. У 2004 році із Англії завезли 24 голови кнурців великої білої породи.

На підприємстві працюють згідно із "Перспективним планом селекційно-племінної роботи зі стадом великої білої породи та породи ландрас на 2004–2006 роки", що його розробили науковці Інституту свинарства ім. А. Квасницького УААН.

У селекційно-племінній роботі господарство застосовує дві програми: з породою ландрас данійської селекції працюють за англійською програмою фірми РІС(талес), а з великою білою породою англійської і данійської селекцій — за програмою племзаводу ТОВ агрофірма "Обрій"Покровського району Дніпропетровської області.

За допомогою цих програм обліковують поголів'я свиней від їхнього народження і до реалізації. Ведуть виробничі картки свиноматок, кнурів-виробників, картки закріплення кнурів за свиноматками, облік опоросів, відлучення поросят від свиноматок, взяття й зняття молодняку свиней на випробування (на підприємстві), а також видають племінні свідоцтва. Крім того, проводять аналіз класності молодняку та, відповідно, оцінюють маток і кнурів.

У господарстві на всіх виробничих ділянках (крім відгодівельної) проводять природне парування свиноматок. Після парування перші 32 доби супоросності вони перебувають в індивідуальних станках, а після визначення поросності свиноматок переводять у групові станки. На опорос свиноматок переводять за 7 діб до опоросу. Після опоросу, на 28–32 день, свиноматок забирають від поросят і переводять у цех відтворення, де вони вже на 4–5 день приходять в охоту і паруються.


 
 

Цікаве

Загрузка...