WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Вітчизняні культиватори для суцільного обробітку грунту - Реферат

Вітчизняні культиватори для суцільного обробітку грунту - Реферат

Реферат на тему:

Вітчизняні культиватори для суцільного обробітку грунту

Використання культиваторів особливо ефективне у технології безполицевого обробітку грунту, застосування якої забезпечує збереження вологи, зменшення енергоємності обробітку грунту і є ефективним методом боротьби з вітровою ерозією. Через подорожчання пального й часті посухи особливий інтерес виробників сільгосппродукції викликають культиватори для суцільного обробітку грунту.

В Україні культиватори для суцільного обробітку грунту виробляють: ТОВ "Завод "Проммаш" (Краматорськ Донецької обл.); Корпорація "Агро-Союз"; ТОВ НВП "БілоцерківМАЗ"; ВАТ "Уманьферммаш"; ВАТ "Хмельниксільмаш"; ТОВ "ЛКМЗ" (м. Лозова Харківської обл.); ВАТ "Червона зірка" (Кіровоград) тощо.

Зупинимося коротко на кращих із них.

Із погляду оригінальності поєднання технічних рішень і реалізації технологічних завдань на увагу заслуговують насамперед культиватори серії КПС-КПЕ виробництва ТОВ "Завод Проммаш" (Краматорськ). Ідеологією створення цих машин є вдала спроба встановлення на одній рамі змінних стрілчастих лап. Це дало можливість широкими (410 та 500 мм) лапами культиватора КПЕ виконувати основний обробіток грунту з одночасним боронуванням і збереженням на його поверхні стерні для боротьби з вітровою та водною ерозіями, забезпечення вологозбереження й реалізації перспективного гумусовідтворюваного екофільного рільництва. Альтернативно можлива установка вузьких лап культиватора КПС (330 мм), що дає змогу використовувати культиватор для парового й передпосівного обробітку грунту з одночасним боронуванням після оранки під сівбу зернових і технічних культур. Ще однією перевагою цієї інженерної пропозиції є дворазове зниження витрат виробника на капіталовкладення. Глибина обробітку грунту забезпечується в межах 8–17 см, а якість кришення грунту за фракцією до 25 — не менше 80%.

Базовими зразками культиваторів серії КПС-КПЕ є КПС-КПЕ-7 і КПС-КПЕ-9,5.

Культиватор складається із середньої рами, лівого й правого крил, механізмів повороту крил, механізмів підйому середньої рами та бічних крил у транспортне положення, робочих органів (гряділів), опорних коліс, зчіпки з талрепом, гідросистеми, механізмів регулювання глибини обробітку, а також високозубчастої борони.

Середня рама є основною несучою частиною культиватора. Це зварна конструкція прямокутної форми, виготовлена із труб перерізом 100 x 100 мм. До двох поздовжніх балок приварено упори коліс із нарізними втулками, в які вгвинчуються регулювальні гвинти, призначені для встановлення глибини культивації.

До середньої рами шарнірно приєднані ліве й праве крило, кожне з яких містить безпосередню раму крила, ходову частину та механізм регулювання глибини обробітку.

Механізм повороту крил призначено для їхнього опускання в робоче положення або підйому в транспортне. Він містить два гідроциліндри, які з'єднують середню раму й бічні крила. Після підйому крил у транспортне положення вони фіксуються спеціальною гвинтовою стяжкою (для культиватора КПС-КПЕ 7.1) або за допомогою фіксуючих пальців (для культиватора КПС-КПЕ 9.5).

Механізм підйому середньої рами та бічних крил призначено для переведення культиватора із робочого положення в транспортне або навпаки. Механізми розміщені в трьох місцях: один — на середній рамі та два — на рамах крил.

