WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Вітчизняні культиватори для суцільного обробітку грунту - Реферат

Вітчизняні культиватори для суцільного обробітку грунту - Реферат

Культиватор начіпний КН-3.8-12 виробництва ТОВ НВП "БілоцерківМАЗ" використовують для суцільного передпосівного обробітку грунту, а також для догляду за парами. Він складається з рами, на якій у два ряди розміщено робочі органи (лапи на стійках); двох опорних котків із гвинтовими механізмами регулювання; начіпки; граблини; запобіжного механізму робочих органів. Під час переміщення полем стрілчасті лапи культиватора заглиблюються в грунт і подрібнюють його та водночас підрізають кореневу систему бур'янів. Пружинна граблина, яка додатково розпушує, вирівнює оброблюваний шар грунту, а також вичісує підрізані бур'яни, розміщена за робочими органами культиватора. Опорні котки, положення яких регулюються за допомогою гвинтових механізмів, забезпечують відповідну глибину обробітку грунту й додатково подрібнюють грудки у верхньому шарі грунту.

Культиватори парові начіпні КПН-4 та КПН-8 виробництва ВАТ "Уманьферммаш" призначено для суцільного обробітку грунту. Під час обробітку вони поєднують такі технологічні операції, як розпушування, мульчування, вирівнювання рельєфу поля та знищення бур'янів. Робочими органами культиваторів є закріплені в три ряди на рамі стрілчасті лапи та ребристі котки. Стрілчасті лапи розміщені так, щоб дотримуватися перекриття сліду й підрізати бур'яни та розпушувати грунт. Ребристі котки призначено для розбивання грудочок, вирівнювання поверхні поля, а також ущільнення й коткування грунту. Культиватори різняться шириною захвату й конструкцією рами: на культиваторі КПН-4 рама цільна; на КПН-8 — з можливістю складання додатково двох бічних крил, з'єднаних із центральною рамою шарнірно, що дає змогу під час транспортування складати культиватори з допомогою гідроциліндрів. Для регулювання глибини обробітку грунту передбачено гвинтові пристрої для зміни положення опорних коліс відносно рами.

Агрегат передпосівний АП-6 ВАТ "Уманьферммаш" призначено для передпосівного обробітку грунту, закриття вологи та культивації рано навесні на полях з рівнем і похилим рельєфом.

Культиватор начіпний КГР-6 виробництва АК "Украгроком" призначено для передпосівного обробітку всіх типів грунтів на глибину до 12 см та обробітку парів і стерні завглибшки до 16 см з одночасним боронуванням пружинними та зубовими боронами. Технологічний процес забезпечує підрізання скиби грунту, інтенсивне його кришення, подрібнювання, вирівнювання поверхні грунту та часткове ущільнення. Культиватор складається: з трьох секцій шарнірної рами, двох гідроциліндрів, голчастих котків, лап, опорних коліс, чотирьох пружинних борін.

Останнім часом вітчизняні виробники освоїли новий тип робочого органа, який встановлюють на культиваторі лемішно-дисковому КЛД-2,0 виробництва ВАТ "ЛКМЗ" (м. Лозова) Харківської області. Машину використовують для суцільного передпосівного й зяблевого обробітку грунту та парів. Робочий орган — леміш — схожий на стрілчасту лапу з високим кутом носка та бічних площин. Його робота грунтується на процесі "сколювання" грунту попереду та по боках. Причому площа епюри сколювання значно перевищує габарити лемеша, чим пояснюється більша відстань між сусідніми робочими органами. Енергоємність цього процесу менша, ніж енергетика традиційних видів культиваторних лап. Для перемішування й подрібнення гребенів використовують диски. Завершує комбінацію коток для додаткового кришіння та вирівнювання борозни. Машина працює на швидкостях 8–10 км/год і забезпечує задовільну якість кришіння, підрізання та загортання рослинних решток.

Культиватори ВАТ "Червона зірка" (Кіровоград). Культиватор суцільного обробітку грунту КНС-1,6 призначено для післясходового обробітку міжрядь кукурудзи й передпосівного обробітку грунту.

Новим в інженерному плані є поява грунторозпушувачів ГН-3,9 та ГН-2,9 виробництва ВАТ "Червона зірка". Відомо, що культиваторна лапа якісно кришить грунт на глибину 8–12 см, а зі збільшенням параметра якість зменшується, при цьому має місце різке зростання кількості грудочок розміром понад 50 мм. Водночас збільшується тяговий опір. Пошарова культивація грунту групою з трьох лап, кожна з яких заходить на невелику глибину, дає змогу культиваторам ГН-3,9 і ГН-2,9 якісно (у відповідному шарі) й енергоємно обробляти грунт завглибшки до 28 см.

Культиватори універсальні КУН-3 та КУН-6,3 і агрегати комбіновані швидкісні АКШ-2.5; АКШ-3,6 та АКШ-5,6 виробництва ВАТ "Хмільниксільмаш". Агрегати універсальні навісні КУН-3,0 і напівнавісні КУН-6,3 призначено для суцільного обробітку парів і передпосівного обробітку грунту. Вони забезпечують поліпшення підживлювального й водного живлення завдяки зберіганню рослинних решток на поверхні грунту; мінімізацію обробітку грунту задля зменшення тиску на грунт; вирівнювання поверхні грунту; використання захисної функції рослинності та її післязбиральних решток для захисту грунту від пошкодження поверхневими стоками, вітром і дощовими краплями. Агрегати типу АКШ є комбінованими агрегатами для швидкісного поверхневого обробітку грунту, який успішно застосовують як у традиційному, так і в грунтозахисному рільництві. Під час роботи агрегату типу АКШ плоскорізні ножі підрізають і піднімають пласт грунту, диски розсовують і подрібнюють його, а гнучка обертальна самоочисна борона розпушує, вирівнює, планує, знищує й викидає на поверхню грунту бур'яни, закриває вологу.

Культиватори — комбінований напівпричіпний ККП-6 "Кардинал" і широкозахватний напівпричіпний КШН-5.6 "Резидент" — виробництва ВАТ "Галещинамашзавод". Культиватор КШН-5,6 "Резидент" призначено для основного обробітку грунту без перегортання пласта й рекомендовано для використання в усіх зонах України. Агрегат універсальний, його можна використовувати на важких грунтах після оранки; для післяжнивного й передпосівного обробітку грунту; для підготовки грунту до висіву проміжних (сидеральних) і озимих культур; для розпушування й культивації ущільненого зябу та озимих культур. Найякісніше працює за вологості грунту 13–27%, щільності до 3,5 МПа і гребінчастості — не більше половини глибини обробітку. Культиватор ККП-6 "Кардинал" призначено для передпосівного обробітку грунту, особливо ефективне його використання після оранки. Агрегат комбінований, обробляє слід після проходу трактора; вирівнює поверхню поля; формує насіннєве ложе оптимальної щільності на задану глибину; подрібнює брили тандемним котком; знищує бур'яни на поверхні поля.

Ротаційний грунтообробний агрегат АГРО-3 призначено для основного обробітку грунту без перегортання його поверхневого шару. Він готує грунт під висів за один-два проходи, залежно від стану обробленого поля. Зміна порядку розміщення секцій із робочими органами дає змогу переналагоджувати агрегат для обробітку грунту після різних попередників (пшениця, кукурудза на силос, горох тощо). Агрегат одночасно виконує 3–4 операції підготовки грунту під сівбу.


 
 

Цікаве

Загрузка...