WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Вітчизняні культиватори - Реферат

Вітчизняні культиватори - Реферат

Культиватор начіпний КГР-6 виробництва АК "Украгроком" призначений для передпосівного обробітку всіх типів грунтів на глибину до 12 см та обробітку парів і стерні завглибшки до 16 см з одночасним боронуванням пружинними та зубовими боронами. Технологічний процес забезпечує підрізання скиби грунту, інтенсивне його кришення, подрібнювання, вирівнювання поверхні грунту та часткове ущільнення. Культиватор складається з таких основних вузлів: трьох секцій шарнірної рами, двох циліндрів з діаметрам поршня 110 мм, голчастих котків, лап, опорних коліс, чотирьох пружинних борін.

Останнім часом вітчизняні виробники освоїли новий тип робочого органа, який встановлюють на культиваторі лемішно-дисковому КЛД-2,0 виробництва ТОВ "ЛКМЗ" (м. Лозова) Харківської області. Призначена машина для суцільного передпосівного й зяблевого обробітку грунту та парів. Робочий орган — леміш, схожий на стрільчасту лапу з високим кутом носка та бічних площин. Його робота грунтується на процесі "сколювання" грунту попереду та по боках. Причому площа епюри сколу значно перевищує габарити леміша, чим пояснюється більша відстань між сусідніми робочими органами. Енергоємність цього процесу менша, порівняно з енергетикою традиційних видів культиваторних лап. Для перемішування й подрібнення гребенів використовують диски. Завершує комбінацію коток для додаткового кришення та вирівнювання борозни. Машина працює на швидкостях 8–10 км/год і забезпечує задовільну якість кришення, підрізання та загортання рослинних решток.

Новим в інженерному плані є поява грунторозпушувачів ГРН-3,9, ГРН-2,9 виробництва ВАТ "Червона зірка", Кіровоград. Відомо, що культиваторна лапа якісно кришить грунт на глибині 8–12 см, а із збільшенням параметра якість зменшується, при цьому має місце різке зростання кількості грудочок розміром понад 50 мм. Водночас збільшується тяговий опір. Пошарова культивація грунту групою з трьох лап, кожна з яких заходить на невелику глибину, дає змогу якісно (у відповідному шарі), енергоощадно обробляти грунт завглибшки до 28 см.

Культиватори універсальні КУН-3 та КУН-6,3 і агрегати комбіновані швидкісні АКШ-2,5; АКШ-3,6 і АКШ-5,6 виробництва ВАТ "Хмельниксільмаш". Агрегати універсальні навісні КУН-3,0 і напівнавісні КУН-6,3 призначені для суцільного обробітку парів і передпосівного обробітку грунту. Вони забезпечують поліпшення підживлювального й водного розчинів завдяки зберіганню рослинних решток на поверхні грунту; мінімізацію обробітку грунту задля зменшення тиску на грунт; вирівнювання поверхні грунту; використання захисної функції рослинності та її післязбиральних решток для захисту грунту від пошкодження поверхневими стоками, вітром і дощовими краплями. Агрегати типу АКШ є комбінованими агрегатами для швидкісного поверхневого обробітку грунту, який успішно застосовують як у традиційному, так і в грунтозахисному рільництві. Вони за один прохід виконують всі операції з підготовки грунту під сівбу. Під час роботи агрегату типу АКШ плоскорізні ножі підрізають і піднімають пласт грунту, диски розсовують і подрібнюють його, а гнучка обертальна самоочисна борона розпушує, вирівнює, планує, знищує й викидає на поверхню грунту бур'яни, закриває вологу.

Культиватори КГ-4, КГ-8, КФ-5,4 і КШП-6 виробництва Шепетівського заводу культиваторів. Культиватори КГ-4 і КГ-8 призначені для суцільного обробітку грунту, культиватори фрезерний КФ-5,4 і універсальний УКР-5,6 — для міжрядного обробітку грунту; культиватор багатоопераційний КШП-8 — для передпосівного обробітку грунту. Культиватор універсальний УКР-5,6 виробляють у модифікаціях УКР-8,4; УКР-4,2 і УКР-2,8; культиватор КГ-4 має модифікації КГ-3 і КГ-2; культиватор КШП-8 з модифікацією КШП-3,6. Названі культиватори відомі виробникам сільгосппродукції, виконані за класичними схемами, але випробування в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого не проходили. Із розробок Шепетівського заводу культиваторів заслуговує на увагу культиватор фрезерний КФ-5,4, який призначено для роботи на ущільнених і забур'янених полях.