Механізм підйому культиватора складається з вала з двома важелями, в яких встановлено осі коліс і гідроциліндр, що надає руху механізму. Фіксація гідроциліндра в транспортному положенні здійснюється за допомогою спеціального гвинтового упора. Зчіпка слугує для приєднання культиватора до трактора. Це металоконструкція, на якій встановлено талреп, колектор для гідророзводки та від'ємну сергу. Високозубчаста борона призначена для подрібнення, розпушування й вирівнювання грунту під час культивації. Водночас вона вичісує бур'яни. Борона складається з трьох секцій. Кожна секція містить дві балки, що несуть на собі по дві щоки, до яких прикріплено безпосередньо раму борони зі скребками.

Обидва варіанти оснащення культиватора (КПС-КПЕ) — на одній і тій самій конструкції рами, різняться вони лише начепленням гряділів. Культиватор може бути використаний як паровий КПС під час начеплення на нього гряділів із лапами з шириною захвата 430 мм і призначений для парового й передпосівного обробітку грунту з одночасним боронуванням після оранки під висівання зернових і технічних культур. Культиватор може бути використаний як важкий КПЕ під час начеплення на нього гряділів із лапами з шириною захвата 410 або 500 мм. Він призначений для основного й передпосівного обробітку грунту з одночасним боронуванням і збереженням на поверхні стерні та інших пожнивних решток, щоб протистояти вітровій і водній ерозії та зберегти вологу. Культиватори серії КПС-КПЕ випускають різної ширини захвату (таблиця). Усі вони мають здебільшого однакову будову й різняться тільки деякими конструкційними особливостями.

Спосіб агрегатування культиваторів із тракторами — напівпричіпний.

Чотирирядне розміщення робочих органів виключає забивання стояків, а збільшене перекриття лап (до 200 мм для лап КПЕ) забезпечує суцільне підрізання бур'янів. Слід сказати про характерну особливість високозубчастої борони: вона не забивається пожнивними рештками та бур'янами (процес періодичного самоочищення борони здійснюється завдяки підйому зубової секції на рухомих важелях).

Культиватор КПС-КПЕ 9,5 різниться лиш іншою шириною захвату (9,5 м) і встановленням спарених коліс на ходовій системі для зменшення питомого тиску на грунт і конструкційними особливостями системи переведення з робочого положення в транспортне.

За результатами випробувань в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, встановлено, що універсальні широкозахватні культиватори серії КПС-КПЕ якісно й надійно виконують технологічний процес.

Культиватори "Хорш-Агро-Союз". У Дніпропетровську в корпорації "Агро-Союз" налагоджено спільне з фірмою "Хорш" (Німеччина) виробництво широкозахватних культиваторів FG-12,30 та FG-18,30, призначених для поверхневого обробітку грунту. Використання культиваторів типу FG дає можливість вирівнювати грунт, знищувати бур'яни та зберегти на поверхні поля близько 80% пожнивних решток. Після обробітку поля культиватором по поверхні грунту залишається шар мульчі та органічна субстанція, що запобігає ерозії, випаровуванню вологи тощо. Культиватор "Хорш-Агро-Союз" комплектується стрілчастими лапами завширшки 370 мм і лапами типу Mulch-Mix. Лапи розміщено в чотири ряди з відстанню між рядами — 1,2 м, відстань в ряду між лапами — 30 см. Стрілчаста лапа проникає в грунт під кутом 1–15°, що дає можливість культиваторній лапі без особливих ускладнень проникати в грунт. Лапи типу Mulch-Mix призначені для глибшого обробітку грунту. Вони розпушують його і рівномірно перемішують пожнивні рештки з верхнім шаром землі. Наконечник лапи і напрямна лапа служать для глибокого обробітку грунту (до 18 см) і забезпечують вищий змішувальний ефект, ніж інші лапи. Трирядна борона-скребниця забезпечує вирівнювання, кришіння та зворотне закріплення грунту. Чотирирядне розміщення лап і активна трирядна борона сприяють якісному вирівнюванню грунту.


 
 

Цікаве

Загрузка...