Культиватори комбінований напівпричіпний ККП-6 "Кардинал" і широкозахватний напівпричіпний КШН-5,6 виробництва ВАТ "Галещинамашзавод". Культиватор КШН-5,6 "Резидент" призначений для основного обробітку грунту без перевертання пласта й рекомендується для використання в усіх зонах України. Агрегат універсальний, його можна використовувати на важких грунтах після оранки; для післяжнивного й передпосівного обробітку грунту; для підготовки грунту до висіву проміжних (сидеральних) і озимих культур; для розпушування й культивації ущільненого зябу та озимих культур. Найякісніше працює за вологості грунту 13–27%, щільності до 3,5 МПа і гребенистості — не більше половини глибини обробітку. Культиватор ККП-6 "Кардинал" призначений для передпосівного обробітку грунту, особливо ефективно використовувати його після оранки. Агрегат комбінований, обробляє слід після проходу трактора; вирівнює поверхню поля; формує насіннєве ложе оптимальної щільності на задану глибину; подрібнює глиби тандемним котком; знищує бур'яни на поверхні поля.

Культиватори типу КУН і КПС виробництва ВАТ "Ірпіньмаш". Культиватори універсальні з шириною захвату від 4,2 до 8,1 м (КУН-4,2, КУН-5,4, КУН-5,6 і КУН-8,1), начіпні та призначені для міжрядного обробітку й підживлення посівів цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, сої та інших культур. Їх комплектують робочими органами, які виконують передпосівний обробіток грунту, міжрядний обробіток після появи сходів, розпушування грунту в міжряддях, підгортання рядків для пригнічення бур'янів та внесення рідких і сипких добрив.

Культиватори для суцільного обробітку грунту причіпні КПС-4М і начіпні КПС-4М-01 і КПС-3,3Ф використовують для передпосівного обробітку грунту й парів з одночасним боронуванням у всіх зонах, крім кам'янистих грунтів.

Культиватори ВАТ "Калинівське районне підприємство "Агромаш". Культиватори начіпні КН-2,5 і КН-4,5 призначені для суцільного обробітку попередньо обробленого й необробленого грунту під час його підготовки під основні сільськогосподарські культури. За один прохід вони підрізають бур'яни стрільчастими лапами, подрібнюють і вирівнюють грунт дисками; подрібнюють і ущільнюють верхній шар. Використовують у всіх кліматичних зонах України. Культиватори КПСП-4 і КПСН-4 призначені для передпосівного обробітку грунту та обробітку грунтів з одночасним боронуванням. Глибину обробітку регулюють зміною положення опорних коліс. Культиватор уніфікований, виробляють його в причіпному варіанті. Рекомендовано для всіх зон України.

Культиватори заводу "Дніпромаш". Завод виробляє цілу гаму різноманітних культиваторів, у тому числі культиватори важкі КТ-5 і КТ-8; культиватори протиерозійні комбіновані, які компактно складаються, — "Дніпропак" КТС-7,2 і "Дніпропак" КТС-6,4 і культиватори для обробітку парів КОП-7,4; культиватор начіпний комбінований КНК-6; культиватор причіпний КП-4-1; культиватор начіпний КПН-4 і культиватор протиерозійний КПП-3,9.

Отже, з'явилися нові конструкції культиваторів із стрільчастими лапами, які можуть обробляти стерньові фони після збирання зернових культур. Культиватори КПС-КПЕ і КГР-6 призначені для обробітку парів і передпосівного обробітку. Вони не лише ефективно замінять застарілі відомі конструкції культиваторів, агрегати ще й широкофункціональні, значно технологічніші у використанні під час переналагоджування та зміни виду технологічного процесу, мають поліпшену транспортабельність і оперативність підготовчого циклу перед початком роботи (ширина розкладання крил не потребує наявності зчіпок), мають задовільну якість виконання технологічного процесу, їх можна використовувати на підвищених (до 10–15 км/год) робочих швидкостях, вони (за високих показників надійності) значно дешевші, ніж зарубіжні аналоги.


 
 

Цікаве

Загрузка...